ייעוץ לימודים חינם!

קורס הגנה עצמית

לימודי הגנה עצמית - לדעת להתגונן מפני תוקף

על אף היותו של העולם מקום בטוח יחסית, כל אדם עשוי לעמוד בפני מגוון רחב של איומים וסכנות ועל כן כדאי שיהיה מוכן להתמודדות עם אלו בצורה הטובה ביותר. באופן שוטף  מתקיימים אירועים מסוכנים כמו דקירות, מקרי אונס, ויכוחים, שודים, פשעים, קטטות וכדומה. לא תמיד מסוגלים המשטרה וכוחות הביטחון להגיע בזמן לזירה ולטפל במקרה ולכן קיים צורך בהגנה עצמית. 

הנפש מהווה חלק בלתי נפרד מההגנה העצמית. כעס, פחד, לחץ, בהלה, חרדה וכדומה יכולים להשפיע על הדרך בה אנו מגיבים למתרחש סביבנו. מי שאינו מוכן להתמודד עם איומים ואינו יודע כיצד להגן על עצמו יכול להגיב באופן שיסכן אותו עוד יותר. מיומנויות הגנה עצמית מגבירות את הביטחון העצמי והאישי של כל אחד ומקנות מודעות עצמית גבוהה.

למי מתאים ללמוד קורס הגנה עצמית?

1
ריאלי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הגנה עצמית

תחום ההגנה העצמית נחלק לשלוש רמות עיקריות. הרמה הראשונה הינה הבסיסית והנמוכה ביותר, והיא כוללת את היכולת להתמודד עם איום פיזי באופן מיידי. הרמה השנייה מהווה את היכולת להתמודד עם איום ללא מגע פיזי, בו המתגונן מסוגל להבחין באיום שעומד מולו ולהימנע ממנו מבלי להגיע למצב של התמודדות פיזית. הרמה השלישית והגבוהה ביותר מהווה את היכולת להגן על הגוף ולשלוט בסביבה כך שהתקיפה תהא בלתי אפשרית, גם על ידי אמצעים חיצוניים שונים.

הלימודים בקורס הגנה עצמית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב זה. המשתתפים ילמדו כיצד לשים לב, לאתר ולזהות מצבי סיכון בשלבים ההתחלתיים על מנת למנוע אירוע או להקטין באופן משמעותי את חומרתו, יפתחו אסרטיביות, ישפרו את שפת הגוף שלהם, יגבירו את הביטחון האישי שלהם ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס הגנה עצמית?

הלימודים בקורס הגנה עצמית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הביטחון ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים לכל המעוניינים לרכוש מיומנויות להתמודדות עם מצבים אלימים, מסוכנים ומפתיעים ולהגן על חייהם באמצעות כך. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים יוצאי יחידות קרביות, מאמנים מתחומי אמנויות הלחימה השונות (למשל ג'יו ג'יטסו, קרב מגע ועוד), מאבטחים, נהגי תחבורה ציבורית וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע בתחום חשוב זה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס הגנה עצמית?

תנאי הקבלה לקורס הגנה עצמית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

ישנם קורסים הפונים לקהלי יעד ספציפיים ובעלי ניסיון בתחומים הרלוונטיים, ישנם לימודים המתאימים לקבוצות גיל מסויימות, רמות ידע וניסיון שונות בתחום ועוד. כל המעוניינים יוכלו למצוא את מקומם, לרכוש כלים ומיומנויות וללמוד כיצד להגן על עצמם מפני סכנות ואירועים שונים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הגנה עצמית?

משך הלימודים בקורס הגנה עצמית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים הבסיסיים בין 5 ל-20 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני מפגשים ספורים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הגנה עצמית?

תכנית הלימודים בקורס הגנה עצמית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: עקרונות ההגנה העצמית, אפיון מצבי סיכון שונים, סימני אזהרה למצבים מסוכנים, קשיים במפגש בין אישי מאיים, המנעות ממצבים מסוכנים, דפוסי התנהגות שעלולים להוביל אותנו למצבים מסוכנים, עימותים מילוליים, טכניקות להגנה עצמית, השתחררות מתפיסות ידיים, שימוש באביזרים סביבתיים לצורך הגנה ותקיפה, שחרור מחניקות, שחרור מתוקף במצב עמידה, שחרור מתוקף במצב שכיבה, אסרטיביות, הכרת נקודות התורפה בגוף, הפגנת חוזק, בעיטות וחבטות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הגנה עצמית?

לבוגרי קורס הגנה עצמית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס הגנה עצמית ברמה מתקדמת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי ספר, חוגים, מתנ"סים, מרכזי ספורט וכדומה, ללמד ילדים, בני נוער, מתבגרים ומבוגרים כיצד להגן על עצמם בצורה הטובה והיעילה ביותר ויכינו אותם להתמודדות עם אירועים וסכנות אפשריים בפניהם ייתכן ויידרשו לעמוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הגנה עצמית?

בוגרי קורס הגנה עצמיתהמעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכי חדר כושר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכת מתאמנים על מגוון המכשירים בחדר הכושר, תוך שמירה על כללי הזהירות והבטיחות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס טאי צ'י. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתרגול אמנות לחימה לצרכי הגנה עצמית ולמטרות בריאותיות שונות, להפעלת הגוף בצורה רגועה ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ