ייעוץ לימודים חינם
קורס MCSA

קורס MCSA

מה כדאי לדעת על קורס MCSA?

Microsoft היא אחת החברות המרכזיות בתחום רשתות התקשורת ועל כן הביקוש למנהלי רשתות IT מוסמכי מיקרוסופט, שיש ביכולתם לתכנן, להקים, להטמיע ולעסוק בתחזוקת ופתרון בעיות ברשתות אלו, הוא רב. במסגרת לימודי קורס MCSA לומדים המשתתפים לקראת מבחני ההסמכה M.C.P מטעם חברת Microsoft. הצלחה בבחינות אלו מקנה לבוגרים הסמכה בינלאומית ויוקרתית כמנהלי רשת מוסמכים MCSA.

הלימודים בקורס MCSA כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום בסיסי השרת והשירותים המשותפים של מיקרוסופט, מערכת ההפעלה הכוללת שרתי דואר, שרתי קבצים, שרתי הדפסה, שרתי אינטרנט ועוד. כמו כן, עוסקים הלימודים במערכת הדוא"ל Exchange Server והגדרותיה, הגדרות ניהול רשת, הגדרות תקשורת אינטרנט ועוד נושאים רבים נוספים.

למי מתאים ללמוד קורס MCSA?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס MCSA?

MCSA, שמשמעותה היא Microsoft Certified Solutions Associate, היא הסמכה בינלאומית ויוקרתית מטעם חברת Microsoft בתחום טכנולוגיית המידע IT (ראשי התיבות של Information Technologhy). בעידן בו אנו חיים, המאופיין בטכנולוגיה מפותחת מאוד בתחום ניהול המידע ושימורו, קיים צורך לאנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים לעבודה עם מערכות ממוחשבות המאפשרות העברת מידע וניהול תקשורת רשתית בין משתמשים שונים באותה הרשת ובין רשתות שונות.

מחלקות ה-IT בארגונים, בחברות ובעסקים השונים, הן האחראיות על ניהול מידע ותקשורת בתוך הארגון ומחוץ לו. אנשי המקצוע בתחום עוסקים בתחזוקה וניהול שוטף של רשת המחשבים ודואגים לאינטגרציה מלאה בין משתמשים שונים ברשת. מוצרי חברת Microsoft בתחום הם הפלטפורמה הנפוצה ביותר לניהול מידע ותקשורת רשתית ועל כן הביקוש ללימודים אלו הוא רב.
פתיחה

למי מתאים קורס MCSA?

הלימודים בקורס MCSA פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם ורקע מעשי בתחום טכנולוגיית המידע ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית בתחום מבוקש זה, מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים המחזיקים בתעודה יוקרתית. 

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כישורים טכניים טובים, משמעת עצמית, בוגרי לימודי הנדסת תוכנה, אלקטרוניקה, מערכות מידע, מחשבים וכדומה, המעוניינים להשתלב בשוק העבודה בעולם ניהול רשתות התקשורת. כמו כן, יכולים למצוא עניין בלימודים טכנאי מחשבים ומנהלי רשתות תקשורת אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס MCSA?

תנאי הקבלה לקורס MCSA יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים אינם מציבים דרישות קבלה ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול הלימודים, כל עוד הם בעלי שליטה בסיסית בשפה האנגלית ויכולת שימוש ביישומי מחשב ובאינטרנט ברמת משתמש.

קורסים אחרים בתחום דורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע קודם, הסמכה מקצועית וניסיון מעשי בתחום רשתות התקשורת. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור מבחני קבלה ייעודיים או ריאיון קבלה אישי במטרה לקבוע את מידת התאמתם של הבוגרים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס MCSA?

משך הלימודים בקורס MCSA עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, רמת הידע עימה מגיעים המשתתפים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בין 220 ל-280 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס MCSA?

תוכנית הלימודים בקורס MCSA משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מתאימים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות הרשת, מהי רשת תקשורת מחשבים, הכרת מערכת ההפעלה של Microsoft, ניהול רשתות והכרת הכלים הניהוליים לתחזוקה שוטפת של המערכת, התקנת IOS, ניהול משתמשים, כלי אינטרנט לטכנאים, ניהול משאבי הרשת, אבטחת המידע על השרת, שרת הקבצים, שרת ההדפסה ושרת האינטרנט, הגדרות IP סטטי ודינמי, תהליך הניתוב, פרוטוקול TCP/IP, אבטחת מידע ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס MCSA?

לבוגרי קורס MCSA אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות בלפחות 80% מן המפגשים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות, השתתפות פעילה בשיעורים, הגשת פרויקט גמר ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים שיעמדו בהצלחה בבחינות החיצוניות מטעם חברת Microsoft יזכו בהסמכת MCSA הבינלאומית והיוקרתית.

בוגרי קורס MCSA הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום כשכירים במסגרת מחלקות IT שונות בתעשייה, חברות היי-טק, חברות סטארט אפ אשר מתמקדות במחשבים ובתקשורת אלקטרונית, בחברות להתקנת מערכות מידע ורשתות תקשורת ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס MCSA?

בוגרי קורס MCSA המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס CCNA. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול ותפעול של רשתות תקשורת, ולאבחון וטיפול בתקלות בציוד תקשורת של חברת Cisco. הקורס מקנה הכנה לבחינה חיצונית מטעם החברה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס SQL. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיבוד מידע בבסיסי נתונים, עבודה עם חומרה, אבטחת מידע וניהול בסיסי נתונים בסביבת SQL Server.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ