ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בייעוץ חינוכי

מה כדאי לדעת על לימודי ייעוץ חינוכי?

ייעוץ חינוכי הוא תחום מרתק ורחב היקף אשר מאגד בתוכו את כלל הפעילויות שמטרתן לסייע לתלמידים בבתי הספר ובמסגרות החינוכיות השונות למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולהתפתח מבחינה אישית, לימודית, חברתית, התנהגותית ומקצועית. תחום זה משלב בין כלים יישומיים מתחומי הפסיכולוגיה, חינוך, פדגוגיה, קרימינולוגיה, סוציולוגיה, פסיכופתולוגיה, דינמיקה קבוצתית ועוד. 

באמצעות אבחון התלמיד, מזהה היועץ החינוכי תסמינים ובעיות הגורמים לקשיים, מתוך מטרה לאפשר את מניעתם. במידת הצורך אף מפנה היועץ החינוכי את התלמיד לגורמים מקצועיים שיש באפשרותם לספק מענה ופתרון לבעיה. במסגרת עבודתו, מכין היועץ תכניות מניעתיות בכדי להפחית את שיעור ועוצמת ההשפעה של הקשיים ההתפתחותיים על התלמיד, עובד מול הוריו של התלמיד, מוריו וסביבתו הכוללת.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בייעוץ חינוכי?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בייעוץ חינוכי?

הייעוץ החינוכי בא במטרה לסייע לילדים ולבני נוער במסגרות החינוך אשר מתמודדים עם קשיים ובעיות בתחומי החיים השונים - הרגשיים, הלימודיים, ההתנהגותיים, החברתיים, המשפחתיים וכדומה. הסטודנטים לתואר ראשון בייעוץ חינוכי ירכשו כלים להתמודדות עם מצבי משבר, הנחיית הורים, איתור מצוקות בקרב תלמידים, שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך, טיפול בבעיות משמעת, מניעת בריונות ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בייעוץ חינוכי כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק, מאתגר, מבוקש ומספק זה. המשתתפים יוכשרו לסייע לתלמידים אשר מתמודדים עם בעיות שונות ולאפשר להם לבטא את יכולותיהם במסגרת הכיתתית והלימודית.
פתיחה

למי מתאים ללמוד ייעוץ חינוכי?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בייעוץ חינוכי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים, סבלניים, בעלי יכולות בין אישיות מפותחות ורגישות גבוהה המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום. יש לזכור כי לא ניתן לעסוק בתחום מבלי להשלים את לימודי התואר השני. כמו כן, מתאימים הלימודים למורים העוסקים בתחום זה מכבר, פסיכולוגים, ראשי צוותים חינוכיים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בייעוץ חינוכי?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים באופן תדיר ולכן מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. כך תוכלו לדעת מה האפשרויות העומדות בפניכם. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי ייעוץ חינוכי.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ייעוץ חינוכי?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בייעוץ חינוכי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בייעוץ חינוכי?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בייעוץ חינוכי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פסיכולוגיה, ייעוץ, תקשורת בין אישית, יחסי הילד ומשפחתו, פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות, תהליכי מניעה והתערבות, זרמים בפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, ייעוץ לילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, נוער בסיכון, בית הספר כארגון, הערכת התערבות יועצים בבתי הספר, התמודדות עם קונפליקטים, פיתוח זהות ארגונית אישית, אוריינות מחקרית, תורת המבחנים, הנחיית קבוצות, לקויות תקשורת ושפה, הריאיון הייעוצי, התמודדות עם מצבי לחץ, הפילוסופיה של החינוך ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי תואר ראשון בייעוץ חינוכי?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בייעוץ חינוכי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בייעוץ חינוכי מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה אישור לעסוק בתחום ורק לאחר הלימודים המתקדמים ניתן להשתלב בתפקיד זה.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במוסדות החינוך היסודיים והעל יסודיים, בגני ילדים, עמותות, פנימיות, מתנ"סים וכדומה, בהם יתפקדו כאנשי חינוך.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בייעוץ חינוכי?

בוגרי לימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. לימודים אלו מכשירים את הבוגרים לייעוץ, טיפול ותמיכה בילדים ומתבגרים במסגרות החינוכיות השונות, וכן לסיוע להם בהתמודדות עם בעיות שונות. לא ניתן לעסוק בתחום מבלי לסיים לימודים אלו.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשיפור יכולותיהם הקוגנטיביות והתקשורתיות של תלמידים בעלי לקויות שונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ