ייעוץ לימודים חינם
לימודי קולנוע

לימודי קולנוע

מה כדאי לדעת על לימודי קולנוע?

קולנוע הינו מוסד מוכר, אהוב על רבים ומרכזי בתחום התרבות, האמנות והבידור של האנשים בעידן המודרני. הקולנוע החל להתפתח במאה הקודמת, והיה מעין פלא טכנולוגי חדשני אשר משלב בתוכו קול ותנועה המוקרנים על מסך. מאז, בעקבות השינויים הטכנולוגיים הרבים שחלו, הפך הקולנוע למוצר נחשב ומבוקש ביותר אשר מהווה מוקד עניין מרכזי עבור אנשים רבים.

משום שאמנות הקולנוע מתחלקת לתחומי עיסוק רבים, ביניהם: בימוי, משחק, תסריטאות, צילום, עיצוב תפאורה, הפקה ועוד, כל מי סטודנט לקולנוע יכול למצוא את הנישה שלו בעולם הקולנוע. במהלך לימוד הקולנוע הסטודנטים רוכשים מגוון של כלים, יכולות ומיומנויות טכניות ואמונותיות שישרתו אותם בקריירה שלהם וייפתחו את מעמדם בתעשייה.

למי מתאים ללמוד לימודי קולנוע?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בקולנוע

הקולנוע נחלק לסוגות שונות ומגוונות, למשל: דרמה, קומדיה, מתח, אימה, פעולה, סרט מוזיקלי, אנימציה, מערבון, סרטים דוקומנטריים ועוד. לימודי קולנוע שואפים להפגיש את הסטודנטים עם תעשיית הקולנוע על כל היבטיה, הן התרבותיים והן המעשיים, החל מההיסטוריה של הקולנוע והתפתחויותיו, השפעותיו על התרבות, החברה, הפוליטיקה והכלכלה, תפקידו של הקולנוע בעולם הגולבלי, ההשפעה ההדדית בין התפתחות הטכנולוגיה לבין עולם הקולנוע ועוד.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בקולנוע כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק וייחודי זה. המשתתפים יוכשרו לחשיבה יצירתית ויצירת קונספט, ילמדו ליצור סרטים, להפיק תסריטים או סיפורים שונים, לצלם ולערוך קטעי וידאו, לשלב אפקטים מיוחדים בעבודתם וכדומה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד קולנוע?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בקולנוע פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לחובבי האמנות המעוניינים להכיר את ההיסטוריה של הקולנוע לעומק וללמוד על התפתחות התחום, כמו גם לאנשים יצירתיים המעוניינים לרכוש שיטות וטכניקות להבנה וניתוח של יצירות קולנועיות שונות ולהשתלב בתחום זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים בעלי רקע קודם בתחומי האנימציה, פרסום, תסריטאות, עיצוב גרפי, תקשורת חזותית וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בקולנוע?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בקולנוע יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

על המועמדים להיות בעלי זיקה לאמנות וליצירה. מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי קולנוע?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בקולנוע עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בקולנוע?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בקולנוע משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מדיה דיגיטלית, צילום סרטים, הפקת סרטים, בימוי סרטים, אנימציה, וידאו, אינטרנט, טכנולוגיה, עיבוד תמונה, עיצוב לשידור, היסטוריה, תיאוריה ואסתטיקה של אמנויות המסך, צילום, תאורה וקול, עריכה באולפן, אנימציה ממוחשבת, משחק מול מצלמה, שימושי מחשב, קידום מכירות, תולדות הקולנוע, תולדות האמנות, קולנוע ככלי לעיצוב דעת הקהל, תהליך היצירה והפקה, השלכות חברתיות ופוליטיות, היבטים פילוסופיים ותרבותיים של היצירה הקולנועית ועוד שלל תכנים מרתקים. 
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בקולנוע?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בקולנוע אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון בקולנוע מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בקולנוע עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתחומי הטלוויזיה הקולנוע והתקשורת, בתפקידי בימוי קולנוע וטלוויזיוני, תסריטאות, הפקה, סאונד, עריכה ועוד, במסגרת חברות פרסום והפקה, חברות הפקת סרטים, סטודיו פרטי לעבודות וידאו, ערוצי טלוויזיה ורדיו, אולפני הקלטות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בקולנוע?

בוגרי לימודי תואר ראשון בקולנוע המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס גרפיקה ממוחשבת. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הוגרים לעיצוב איכותי ומתקדם באמצעות התוכנות השונות בתחום, וכן ליצירת פרסומות, משחקי מחשב, עיצוב אתרים, פרסומות ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס 3DS MAX - קורס אנימציה בתלת ממד. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה עם תוכנה מתקדמת במיוחד ליצירת הדמיות תלת-ממדיות עבור פרסומות, משחקי מחשב, הדמיות אדריכליות וכדומה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ