ייעוץ לימודים חינם!

קורס יהדות

לימודי יהדות - ללמוד על פילוסופיה יהודית

היהדות הינה הדת המונותאיסטית הראשונה אשר הובילה להתפתחותה של הנצרות ומשפיעה רבות גם על האיסלאם. היהדות מתבססת על מצוות וכללים אשר נמצאים בספרי הקודש של הדת. מלבד היותה דת, מהווה היהדות גם לאום עבור העם היהודי, וכן משמשת כתרבות ענפה ומרתקת אשר כוללת בתוכה שפות ייחודיות, ספרות, פילוסופיה, מנהגים, היסטוריה, מוסכמות חברתית, תרבות ועוד שלל נושאים ותכנים.

הדת היהודית כוללת בתוכה זרמים שונים, כאשר לכל אחד מהם מאפיינים ברורים משלו. ביניהם: יהדות רפורמית, יהדות קונסרבטיבית, יהדות אורתודוכסית, יהדות רקונסטרוקטיביסטית וכדומה. היהדות וההלכה מהווים מוקד עניין עבור רבים, הן בני הציבור הדתי והן בני הציבור החילוני.

למי מתאים ללמוד קורס יהדות?

1
קונבציונלי
2
חוקר
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס יהדות

היהדות הינה דת עשירה ורוחנית אשר הלכותיה מהוות מסלול ודרך להתפתחות אישית והרחבת אופקים, שיש ביכולתה לספק אושר, שלווה ועניין רב לכל העוסקים בה. נוסף על ההתעניינות בתחום היהדות מבחינה אישית ורוחנית, רבים מבקשים להשתלב בעבודה בתחומי הדת וההלכה, ביניהם סופרי סת"ם, מוהלים, משגיחי כשרות, טוענים רבניים וכדומה.

הלימודים בקורס יהדות, אשר נקראים גם לימודי מחשבת ישראל או לימודי מורשת ישראל, עוסקים ביהדות כתרבות כספרות, וכוללים את ייחודיותה ומאפייניה בהשוואה לעולם הכללי. כמו כן, עוסקים הלימודים בפילוסופיה היהודית וברעיונות העומדים בבסיסה, במצוות ובהלכות בתקופתנו, בדת בתקופת ימי הביניים, הבנת טעמי המצוות ועוד. 
פתיחה

למי מתאים קורס יהדות?

הלימודים בקורס יהדות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הדת היהודית ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המתעניינים בעולמה המרתק והעשיר של היהדות על כל גווניה והתחומים הקשורים בכך, ביניהם פילוסופיה יהודית, היסטוריה יהודית, לימודי מקרא, לימודי קבלה וכדומה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אלו מורים או עובדי מדינה בתפקידים השונים, אשר יש ברצונם לרכוש ידע נרחב בתחום זה כחלק מלימודי גמול השתלמות, למשל.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס יהדות?

תנאי הקבלה לקורס יהדות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

ישנם קורסים אשר דורשים כי יהיו המועמדים בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר. קורסים מקצועיים ומעמיקים דורשים כי יהיו המועמדים גברים יהודיים דתיים, בוגרי לימודי ישיבה ובעלי המצלמה שנכתבה על ידי רב. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס יהדות?

משך הלימודים בקורס יהדות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חודשיים לשמונה חודשים, אמנם ישנם קורסים מזורזים ומקוצרים הנלמדים במתכונת של מפגשים אחדים בלבד וישנם קורסים ארוכים יותר הנפרשים על פני כשנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס יהדות?

תכנית הלימודים בקורס יהדות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהי הפילוסופיה היהודית?, הגישה המודרנית לאמונה, מחשבת ישראל, הלוח העברי - שבת ומועדי ישראל, שלוש הרגלים, ימי צום, השולחן היהודי - סעודות, דיני כשרות, ברכת המזון, התפילה וכללי סידור בתפילה, ברכות, תפילין  ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס יהדות?

לבוגרי קורס יהדות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. קורסים שמטרתם אינה העשרה אישית בלבד, אלא רכישת מקצוע של ממש, מקנים לבוגריהם תעודה מקצועית מוכרת ומאושרת על ידי הגורמים הרלוונטיים, הארגונים והרשויות השונים. 

בפני בוגרי קורס יהדות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידים שונים בתחומי ההלכה והיהדות, ביניהם סופרי סת"ם, משגיחי כשרות, טוענים רבניים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס יהדות?

בוגרי קורס יהדות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ביבליותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשימוש בקריאה ובכתיבה ככלי להעצמה והתפתחות אישית ולהתמודדות עם שלל בעיות, קשיים והפרעות. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס גישור. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להתמודדות עם סכסוכים וקונפליקטים מסוגים שונים והגעה להסכמה משותפת בין שני צדדים מנוגדים מחוץ לתחומי בית המשפט.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ