ייעוץ לימודים חינם
קורס תזונה

קורס תזונה

מה כדאי לדעת על קורס תזונה?

כיום, עלתה חשיבותה של התזונה ורבים מבקשים ללמוד ולדעת כיצד המזון שאנו אוכלים משפיע על הגוף, הבריאות ואף מצב הרוח שלנו, מה כדאי לנו לאכול כדי להתמלא באנרגיות, מאילו מזונות מומלץ להימנע, מהי התזונה המומלצת למצבים שונים או למחלות ומגבלות שונות, מה אומרות הגישות השונות של עולם הרפואה המשלימה, כמו נטורופתיה או איורוודה, למשל, כיצד ניתן להרכיב את הארוחות השונות במהלך היום ועוד.

הלימודים בקורס תזונה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להבנת עקרונות התזונה הנכונה ומאפייניהם השונים של כל קבוצות אבות המזון. כמו כן, המשתתפים ייחשפו לתהליכים הפיזיולוגיים אשר מתרחשים בגופנו בעקבות התזונה והמאכלים אותם אנחנו מכניסים לגופנו או נמנעים מלאכול. לימודים אלו מומלצים לכל אחד ואחת מאיתנו, שכן לתזונה כוח עצום ויש באפשרותה לתמוך בבריאות פיזית ונפשית במידה רבה ביותר.

למי מתאים ללמוד קורס תזונה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תזונה?

תזונה נכונה היא תזונה אשר כוללת את כל חמשת אבות המזון: פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים, משלבת ביניהם על בסיס יום יומי ועוזרת לשמור על תפקוד גוף ואורח חיים בריא. תזונה שאינה מאוזנת מבחינת אבות המזון עלולה לפגוע בבריאות, בין אם קיים עודף באחד המוצרים ובין אם קיים חוסר. בנוסף, חוסר האיזון בין מרכיבי המזון משפיע גם על התפקוד ההורמונלי ועל מצב הרוח.

התזונה נחלקת לסוגים שונים ומגוונים, כאשר לכל אחד מהם השפעות, יתרונות וחסרונות משלו. הבחירה בסוגי התזונה השונים יכולה להתקיים הן ממניעים מוסריים, בריאותיים, דתיים ולעיתים אף אקולוגיים. בין סוגי התזונה הקיימים ניתן למצוא את תזונת המזון הגולמי (Raw Food), תזונה טבעונית, תזונה צמחונית, תזונה אומניבורית, תזונה פרוטנית ועוד שלל סוגים. 
פתיחה

למי מתאים קורס תזונה?

הלימודים בקורס תזונה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבריאות והתזונה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך שילוב הכשרה זו במסגרת עבודתם הטיפולית בה הם מתמחים כיום.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים שונים מעולם הרפואה המשלימה, כמו נטורופתים, הומאופתים, מטפלים ברפואה סינית, מטפלים בצמחי מרפא, ארומתרפיסטים, מטפלים ברפואה יפנית וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים הטיפולי שלהם וברכישת ידע מקצועי נוסף אותו יוכלו לשלב במסגרת עבודתם הנוכחית מתוך כוונה לסייע למטופליהם לשפר ולשנות את חייהם מבחינה בריאותית, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס תזונה?

תנאי הקבלה לקורס תזונה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, בכדי להתקבל לקורסים מקיפים ומעמיקים יותר בתחום, שמטרתם היא להכשיר מטפלים בתזונה, מאמני תזונה ויועצי תזונה, דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, סביר להניח כי המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תזונה?

משך הלימודים בקורס תזונה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הבסיסיים ביותר כוללים מפגשים אחדים בלבד, אמנם קורסים מתקדמים ומקיפים יותר אשר מכשירים אנשי מקצוע בתחום, נפרשים על פני מספר חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס תזונה?

תוכנית הלימודים בקורס תזונה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: עקרונות התזונה הנכונה, הכרת אבות המזון, מערכת העיכול, בניית תפריט מאוזן, הכרת הערכים הקלוריים של מזונות, עקרונות תזונה למניעת מחלות, הצרכים התזונתיים במעגלי החיים השונים, תהליכי השמנה והרזיה, מזון אורגני, תחליפי מזון, תוספי מזון, טרנדים בתזונה, השפעת המזון על הגוף לפי DNA, דיאטות נפוצות, הקשר בין תזונה לספורט, מניעת מחלות, הפרעות אכילה והתמכרויות, רגישויות למזון ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תזונה?

לבוגרי קורס תזונה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. בוגרים שסיימו קורסים ספציפיים בתחום, אשר מקנים הכשרה בתחום מסוים, כמו קורס תזונה הוליסטית, קורס תזונה על פי דם וכדומה, יקבלו תעודת בוגר תחום התמחות מסוים זה.

בפני בוגרי קורס תזונה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי חולים, קופות חולים, מרכזים רפואיים, קליניקות פרטיות או ציבוריות, מרכזים לרפואה משלימה וכדומה, וזאת בתנאי שהם בעלי הסמכה מקצועית קודמת, המאפשרת להם לטפל בקהל הרחב באופן חוקי. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית, לצבור לעצמם קהל לקוחות רחב ולהחל לספק לו ייעוצי תזונה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תזונה?

בוגרי קורס תזונה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס בישול. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לבישול במגוון דרגות ורמות, מלמדים אותם רבות על סוגי מאכלים, חומרי הגלם האיכותיים ביותר, יצירת מנות מקוריות ומיוחדות ועוד.
תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון במדעי התזונה. לימודים אלו הם לימודים מקיפים ומעמיקים בתחום התזונה. עם סיום לימודים אלו ומעבר ההתנסות המעשית יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה כתזונאים מוסמכים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ