ייעוץ לימודים חינם
קורס סייעת לרופא שיניים

קורס סייעת לרופא שיניים

מה כדאי לדעת על לימודי סייעות רופא שיניים?

סייע רופא השיניים הוא יד ימינו של הרופא והוא מהווה דמות חשובה, מרכזית ועיקרית בנושא תפקודה התקין של המרפאה ואיכות הטיפול בה. סייע רופא השיניים אחראי על כל שלבי הטיפול, החל משלב ההכנה של סביבת העבודה ועד לשלב הטיפול עצמו. בשונה ממקצוע השיננות, סייע השיניים אינו מוסמך לבצע פעולות טיפול שונות בפיו של המטופל ואינו בא במגע ישיר עם פיו של המטופל, מעבר לביצוע פעולות פשוטות כמו שאיבת רוק.

הלימודים בקורס סייעות לרופא שיניים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מאתגר, מרתק ומספק זה, בתחום פרא-רפואי חשוב בתחום רפואת הפה והשיניים. בוגרי הקורס יוכשרו להכנת חומרים דנטליים לצורך טיפולים, לקיחה ופיתוח של צילומי רנטגן, ניהול מרפאה ומלאים ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס סייעת לרופא שיניים?

1
קונבציונלי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס סייעות לרופא שיניים?

סייעות לרופא שיניים הינו מקצוע מאתגר, מרתק ומספק. הסייע הוא יד ימינו של רופא השיניים ולו תפקיד אינטגרלי בתפקודה התקין של מרפאת השיניים. בוגרי קורס סייעות לרופא שיניים הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה והם משתלבים בעבודה במרפאות שיניים פרטיות וציבוריות. לסייע רופא השיניים תחומי אחריות שונים ומגוונים אשר תומכים כולם בעבודתו השוטפת של רופא השיניים ומבטיחים כי הטיפול יתבצע בצורה הנכונה והמקצועית ביותר.

עבודתו של הסייע לרופא השיניים כוללת הכנה של סביבת העבודה לפני הטיפול כמו הכנת מכשירים, סטריליזציה של הכלים וחדר הטיפולים, הכנת חומרים דנטליים לטיפולים, הגשת עזרה וסיוע לרופא בזמן הטיפולים השונים, הגשת מכשירים ודאגה לזמינותם, תחזוקה שוטפת של כלי הטיפול, הזמנת חומרים מלאים ולעיתים אף ניהל שוטף של המרפאה וגביית כספים ותשלומים מלקוחות.
פתיחה

למי מתאים קורס סייעות לרופא שיניים?

הלימודים בקורס סייעות לרופא שיניים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הפרא-רפואי ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל המתעניינים בתחומי הרפואה או הסיעוד ותחומי רפואת השיניים בפרט, המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית המאפשרת השתלבות בסביבת עבודה סטרילית, מרתקת ומאתגרת, המשלבת תודעת שירות גבוהה ויחסים בין אישיים טובים יחד עם ידע מקצועי נרחב והבנה מקצועית מעמיקה. בסיום הכשרתם הבוגרים משתלבים בשוק העבודה בקופות החולים ובמרפאות פרטיות וציבוריות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס סייעות לרופא שיניים?

תנאי הקבלה לקורס סייעות לרופא שיניים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, תנאי הקבלה הם נוחים והמועמדים נדרשים רק להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

בנוסף, סביר להניח כי יידרשו המועמדים לעבור מבחני התאמה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מועמדים שהינם בני 35 ומעלה יוכלו להתקבל גם עם פחות שנות לימוד. כמו כן, נדרשים המועמדים ללימודים אלו לעבור חיסונים מסוימים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס סייעות לרופא שיניים?

משך הלימודים בקורס סייעות לרופא שיניים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-1000 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשנה וחצי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס סייעות לרופא שיניים?

תכנית הלימודים בקורס סייעות לרופא שיניים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אנטומיה, מיקרוביולוגיה, כימיה, ביולוגיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה, היסטולוגיה, תזונה, חומרים דנטליים, עששת, ביצוע צילומי רנטגן, פדודונטיה, טיפולי שורש, טיפול בחניכיים, אורתודנטיה, שיקום הפה ופרותטיקה כירורגית, פה ולסת, רפואת הפה, השתלת שיניים, הכרת מעבדת השיניים, עזרה ראשונה, סטריליזציה, עבודה עם תוכנות מחשב רלוונטיות, אתיקה מקצעית, ציוד ומכשור דנטלי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס סייעות לרופא שיניים?

לבוגרי קורס סייעות לרופא שיניים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בכדי לרכוש הסמכה מקצועית לעסוק בתחום, יש לעבור מבחנים ממשלתיים עיוניים ומעשיים בסייעות שיניים מטעם משרד הבריאות. 

בפני בוגרי קורס סייעות לרופא שיניים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כיד ימינו של רופא השיניים במסגרת קופות חולים, מרפאות פרטיות ומרפאות ציבוריות. סייעות וסייעי רופא שיניים הינם בעלי מקצוע מבוקשים ביותר בשוק העבודה ועל כן הם נהנים מעבודה רווחית למדי ותנאי העסקה נוחים. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס סייעות לרופא שיניים?

בוגרי קורס סייכת לרופא שיניים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר ראשון במנהל מערכות בריאות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתפקידי ניהול ובתפקידים מנהלתיים במערכת הבריאות, שיש באפשרותם לפתור בעיות ולהתמודד עם האתגרים הרבים בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס עזרה ראשונה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן עזרה ראשונה, החל מהרמה הבסיסית ביותר ועד לרמה מתקדמת במיוחד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ