ייעוץ לימודים חינם
קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה

קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה

מה כדאי לדעת על קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

עבודתו של הבמאי היא עבודה קשה אשר דורשת אחריות רבה, מיומנויות ניהוליות ויכולת קבלת החלטות.על הבמאי להתמודד עם הקשיים והאתגרים אשר עומדים בפניו בדרך להשגת המטרה והגשמת החזון בנוגע לדרך בה אמורה להראות היצירה הגמורה, הוא בעצם בעל המקצוע שהופך את הטקסט הגולמי שכתב התסריטאי ליצירה אמנותית הראויה לעלות על המסך או הבמה.

הלימודים בקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות עבודה מגוונות הנדרשים להתמודדות עם האתגרים השונים ומאפשרים ביום איכותי ומקצועי של יצירות. המשתתפים יעסקו בעבודתו של הבמאי על כל היבטיה, ילמדו על ההיסטוריה של הקולנוע ועל הז'אנרים השונים בתחום ויוכשרו להשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה. 

למי מתאים ללמוד קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

1
אמנותי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

הבמאי הוא אומן יוצר ופרשן של טקסטים אמנותיים והוא בעל התפקיד הראשי ובעל המקצוע האחראי על יצירה של הפקות סרטים קולנועיים, יצירות טלוויזיוניות ויצירות תיאטרוניות שונות. הבמאי מלווה את תהליך הוצאת הסרט לפועל מתחילתו, דרך כל האתגרים והקשיים שעומדים בדרך ועד ליציאתו לאקרנים. הוא זה אשר לוקח את הקונספט הראשוני ביחד עם הטקסט והופך אותם ליצירת אמנות שלמה ומוגמרת.

בנוסף, כוללים תפקידיו של הבמאי תחומי אחריות מגוונים כגון צילום, עריכה, תאורה, מרחב, שחקנים, עיצוב אמנותי ועוד. על הבמאי להכיר את תולדות האמנות ואת מאפייני האמנות בת זמננו, לשלוט בשיטות המשחק השונות, להבין בזוויות וטכניקות צילום שונות, בהקלטות ואפקטים של קול, בתאורה ובתחומים רלוונטיים נוספים. הבמאים הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ובסיום לימודיהם הם משתלבים במגוון רחב של מקומות תעסוקה בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. 
פתיחה

למי מתאים קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

הלימודים בקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום זה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

עם זאת, הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, בעלי חוש אסתטי מפותח, בעלי זירה לעולם הצילום והבימוי, לאלו המבקשים להפוך רעיון וחלום למציאות, לחובבי תרבות ואמנות על כל סוגיה ולכל המבקשים להשתלב בתעשייה בתחום מרתק ומאתגר זה, לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית וללמוד על סודותיה של האמנות הקולנועית והטלוויזיונית. בסיום לימודיהם, יעמדו בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות בתחום. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

תנאי הקבלה לקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

אמנם, סביר להניח כי המועמדים יידרשו להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים יותר בתחום מקבלים לשורותיהם את בוגרי הקורסים הבסיסיים בלבד או בעלי ידע קודם, רקע וניסיון מעשי בתחום.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

משך הלימודים בקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים הבסיסיים על פני תקופת זמן של בין חודש לחודשיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

תוכנית הלימודים בקורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: בחירת הסיפור, תפקיד הבמאי, יסודות הבימוי הקולנועי, תהליך ההפקה, תסריט של סרט קצר, משחק מול מצלמה, חלוקת תפקידים, ז'אנרים שונים בבימוי סרטים, קולנוע דוקומנטרי, קולנוע עלילתי, עיצוב החלל, מוסיקה, מיומנויות התנועה, תחקיר ומשמעותו, מרכיבי התסריט, כתיבת תסריט, בניית סצינות, בימוי והדרכת שחקנים, זוויות צילום, ניתוח סרטים, עריכת סרט, ניהול השיחה במחזה, עבודת צוות, עיצוב הסט, ניהול זמן, עיצוב תלבושות, חשיבה יצירתית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

לבוגרי קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה כשכירים במסגרת תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בתפקידי בימוי ועוזרי במאים, בחברות הפקה שונות ואף בעולם התיאטרון. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופרסום יצירותיהם באופן פרטי ועצמאי ברשתות החברתיות ובאינטרנט. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשוק העבודה ולכן רבים בוחרים באופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה?

בוגרי קורס בימוי לקולנוע ולטלוויזיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס משחק. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם במגוון סגנונות תיאטרליים וטכניקות משחק לשם השתלבות כשחקנים מקצועיים בתעשיית הטלוויזיה או התיאטרון. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי תואר ראשון בתקשורת. במסגרת לימודים מקיפים ומעמיקים אלו יוכשרו הבוגרים לניתוח והבנה של התהליכים המתרחשים בתחום כיום ושל השלכותיהם.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ