ייעוץ לימודים חינם!

קורס צניחה חופשית

לימודי צניחה חופשית - מעוניינים ללמוד לצנוח?

צניחה חופשית הינה אחד מענפי הספורט האתגרי החווייתיים, המאתגרים, המהנים, המלאים באנדרלין והמרגשים ביותר. משמעותה של הצניחה החופשית היא נפילה מגובה של 12,000 רגל במשך כ-50 שניות. עולם הצניחה הולך ומתפתח, הן מבחינת הנגישות, השיטה, המחיר והבטיחות, ועל כן יכול כמעט כל אדם, בהתחשב כי מצבו הבריאותי מאפשר לו, להתנסות בחווייה זו.

בעבר, האפשרות היחידה להתנסות בצניחה הייתה במסגרת צבאית, אולם כיום, יכול כל אדם להירשם לקורס צניחה אזרחי וללמוד כיצד לצנוח, הן במסגרת חד פעמית לצורך התנסות חווייתית והן במסגרת ארוכה ומקיפה יותר. ישנן ארבע רמות של רשיונות צניחה, בהתאם לרמת המיומנות והניסיון של הצונח. עלייה מדרגה לדרגה תלויה בעיקרה במספר הצניחות שבוצעו.

למי מתאים ללמוד קורס צניחה חופשית?

1
יזם
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס צניחה חופשית

בכדי לדעת לצנוח בצורה טובה ובטוחה, על המעוניינים בכך לעבור קורס מקצועי אשר מתבצע בליווי אישי והדרכה צמודה, החל מרגע המראתו של המטוס, דרך הקפיצה ממנו ועד לנחיתה בטוחה על הקרקע. ישנם קורסים המותאמים לכל רמה, כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס המתאים לדרישותיו ומטרותיו, בין אם ניסיונו הראשון בצניחה ובספורט אתגרי ובין אם ברצונו בקורסים מתקדמים יותר. 

הלימודים בקורס צניחה חופשית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך ביצוע צניחה מוצלחת ובטיחותית. המשתתפים ילמדו לשלוט במצב גופם ובתנוחותיהם בזמן הצניחה, לתפקד באוויר, לתקשר עם צנחנים אחרים, לצאת מהמטוס, לטוס במהירויות שונות, לצנוח לכיוונים שונים, לבצע היפוכים וגלגולים עד פתיחת המצנח ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס צניחה חופשית?

הלימודים בקורס צניחה חופשית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הספורט האתגרי ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי ספורט אתגרי ואינם בעלי פחד גבהים, לדוגמה לעוסקים בתחום מצנחי הרחיפה, גולשי מעטפת וכדומה, המעוניינים לעבור חווייה חדשה, מרגשת ומלאת אדרנלין, לרכוש ידע מעניין ומהנה ולהחל לצנוח בשמי הארץ.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס צניחה חופשית?

תנאי הקבלה לקורס צניחה חופשית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהינם בני 17 ומעלה.

כמו כן, על המועמדים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים יותר, על המועמדים להשלים את קורסי הבסיס ולהתנסות בצניחות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס צניחה חופשית?

משך הלימודים בקורס צניחה חופשית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כשמונה שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני בין מפגש אחד לשני מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס צניחה חופשית?

תכנית הלימודים בקורס צניחה חופשית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: טכניקות צניחה בסיסיות, כללי בטיחות בצניחה, התגברות על תקלות ובעיות לא צפויות, טיפול ותחזוקה של ציוד, התמודדות עם זרמי אוויר ורוחות, יצירת תקשורת עם צנחנים אחרים, ביצוע תרגילים, בקרה ושינוי של מהירות הצניחה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס צניחה חופשית?

לבוגרי קורס צניחה חופשית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. על מנת לקבל רישיון צניחה בינלאומי בדרגה הנמוכה ביותר, רישיון A, מטעם האיגוד הישראלי או האמריקאי לצניחה חופשית, על המועמדים לבצע בין 13 ל-14 צניחות ולעמוד בהצלחה בצניחת מבחן.

בפני בוגרי קורס צניחה חופשית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי הספר השונים לצניחה ברחבי הארץ. כמו כן, יוכלו לעבוד כצלמי צניחה, מקפלי מצנחים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס צניחה חופשית?

בוגרי קורס צניחה חופשית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס צלילה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לצלילה ושהות מתחת לפני הים, תוך מתן דגש לכללי הבטיחות בתחום ולהכרות עם יסודותיו של התחום.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי עבודה בגובה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה נכונה, יעילה ובטוחה בגובה, תוך רכישת מיומנויות הדרכה באמצעותן יוכלו להכשיר דור חדש של עובדים בגובה בתפקידים השונים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ