ייעוץ לימודים חינם!

קורס הדרכת ריקודים ומחול

מה כדאי לדעת קורס הדרכת ריקודים ומחול?

הריקוד והמחול הם חלק בלתי נפרד מתחומי הספורט והפעילות הגופנית, הם מסייעים לבריאות ולשיפור איכות החיים ואף יכולים לשמש ככלי טיפולי המאפשר התמודדות עם הפרעות, בעיות וקשיים שונים. מצד אחד, כולל תחום הריקוד מהלכים מתוכננים כמו כוריאוגרפיה, תנועות מוגדרות מראש ושיתוף פעולה עם הרקדנים האחרים ומצד שני כולל התחום ספונטניות, יצירתיות ואלתור.

הלימודים בקורס הדרכת אימונים ומחול כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק ומהנה זה. המשתתפים ילמדו כיצד להדריך בסגנונות המחול השונים במסגרת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ככוריאוגרפים, מורים לריקוד וכדומה. כמו כן, הלימודים תורמים לשיפור היציבה, מחזקים את הגוף, מעצבים אותו ותורמים באופן כללי לבריאות המתאמנים. 

למי מתאים ללמוד קורס הדרכת ריקודים ומחול?

1
יזם
2
אמנותי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הדרכת ריקודים ומחול?

ריקוד ומחול, מלבד היותם תחומים אמנותיים אשר מוצגים בפני קהל, יכולים להיות אמצעי טקסי, דתי, מסורתי או פולחני, כמו גם אמצעים לתרפיה ולטיפול, אמצעים להפעלת הגוף ושיפור הכושר הגופני ופעילות בילוי מהנה ומשחררת. הריקוד והמחול שתיהן פעולות מהנות, בעלות יסוד רגשי ואינטואיטיבי, זאת במקביל ליסוד שכלי.

הריקוד מאפשר ביטוי של רגשות שונים, באופן מודע ובאופן בלתי מודע, ובאמצעות כך פונה לקהל רחב של אנשים המעוניינים לעסוק בו, בין אם לצורך העשרה אישית והנאה ובין אם לצרכי עבודה ותעסוקה. ישנם סגנונות ריקוד רבים ושונים, ביניהם: בלט, מחול מודרני, היפ-הופ, ג'אז, ריקודים סלוניים, ואלס, ריקודי עם, סלסה, ממבו, בצ'אטה, ריקודי בטן ועוד. כל אחד מן הסוגים הללו מתאפיין בתנועות ייחודיות ומוזיקה שמתאימה לו במיוחד.
פתיחה

למי מתאים קורס הדרכת ריקודים ומחול?

הלימודים בקורס הדרכת ריקודים ומחול פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הספורט והאירובי ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי משיכה לתחומי התנועה והפעילות הגופנית, לנהנים לזוז, להתנועע ולרקוד ומעוניינים לעסוק בתחום רחב היקף ומגוון זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים רקדנים מהסוגים השונים המעוניינים להחל בהדרכת רקדנים חדשים בתחום, כמו גם מדריכי כושר ואירובי מהסוגים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הדרכת ריקודים ומחול?

תנאי הקבלה לקורס הדרכת ריקודים ומחול יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בני 16 ומעלה.

בנוסף, על המועמדים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. מרבית מוסדות הלימוד אף דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, קורסים אחדים אף דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ניסיון קודם בעולם הריקוד, המחול או התנועה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הדרכת ריקודים ומחול?

משך הלימודים בקורס הדרכת ריקודים ומחול עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הדרכת ריקודים ומחול?

תוכנית הלימודים בקורס הדרכת ריקודים ומחול משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תזונה, פיזיולוגיה, אנטומיה, התמודדות עם פציעות, עזרה ראשונה, היסטוריה של המחול, מתודיקה, מוזיקה, בניית מערך שיעור, יסודות בפסיכולוגיה, התאמת סגנונות ריקוד ללקוחות, בניית כוריאוגרפיה, סגנונות מחול שונים, הוראת ילדים, תפקיד המדריך, אחריות והתמדה ועוד. החלק המעשי בקורסים השונים כולל חשיפה למגוון סגנונות הריקוד הקיימים, תרגול מעשי של בניית כוריאוגרפיות, העלאת דרגות קושי, עבודה עם קבוצה, ריקודי זוגות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הדרכת ריקודים ומחול?

לבוגרי קורס הדרכת ריקודים ומחול אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני בוגרי קורס הדרכת ריקודים ומחול עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני כושר, סטודיו לכושר, סטודיו לריקוד, מתנ"סים ציבוריים, מרכזים קהילתיים, בתי ספר, במסגרת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית ועוד. במסגרת עבודתם ילמדו יחידים וקבוצות כיצד לרקוד ויקנו להם הכשרה איכותית בתחום זה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת סטודיו פרטי משלהם. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הדרכת ריקודים ומחול?

בוגרי קורס הדרכת ריקודים ומחול המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס תרפיה בתנועה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בהפרעות ובעיות שונות באמצעות התנועה, זאת מתוך כוונה לחשוף תכנים פנימיים שלעיתים קשה לבטא במילים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי פילאטיס. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכה של פילאטיס מזרון או פילאטיס מכשירים, תוך הקפדה על תנועה נכונה ובריאה של המתאמנים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ