ייעוץ לימודים חינם!

לימודי הומור וצחוק

לימודי הומור וצחוק - ללמוד לצחוק ולהשתחרר

ההומור והצחוק משפיעים רבות על הבריאות הפיזית והנפשית של האדם ומשפרים אותה באופן משמעותי. הם גורמים לאווירה חיובית, תחושות טובות ומהנות, יוצרים חווייה נעימה וייחודית ואף מסייעים בשיפור או ריפוי של מצבים בריאותיים ופיזיים שונים. כפי שנמצא במגוון רחב של מחקרים, מעלה הצחוק את רמת האנדורפינים במוח ובאמצעות כך משפר פלאים את מצב הרוח ואף יכול לשמש כטיפול תומך בדיכאון. 

לצחוק ניתן להתייחס בשלוש רמות: הרמה האישית, הרמה הבין אישית וברמת הקהילה הסובבת. הצחוק יכול להימצא גם במקומות עבודה ועסקים ובכמה אופנים וצורות, הן מבחינת העובדים מתוך מטרה ליצור עבודה נעימה וטובה במשרד או בעסק, לשחרר מתחים קיימים, ליצור תקשורת בין אישית וכדומה, והן מבחינת המנהלים, המורים, המאמנים, המטפלים וכדומה שיכולים להשתמש בצחוק ולשלב אותו בעבודתם במטרה לגרום לשיתוף פעולה גדול יותר מצד העובדים או המטופלים, וכן לגרום לחיבה ואהדה מצידם.

למי מתאים ללמוד לימודי הומור וצחוק?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הומור וצחוק

לצחוק יתרונות רבים וברורים, הוא מסייע לכל אחד ואחת מאיתנו בהתמודדות עם בעיות שונות ומגוונות. הוא מסייע לטיפול בתגובות אלרגיות, לבריאות הלב, להורדת לחץ דם, לחיזוק המערכת החיסונית ועוד. בנוסף, משפר הצחוק את מצב הרוח, משפר את הדימוי העצמי, מקדם פתיחות, משפר מערכות יחסים, מסייע בהבעת רגשות ועוזר למוטיבציה ומעורבות. 

הלימודים בקורס הומור וצחוק כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מפותח ומתקדם זה. המשתתפים ילמדו כיצד להשתמש בצחוק ככלי עזר יעיל המסייע להקלה בכאבים ולשיפור מצב הרוח, להתמודדות עם חיי היום יום בצורה חיובית ומהנה ובאמצעות כך להגיע לחיים שלווים, נעימים ומצחיקים יותר.
פתיחה

למי מתאים קורס הומור וצחוק?

הלימודים בקורס הומור וצחוק פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר, חווייתי, מצחיק ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבריאות ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל המעוניינים לשפר את איכות חייהם ואת גישתם לאירועי היום יום, לשפר את מצבם הבריאותי, להתמודד עם בעיות ומכאובים שונים, לשפר מערכות יחסים בין אישיים, לשפר עבודת צוות בעסק או בארגון בו הם עובדים ועוד. כמו כן, מתאימים הלימודים במיוחד לבעלי תפקידים מהעולם הטיפולי והייעוצי, ביניהם פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מורים, מדריכים, מנחי קבוצות וכדומה, כמו גם לעוסקים בתחום אמנויות הבמה או הקולנוע לדוגמת שחקנים, כוריאוגרפים, במאים ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס הומור וצחוק?

תנאי הקבלה לקורס הומור וצחוק יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

אמנם, ישנם קורסים אשר פונים לקהלי יעד ספציפיים, ביניהם קורס הומור וצחוק למנהלים, קורס יוגה צחוק, קורס מדיטציית צחוק וכדומה. אלו פונים למועמדים שהינם בעלי היכרות קודמת עם התחום ומקבלים לשורותיהם רק מועמדים אלו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הומור וצחוק?

משך הלימודים בקורס הומור וצחוק עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים שעות לימוד ספורות אשר נפרשות על פני בין מפגש יחיד או מספר מועט של מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הומור וצחוק?

תכנית הלימודים בקורס הומור וצחוק משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: חשיבות הצחוק וההומור, מהו הומור, הומור וצחוק במערכות יחסים, הומור ויצירתיות, התמודדות עם קשיים וכאבים באמצעות הצחוק, הקשר בין ריפוי מחלות נפשיות וגופניות לצחוק, הדרכים לעורר את הצחוק, הבנת ההבדל בין הומור לציניות, הצחוק בחיים היום יומיים, הומור ככלי להבעה ויצירתיות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הומור וצחוק?

לבוגרי קורס הומור וצחוק אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

ההכשרה אותה ירכשו במהלך הלימודים תסייע להם רבות לשפר את חייהם, את מצב רוחם ואת בריאותם שלהם, של חבריהם ושל משפחתם. כמו כן, בפני בוגרי קורס הומור וצחוק עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו לשלב את המיומנויות והטכניקות אותן למדו במסגרת עבודתם הנוכחית, לגרום לאווירה נעימה ומשוחררת יותר, לשפר את היחס הבין אישי ביניהם לבין עובדיהם, ובמידה והינם בעלי הסמכה טיפולית יוכלו לטפל במגוון בעיות באמצעות כלי זה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הומור וצחוק?

בוגרי קורס הומור וצחוק המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס דמיון מודרך. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול באמצעות כלי יעיל זה, המאפשר יצירת שינויים תוך זמן קצר על ידי העלאת מחשבות בלתי מודעות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס הילינג. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתיעול אנרגיה רוחנית בין המטפל למטופל במטרה לסייע לעצמם ולאחרים להגיע למצב של איזון וריפוי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ