ייעוץ לימודים חינם!

קורסי גרפולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי גרפולוגיה?

גרפולוגיה היא שיטה העוסקת בקשר שבין כתב ידו של האדם לבין תכונות אישיותו ומאפייניו. שיטה זו משמשת לעיתים קרובות ככלי לניתוח אישיותי, פסיכולוגי, תעסוקתי, רפואי ועוד. הגרפולוגיה מתבססת על ההנחה כי תכונות אישיות מוצאות ביטוי בכתב ידו של האדם וכי האדם אינו יכול לשנות את צורת כתיבתו מבלי להותיר סימנים הניתנים לזיהוי. על כן, בחינת כתב היד של האדם יכולה לסייע באבחון תכונותיו ולהסיק מהן על מצבו הרגשי, הנפשי ולהתאימו לעיסוקים מסוימים.

קורסי גרפולוגיה מתקיימים במגוון מכללות ברחבי הארץ, ונלמדים בהם נושאים כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, השמה וכמובן ניתוח כתבי יד של אנשים. הלימודים בקורס משלבים בין לימודים תיאורטיים ועיוניים להתנסויות מעשיות ותרגול כיתתי של החומר הנלמד. כל אלו נועדו על מנת להכשיר גרפולוגים מקצועיים שיוכלו להשתלב במקומות תעסוקה מגוונים. 

למי מתאים ללמוד קורסי גרפולוגיה?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס גרפולוגיה?

הגרפולוגיה חוקרת את הקשר בין כתב היד לבין אופי האדם והתנהגותו, בוחנת ומנתחת את אישיותו, תוך מתן דגש לנקודות התורפה שלו. על מנת לאבחן את הכותב בצורה המקצועית ביותר, על הגרפולוג להתייחס לרקע הסוציו-אקונומי ממנו מגיע הנבחן, מצבו המשפחתי, מצבו התעסוקתי ועוד.

הלימודים בקורס גרפולוגיה מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות להבנת השיטה ואבחון אנשים על פי עקרונותיה. נוסף על פענוח כתב היד, ילמדו המשתתפים כיצד לפענח ציורים וצבעים שיש באפשרותם לספק מידע על אישיותו של האדם, אופיו ותכונותיו. בסיום לימודיהם, יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, כגון: בתי חולים, בתי מרקחת, מרכזים רפואיים, קליניקות פרטיות ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד קורס גרפולוגיה?

הלימודים בקורס גרפולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מהתחומים השונים, כמו פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מטפלים מעולם הרפואה משלימה וכדומה, המעוניינים לרכוש כלים ומיומנויות נוספות ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי אבחוני נוסף. כמו כן, ישנם קורסי גרפולוגיה אשר פונים לקהלי יעד מסוימים, למשל קורס גרפולוגיה למנהלי משאבי אנוש, קורס גרפולוגיה למטפלים ברפואה משלימה ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס גרפולוגיה?

תנאי הקבלה לקורס גרפולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק ומאתגר זה.

עם זאת, חלק מן הקורסים המוצעים דורשים כי המועמדים יעברו אבחון גרפולוגי, וועדת קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד אשר מקבלים לשורותיהם רק מועמדים בעלי ידע או ניסיון קודם בתחום.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס גרפולוגיה?

משך הלימודים בקורס גרפולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. הקורסים הבסיסיים בתחום נפרשים על פני פגישות אחדות ואילו קורסים מקיפים וארוכים יותר נפרשים על פני חודשים ספורים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס גרפולוגיה?

תוכנית הלימודים בקורס גרפולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: כללים ודרישות לניתוח כתב היד, שינויים בכתב היד, גודל האותיות, מרווחים בין שורות, שוליים, זוויות כתיבה, מרווחים בין אותיות, כיווניות הכתב, תנועה, צורה וארגון, לחץ הכתב, עובי הקו, מהירות ואיטיות, ההקבלה והשוני בין שפות שונות, קישור והפרדה, יסודות הגרפולוגיה, השפעת מצב הרוח על הכתיבה, התפתחות הגרפולוגיה, סוגי חתימה, מבחן ווארטג, כתב היד ככלי תקשורת, גרפולוקיה תעסוקתית, פענוח ציורי ילדים, גרפולוגיה רפואית, איתור סימני מצוקה, כתב יד של מפורסמים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס גרפולוגיה?

לבוגרי קורס גרפולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו הבוגרים את הבחינות החיצוניות מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה יזכו אף בתעודת הסמכה רשמית כגרפולוגים.

בפני בוגרי קורס גרפולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מתן ייעוץ אישי, הכוונה מקצועית, חוות דעת למעסיקים, אבחון ציורי ילדים, גרפולוגיה משפטית וכדומה, או ככלי משפטי וטיפולי במסגרת המקצועית בה הם פועלים. כמו כן, יוכלו הבוגרים להעביר קורסים, סדנאות והרצאות בתחום, במסגרת של ימי הולדת, אירועים פרטיים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס גרפולוגיה?

בוגרי קורס גרפולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס נומרולוגיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקיום טיפולים באמצעות שיטת אבחון וטיפול יעילה זו אשר מאמינה כי למספרים השונים המייצגים את האדם קיימת משמעות מיסטית. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אבחון דידקטי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לאבחון ילדים ומבוגרים בעלי קשיים קוגנטיביים בלימודים בתחומי השפה, קריאה, כתיבה, מתמטיקה ומיומנויות עיבוד נוירו-פסיכולוגיות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ