ייעוץ לימודים חינם!

קורס ריקודי בטן

מה כדאי לדעת על קורס ריקודי בטן?

ריקודי הבטן המסורתיים כוללים תנועות עדינות ומעוגלות אשר מבטאות את התגלמות הנשיות ומביאות אותה לידי שלמות. ריקודי הבטן נחשבים לספורט ופעילות גופנית לכל דבר שכן הם מפעילים את השרירים במידה רבה. בתקופה האחרונה, משלבים ריקודי הבטן גם השפעות מריקודים שבטיים נוספים והם הולכים וצוברים פופולאריות רבה בכל רחבי העולם המערבי ובישראל בפרט.

הלימודים בקורס ריקודי בטן כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום. המשתתפים ילמדו את יסודות התנועה בריקוד הבטן, ילמדו שליטה באגן ובגוף מצד אחד, וזאת תוך שחרור הגוף מצד שני. ריקודים אלו מחזקים את השרירים, משפרים יציבה נכונה, משפרים את הגמישות ואת סיבולת הנשימה ואף משפרים את הקואורדינציה.
מתוך תשוקה לעולם המחול והריקודים, לעיתים משתתפי קורס זה בוחרים לשלב אותו יחד עם קורס הדרכת ריקודים ומחול, או קורס כוריאוגרפיה, שכן שילוב בינהם יחדד ויעמיק את כישורי המשתתף.

למי מתאים ללמוד קורס ריקודי בטן?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ריקודי בטן?

בשנים האחרונות, כחלק מתופעת החזרה של נשים וגברים ללימודי תורות ותרבויות עתיקות, מוסיקה אתנית וסגנונות ריקוד עתיקים, חלה עלייה רבה בביקוש ללימודי ריקודי בטן. המחול המזרחי, או בשמו העממי - ריקודי בטן, הוא סגנון מחול בעל שורשים עתיקים במיוחד אשר צמח בתרבויות שונות באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה.

לריקודי הבטן יתרונות רבים, הן בתחום הפיזי והן בתחום הנפשי. מבחינה פיזית, המחול משפר את הכושר הגופני, מגמיש את המפרקים ומחזק אותם, משפר את זרימת הדם, מחזק את שפת הגוף והיציבה, ואף בשונה משמו, עובד על מרבית שרירי הגוף ומחזק אותם. מבחינה נפשית, משפר הריקוד את הביטחון העצמי וגורם לתחושת העצמה, חופש ושחרור.
פתיחה

למי מתאים קורס ריקודי בטן?

הלימודים בקורס ריקודי בטן פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המחול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לנשים בכל טווח הגילאים, שאוהבות להאזין למוזיקה ולהתנועע למשמע הצלילים, המעוניינות להשתמש בגופן ככלי לביטוי אישי של רגשות מתוך הקשר בין הנפש לבין הקצב והמנגינה וללמוד טכניקה ושפת תנועה שתסייע להן בחיזוק הביטחון העצמי שלהן. כמו כן, מתאימים הלימודים לנשים שיש ברצונן לפתח את השרירים, הקואורדינציה, הגמישות וסיבולת לב-ריאה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ריקודי בטן?

תנאי הקבלה לקורס ריקודי בטן יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים יהיו בני 18 ומעלה וחלקם אף מקיימים מבחני תנועה ייעודיים וריאיונות קבלה אישיים מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמת התלמיד ללימודי התחום ולעיסוק בו. מוסדות לימוד אחדים אף מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ניסיון מעשי בריקוד של שלוש שנים לפחות בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ריקודי בטן?

משך הלימודים בקורס ריקודי בטן עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים הבסיסיים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים ספורים ואילו לימודים מתקדמים כוללים בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה אחת לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ריקודי בטן?

תוכנית הלימודים בקורס ריקודי בטן משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא למחול מזרחי, היסטוריה של ריקודי הבטן, שימוש באביזרים, נשימה בתנועה, אלתור, טכניקות במחול המזרחי, סגנונות ריקוד, מוזיקה ושפה במחול המזרחי, כוריאוגרפיה, הפזיכולוגיה של הספורט, תורת האימון, עזרה ראשונה, בניית מערכי שיעור, הקשר בין כלי נגינה ותנועה, אנטומיה ופיזיולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס ריקודי בטן?

לבוגרי קורס ריקודי בטן אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. הבוגרים יוכלו להשתלב במקומות תעסוקה שונים בהתאם לרצונותיהם והעדפותיהם. 

בפני בוגרי קורס ריקודי בטן עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כמדריכי ומדריכות ריקודי בטן במסגרת מתנ"סים, מרכזים קהילתיים, חדרי כושר, סטודיו לאימונים ולריקודים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והדרכת קבוצות או יחידים באופן פרטי. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה, ולכן זו אפשרות מועדפת בפני בוגרים רבים. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ריקודי בטן?

בוגרי קורס ריקודי בטן המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס כוריאוגרפיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשילוב תנועות שונות ויצירת ריקוד כולל המביע את חזונם האמנותי לידי ביטוי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי חדר כושר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכת מתאמנים על המכשירים השונים והמגוונים בחדר הכושר, תוך שמירה על ביטחונם ומניעת פציעות ופגיעות אפשריות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ