ייעוץ לימודים חינם!

קורס מצנחי רחיפה

לימודי מצנחי רחיפה - ללמוד לצנוח בבטחה

מצנח רחיפה הוא למעשה כנף רכה אשר מייצרת עילוי תוך כדי תנועה באוויר, בדומה לפעולה של כנף מטוס. המצנח בנוי ברובו מבד שחדירותו לאוויר הינה נמוכה. האדם המטיס את המצנח יושב בתוך רתמה התלויה באמצעות מיתרים על כנף מצנח הרחיפה והוא מרחף באוויר. מצנח הרחיפה מאפשר שהות באוויר לאורך מספר שעות, טיפוס לגבהים של מאות ואלפי מטרים וכיסוי מרחקים של עשרות קילומטרים ללא צורך במנוע עזר או במטוס לקפוץ ממנו. 

בעת פתיחת המצנח, האוויר מוזרם אל התאים ובכך המצנח מתנפח. השליטה ברחיפה וההיגוי מתבצעים באמצעות שינוי אורכי רצועות המיתרים, בעזרתן ניתן לקבוע את שיעור העקמומיות של הכנף ואת הזווית בה ייכנס האוויר אל תאי הכנף. הדאייה מדמה חווייה של תעופה בשמיים ונחשבת לפעילות אתגרית, חווייתית ומהנה במיוחד.

למי מתאים ללמוד קורס מצנחי רחיפה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מצנחי רחיפה

הדאייה במצנח רחיפה אינה דורשת מאמץ פיזי רב והיא מתאימה לנשים ולגברים כאחד. הציוד של המצנח מתקפל בקלות ונארז בתיק גב הניתן להובלה בקלות. בשונה ממקצועות הספורט האתגרי האחרים, הדאייה נחשבת לפעילות בטוחה יחסית המאפשרת למבצעים אותה לטוס ולנוע עם זרמי האוויר כך שיוכלו לרחף בשמיים.

הלימודים בקורס מצנחי רחיפה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לתעופה בשמיים באמצעות המצנח. המשתתפים יכירו את מצנח הרחיפה, ילמדו על סוגי המצנחים ועל אופן השימוש בהם, יוכשרו להתמודדות עם מצבי חירום ועוד. לאחר מכן יוכשרו המשתתפים להטסה עצמית של מצנח הרחיפה תוך התנסות בצניחה מגובה רב ושהות של כ-15 דקות באוויר.
פתיחה

למי מתאים קורס מצנחי רחיפה?

הלימודים בקורס מצנחי רחיפה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הספורט האתגרי ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי ספורט אתגרי ופעילויות אקסטרים שונות, ביניהן צניחה חופשית, גלישה, גלישת מעטפת ועוד, המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם ולהכיר תחום מרתק ומהנה נוסף בו יוכלו לבלות ולצבור חוויות. 
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מצנחי רחיפה?

תנאי הקבלה לקורס מצנחי רחיפה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינם בני 15 או 16 ומעלה.

כמו כן, נדרשים המועמדים במרבית הקורסים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. מרבית מוסדות הלימוד אינם דורשים מן המועמדים להיות בעלי ניסיון קודם עם מצנחי רחיפה או עם פעילויות ספורט אתגרי שונות, אמנם ישנם קורסים מעטים המקבלים לשורותיהם מועמדים מנוסים בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מצנחי רחיפה?

משך הלימודים בקורס מצנחי רחיפה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני כחמישה עשר מפגשים, הנחלקים לשלושה שלבים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מצנחי רחיפה?

תכנית הלימודים בקורס מצנחי רחיפה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אווירונאוטיקה, מטאורולוגיה, היגוי בסיסי, המראות ונחיתות, שליטה קרקעית במצנח, קריאת השמיים ומזג האוויר, התנהגות במצבי חירום, ניצול זרמי אוויר, היכרות עם המצנח, שליטה קרקעית במצנח, ציוד נלווה לרחיפה, עקרונות הטסת כלי טיס, כוח הכובד, דאייה, דאיית רכס, גלישה, מערכת היגוי, נחיתות בטוחות, קיפול ואחסון המצנח, נחיתה בגלגול, הנפה והמראה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מצנחי רחיפה?

לבוגרי קורס מצנחי רחיפה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

לאחר סיום הלימודים בקורס מצנחי רחיפה והשלמת כל שלושת חלקי הקורס, כולל הלימודים המתקדמים, יידרשו הבוגרים להשלים טיסות חניכה נוספות. לרוב, יידרשו להשלמה של בין 12 ל-15 טיסות ורק לאחר מכן יוכלו לצאת לטיסות עצמאיות במצנחי רחיפה, לצבור חוויות מתעופה בשמיים, לחוש אדרנלין והנאה רבה ולהצליח לעוף.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מצנחי רחיפה?

בוגרי קורס מצנחי רחיפה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס צלילה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע פעילות ספורטיבית מרתקת ומהנה זו אשר מתבצעת מתחת לפני הים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס סנפלינג. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לביצוע ספורט אתגרי פופולארי במיוחד - גלישת מצוקים, העוסק בירידה ממקומות גבוהים באמצעות חבלים ובעזרת טכניקות טיפוס הרים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ