ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בספרות

תואר ראשון בספרות

מה כדאי לדעת על לימודי בספרות?

ספרות היא תחום מרתק אשר משתייך לתחום מדעי הרוח וכן לתחום האומנות, והיא מהווה שם כולל ליצירות אמנותיות המובעות באמצעות מילים כתובות. הספרות משפיעה רבות על התפתחות החברה האנושית ותרבויותיה, החל מספרים שעוררו מהפכות, יצירות ששינו את תפיסת העולם של הקוראים וכתבים שהולידו דתות ותרבויות חדשות. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון בספרות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך עיסוק בתחום מרתק, מיוחד וחשוב זה. המשתתפים יוכשרו לפיתוח חשיבה ביקורתית וניתוח יצירות ספרותיות, ייחשפו לתיאוריות ספרותיות שונות, מודלים ספרותיים מגוונים, שיטות כתיבה ועוד. מדובר בתואר מעניין מאוד, בעיקר עבור אנשים שאוהבים לקרוא ומעוניינים להבין את המשמעות שעומדת מאחורי יצירות ספרות בולטות מתקופות שונות בהיסטוריה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בספרות?

1
אמנותי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בספרות?

ספרות היא אחד מתחומי האומנות העתיקים והמשפיעים ביותר. היא הבסיס לתרבותן של חברות שונות, הפנים שלהן ואף כלי באמצעותו מעבירים את התרבות לדורות הבאים. לכן אפשר ללמוד הרבה על תרבות מסוימת מחקר היצירות הספרותיות שלה. פרט לזיהוי וניתוח של אמצעים ספרותיים בספרים, שירים ומחזות, תואר ראשון בספרות מקנה ללומדים גם הבנה רחבה של תרבויות שונות, הלך הרוח ששרר בחברה בתקופות משמעותיות שונות לאורך ההיסטוריה ועוד.

את העוסקים בתחום זה ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים: סופרים וכותבים - בעלי מקצוע העוסקים בכתיבה והעלאת רעיונות ומחשבות על הכתב, או חוקרי ספרות - בעלי מקצוע האחראיים על הפרשנות שניתנת ליצירות ספרותיות שונות. תואר ראשון בספרות פותח בפני בוגריו אפשרויות תעסוקה רבות בתחומי הוראה, מחקר, כתיבה, הוצאה לאור, תקשורת וכדומה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד ספרות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בספרות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה למקצועות ההומאניים, בעלי מחשבה יצירתית, אמנותית ומופשטת, לחובבי הספרות והיצירות הכתובות וכדומה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתעמיק את ידיעותיהם בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים עיתונאים, אנשי תקשורת ובעלי מקצוע מתחום התרבות כולו, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בספרות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בספרות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, בתנאי שהוא גבוה מהנדרש.

מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים בהם אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן דרישות הקבלה אותן הן מציבים, זאת כיוון שתנאי הקבלה מתעדכנים באופן תדיר. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה ללימודי ספרות.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ספרות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בספרות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בספרות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בספרות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: ספרות עם ישראל, ספרות עולם, ספרות אמריקאית, ספרות משווה, שפה וספרות ערבית, ספרות כללית, שפה וספרות אנגלית, ספרות עברית, שפה וספרות צרפתית, מדרשים תלמודיים, פיוטים מימי הביניים, סיפורים ומחזות, שירה עברית, ביקורת ספרותית, מחקר ספרותי, סופרים ומשוררים, אספקטים פסיכולוגיים, עדויות מקוריות על תופעות חברתיות והיסטוריות, היבטים צורניים וסגנוניים, מפגשים והשפעות בין תרבויות, ביטויי אמונה ומסרים פילוסופיים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בספרות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בספרות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בספרות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. אם למדו במסלול המשלב תעודת הוראה, יוענק להם גם רישיון ההוראה המבוקש. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בספרות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול ועריכת תוכן, עבודות הוצאה לאור, בתחום התקשורת, בעיתונות, בתחקירנות וביקורת ספרות, וכן במסגרת מערכת החינוך הפורמלית או הבלתי פורמלית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בספרות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בספרות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ביבליותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשימוש בקריאה ובכתיבה ככלי טיפולי רב עוצמה המסייע בהתמודדות עם בעיות, אתגרים וקשיים ומוביל להתפתחות והעצמה אישית.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס כתיבה יוצרת. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתרגום חוויות היום יום למילים, תוך צבירת ביטחון עצמי בשיתוף יצירותיהם האמנותיות, פיתוח הדמיון והיצירתיות שלהם וגיבוש סגנון כתיבה ייחודי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ