ייעוץ לימודים חינם!

קורס איכות הסביבה

מה כדאי לדעת על קורס איכות הסביבה?

אנו מושפעים מאיכות המים שאנו שותים, איכות האוויר שאנו נושמים, מהצמחייה ומבעלי החיים המקיפים אותנו, מהרעשים המצויים סביבנו, מגזים רעילים וריחות חזקים וכדומה, ועל כן ניתן לראות כי איכות הסביבה משפיעה על בריאותנו הפיזית והנפשית. המודעות לחשיבותה של איכות הסביבה מצויה במגמת עלייה מתמדת וכחלק מתהליך זה גופים רבים ומדינות שונות יוזמים פעולות מניעתיות במטרה לשמור על איכות הסביבה, על כן, הדרישה לאנשי מקצוע בתחום הולכת וגוברת. כתוצאה מכך, אפשר להירשם לקורס איכות הסביבה במגוון מכללות ברחבי הארץ.

הלימודים בקורס איכות הסביבה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים ירכשו אמצעים לתכנון ושיפור איכות הסביבה בארגונים ומסגרות שונות, החל מאמצעים להגנה על הסביבה באופן פרטי ועד להגנה על הסביבה וניהול פרויקטים באופן ציבורי. כמו כן, יכירו את הגורמים המשפיעים על איכות הסביבה ואת הגורמים הפוגעים בה, ילמדו על דרכים להקטנת הנזק ולטיפול במפגעים ועוד.
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס איכות הסביבה?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במודעות לתחום איכות הסביבה, בעולם כולו ובארץ בפרט. אנשים רבים יותר ויותר מבינים את השפעתה של הסביבה על איכות חיינו בכל התחומים ועל כן השמירה על איכות הסביבה הולכת והופכת לאחד הנושאים המרכזיים והחשובים ביותר בכל הנוגע לעתיד קיום המין האנושי על כדור הארץ.

מאמצים רבים מושקעים בשמירה על הסביבה, בהפחתת הזיהום הרב לו גורם האדם, בהצלת מיני בעלי חיים רבים אשר נמצאים בסכנת הכחדה ועוד. ארגונים קהילתיים רבים מוקמים, פעולות יזומות בתחום נערכות, חברות עסקיות ומוסדות ציבוריים עוברים תהליכים שונים והופעים ל"ירוקים" יותר, ארגונים רבים משקיעים ברכישת מערכות סינון וטיהור ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס איכות סביבה?

הלימודים בקורס איכות הסביבה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האקולוגיה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שהכדור עליו אנו חיים קרוב לליבו והוא מעוניין לרכוש כלים ומיומנויות שיסייעו לו לתרום לתחום איכות הסביבה החשוב והמרכזי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים כל מי שיש ברצונו להשפיע על הסביבה, לשמור על הסביבה החיצונית ולמזער את הנזקים להם גורמים בני אדם, הן ברמה האישית והן ברמה כוללת וחברתית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס איכות הסביבה?

תנאי הקבלה לקורס איכות הסביבה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, חלק מן המכללות ומוסדות הלימוד אשר מציעים לימודים בתחום מרתק זה, דורשים מן המועמדים אליהם לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חשוב לציין כי לעיתים ישנם תנאי קבלה נוספים, ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס איכות הסביבה?

משך הלימודים בקורס איכות הסביבה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס איכות הסביבה?

תוכנית הלימודים בקורס איכות הסביבה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: איכות האוויר, איכות המים, מבנה משק המים בישראל, משבר סביבתי עולמי, חקיקה בתחום איכות הסביבה, חוקי עזר, גופים מוסדיים וחברתיים המופקדים על שמירת איכות הסביבה בישראל, מושגי יסוד בנושא חומרים מסוכנים, רעשים והפרעות סביבתיות, מבנה ופעילות המשרד לאיכות הסביבה, תהליכי מחזור פסולת, טיפול ברעלים, תהליכי תכנון סביבה בישראל, חשיבות ופעילות לאיכות הסביבה, ארגונים ירוקים בישראל ופעילותם ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס איכות הסביבה?

לבוגרי קורס איכות הסביבה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס איכות הסביבה הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת עיריות, ארגונים ציבוריים ופרטיים, חברות, עסקים וגופים שונים לשם ביצוע פעולות מניעתיות מתוך מטרה לשמור על איכות הסביבה. בשנים האחרונות חלה עליה במודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, ובהתאם לכך הדרישה לאנשי מקצוע בתחום זה הולכת וגוברת ויותר חברות וארגונים מבקשים להעסיק אנשים בתחום איכות הסביבה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס איכות הסביבה?

בוגרי קורס איכות הסביבה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בתיירות. במסגרת לימודים מקיפים ומעמיקים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתעשיית המלונאות והתיירות המתפתחת. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להבנת התאריכים המתרחשים על פני כדור הארץ ובתוכו. 
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ