ייעוץ לימודים חינם!

קורס קבלה

לימודי קבלה - ללמוד על תורת הסוד היהודית

תאוריית חכמת הקבלה הינה תורת הסוד, הנסתר והמיסטיקה היהודית. שורשיה של הקבלה מצויים במחשבה המיסטית היהודית הקדומה אשר החלה להתגבש כבר מהמאה ה-12 והיא מתבססת על השאיפה להתאחד עם אלוהים ולצמצם את הפער הקיים בין העולם הרוחני והעליון לבין העולם החומרי. בכך, מזכירה הקבלה תורות מיסטיות אחרות, אך עומקה ומורכבותה, כמו גם הישרדותה במשך מאות שנים, הופכות אותה לייחודית למדי בתחום מרתק זה.

לתורת הקבלה הייתה השפעה גדולה במיוחד על חייהם של היהודים הרוחניים ועל פיה הוקמו זרמים רוחניים ותנועות גדולות. כמו כן, משפיעה הקבלה גם על רבדים נוספים ביהדות, ביניהם: פרשנות מקרא, מנהגים, הלכה, ספרות, תפילות, פיוטים ועוד. 

למי מתאים ללמוד קורס קבלה?

1
ריאלי
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הקבלה

הקבלה מאפשרת לאדם הלומד אותה להבין את תכלית קיומו של המין האנושי, את מהות החיים ואת הקיום כולו, להתחבר לכוח העליון שמנהל את חיינו ולהתחבר לכוחות הפנימיים המצויים בנו. הקבלה אינה דורשת ביצוע של פעולות חיצוניות, התהליך הוא פנימי ומתנהל בכל אדם ואדם. זהו תהליך מתמשך אשר דורש התעמקות בחומר וגילוי של כל שלב בנפרד במהלך ההתפתחות האישית.

הלימודים בקורס קבלה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה. המשתתפים ילמדו על יסודותיה של חכמת הקבלה, יתמקדו בתהליכי צמיחה אישית ובאופן התמודדותם עם קשיים שונים, יגשימו את עצמם ויממשו את הפוטנציאל האישי שלהם. לימודי הקבלה מלווים את העוסקים בה בכל הדרך להתפתחותם.
פתיחה

למי מתאים קורס קבלה?

הלימודים בקורס קבלה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המיסטיקה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים רוחניים ולכל המחפשים אחר תשובות לתהיות ולשאלות קיומיות ואישיות שונות, למבקשים להבין את המשמעויות הנסתרות של הדברים ולהבין את פשר קיומנו. כמו כן, מתאימים הלימודים למתעניינים בתחומי המיסטיקה ותורת הנסתר, למתעניינים בצידיה השונים של הדת היהודית ולכל מי שיש ברצונו להתפתח ולהתעצם מבחינה אישית לשם השגת מטרותיו וחלומותיו. 
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס קבלה?

תנאי הקבלה לקורס קבלה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

ישנם מוסדות לימוד אשר דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קודסים מתקדמים יותר בתחום פונים לבוגרי קורסי קבלה בסיסיים או למי שהינם בעלי ידע קודם והכרות עם תורת הנסתר, היהדות והמיסטיקה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קבלה?

משך הלימודים בקורס קבלה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חודשיים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס קבלה?

תכנית הלימודים בקורס קבלה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהי קבלה, עקרונות בסיסיים בקבלה, ההיסטוריה של הקבלה, ספר הזוהר, ספר היצירה, מהות האושר ומהות הסבל, הקבלה והמדע, תורת הגלגולים, ארבעת היסודות, עשר הספירות, סודות הקיום, כוחן של האותיות, מבנה העולמות, הטוב והרע מבחינת הקבלה, חופש הבחירה, מדיטציה קבלית, עבודה פנימית ועבודה רוחנית, שלושת הקווים, חוקים קוסמיים, מהות הסבל, חירות וחופש האדם, מטרת הדת, חיבור הרוחני עם הרוחני ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קבלה?

לבוגרי קורס קבלה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

לאחר סיום הלימודים בקורס קבלה, יוכלו הבוגרים למצוא תשובות לתהיות קיומיות או לשאלות הנוגעות לתכלית חיינו האישיים וחיי המין האנושי כולו, להתחבר אל הכוח העליון המסייע להיחשף אל כוחותיו הפנימיים של האדם. הקבלה מהווה סוג של מסע לחיפוש עצמי והתעמקות פנימה אל מעמקי הנפש. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קבלה?

בוגרי קורס קבלה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדיטציה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע תרגולי מדיטציה שונים ומגוונים לצורך התמודדות עם לחצים והרפייה כללית.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס קלפי טארוט. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשימוש בקלפי הטארוט השונים אשר מהווים שיקוף של תת המודע ושל המניעים הפנימיים ובכך מסייעים להתפתחותו האישית והרוחנית של האדם.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ