ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכנה ללידה

לימודי הכנה ללידה - לידה קלה ככל האפשר

הלידה היא תהליך חשוב, מעצב, מרגש ומעצים בחיי האישה ובחיי המשפחה, ועל כן יש להתכונן אליה מראש. לעיתים, נלווים ללידה גם פחדים, חרדות, חששות ותחושת אי ודאות, ולכן זוגות רבים שמחכים לילד זקוקים לליווי, תמיכה והדרכה. מדריכת לידה הינה בעלת תפקיד חשוב ושליחותי התורם רבות לנשים חסרות ניסיון ומעוניינות לקבל הכנה איכותית לפני הלידה והגעת התינוק לעולם.

קורסי הכנה ללידה מיועדים להורים שבדרך ואלו מאפשרים להם להתכונן לרגע מיוחד ומרגש זה ולעבור אותו באופן רגוע ככל שאפשר, כמו גם לקבל טיפים ועצות לחודשי ההורות הראשונים שיכולים להיות מאתגרים וקשים. הלימודים משלבים בין תכנים מהרפואה המערבית לבין תכנים מהרפואה הטבעית ובכך ההתמודדות עם רגע הלידה הופכת לפשוטה יותר. 
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הכנה ללידה

הלימודים בקורס הכנה ללידה מלמדים את המשתתפים והמשתתפות את השלבים בתהליך הלידה ומקנים לאם הטרייה או לזוג כלים חיוניים שיסייעו להם לעבור את הלידה ואת תקופת חייו הראשונית של התינוק בצורה הטובה ביותר. לימודים אלו מסייעים להרגיע את החששות והפחדים אשר מלווים את ההורים העתידיים, במיוחד אם מדובר בהיריון ראשון. כיום, עוברים מרבית ההורים קורס הכנה ללידה וכך הם מגיעים לרגע מרגש זה מוכנים עד כמה שניתן.

קורס הכנה ללידה כולל ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לקראת הלידה. בנוסף לכך, מאפשר הקורס שיח תומך ומאיר קשיים ורגשות חבויים, מהווה מפגש עם נשים וזוגות הנמצאים במצב דומה, מקנה טכניקות פעולה, תנוחה ונשימה אשר מותאמות למהלך הלידה, מלמד את בן הזוג כיצד ללוות את האישה בתהליך ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס הכנה ללידה?

הלימודים בקורס הכנה ללידה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכנה איכותית ויעילה לקראת תהליך הלידה המרגש, המלחיץ והמעצים. הלימודים מתאימים במיוחד לזוגות אשר מצפים לילדם הראשון, אמנם יכולים הלימודים להתאים גם להורים שכבר התנסו בלידה של ילד אחד או יותר, כיוון שהקורס יכול להקנות להם כלים ומיומנויות להתמודדות טובה ושלווה יותר ולקבל מידע נרחב על תהליכי לידה שונים. לימודים אלו מתבססים על ההנחה לפיה תהליך הלידה הוא תהליך משותף לשני בני הזוג ולכן לשניהם חלק משמעותי במהלכו.

ישנם קורסים המיועדים רק לנשים המעוניינות להשתלב במסגרת תומכת ובחווייה טובה מתקופת ההיריון, מהלידה עצמה ומתהליך גידול התינוק. מומלץ להצטרף לקורסים אלו סביב השבוע ה-22 להיריון. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הכנה ללידה?

משך הלימודים בקורס הכנה ללידה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני מפגשים ספורים ונחלקים לשני חלקים: בין שלושה לחמישה מפגשים במהלך ההיריון ועוד מפגש או שניים לאחר הלידה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הכנה ללידה?

תכנית הלימודים בקורס הכנה ללידה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: שלבים בתהליך הלידה, אפשרות קיימות בחדרי לידה לעומת אפשרויות בלידה ביתית, ליווי המיילדת, אפשרויות לשיכוך כאבים, אפידורל, חשיבות ההנקה, קשיים בהנקה, שיטות הרפיה, תהליך אישי פנימי של האישה היולדת ושל בן הזוג, טכניקות נשימה, צרכי התינוק אחרי הלידה ובתקופה הראשונה לחייו, משמעות ההורות, מענה לשאלות ולפחדים אישיים, שותפות זוגית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הכנה ללידה?

לבוגרי קורס הכנה ללידה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

הלימודים בקורס הכנה ללידה אינם לימודים מקצועיים המכשירים את בוגריהם להשתלבות במקצוע מסוים, אלא מיועדים לשימוש אישי ועצמי ממנו יוכלו ההורים להפיק יתרונות רבים. אמנם, ישנם קורסים המכשירים את בוגריהם כמדריכי הכנה ללידה. לאחר קורסים אלו, יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת קופות חולים, קליניקות פרטיות וציבוריות, מרכזים רפואיים, מרכזי היריון ולידה וכדומה, בהם יוכלו להעביר קורסים אלו ולסייע לזוגות רבים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הכנה ללידה?

בוגרי קורס הכנה ללידה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכות הנקה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרות להעניק תמיכה וסיוע למשפחות ולאמהות בנושא ההנקה וחלב האם.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי התפתחות תינוקות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לליווי הורים ומשפחות במהלך שלבי ההתפתחות הראשוניים של התינוק, החל מרגע הלידה ועד גיל שנתיים וחצי בערך.
פתיחה

תפקידה של הדולה

הדולה, אשר נקראת גם תומכת הלידה, הינה דמות מקצועית אשר מלווה את הזוג בעת ההיריון ובזמן הלידה עצמה. לדולה ידע מקצועי רב בנושא תהליכי ההיריון והלידה, הן מבחינת התהליכים הפיזיולוגיים המתרחשים בגוף והן מבחינת היבטי הטיפול הרפואי, היא מסייעת לזוג להתנהל מול בית החולים ועוזרת לו במהלך הלידה עצמה. 

הדולה משמשת מעין דמות תומכת, מבחינה נפשית ומבחינה מקצועית ויש באפשרותה להקל רבות על תקופת ההיריון ועל תהליך הלידה המפחיד והמרגש. היא מכירה מגוון שיטות טיפול ותמיכה שונות והיא מהווה כתובת לשאלות והתהיות בנושא ההיריון והלידה ועל כן תפקידה חשוב מאוד. בשנים האחרונות, זוגות רבים מבקשים את שירותיהן של הדולות מתוך הבנה כי אלו יסייעו להם לעבור תקופה זו בצורה הטובה והשלווה ביותר.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ