ייעוץ לימודים חינם
קורס שיננות

קורס שיננות

מה כדאי לדעת על קורס שיננות?

לימודי שיננות מתמקדים בשמירה על היגיינת הפה ובריאותו, מניעת מחלות, מניעה וטיפול בבעיות חניכיים ושיניים, תחזוקת בריאות הפה ושימור המצב הקיים. בנוסף, מוסמכים המשתתפים לביצוע הדרכות ברפואת שיניים מונעת, ביצוע טיפולים, בדיקת חלל הפה, הכנת תוכנית טיפולים מקיפה, חינוך המטופלים לשמירה על ניקיון הפה ובריאותו וכדומה.

הלימודים בקורס שיננות כוללים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך מעבר מוצלח של מבחן ההסמכה מטעם משרד הבריאות, שכן ללא הסמכה מטעם משרד הבריאות לא ניתן להשתלב בשלל העבודות בתחום. לימודים אלו אינם לימודים קצרים כלל וכוללים תכנים מרתקים מעולם הבריאות. למרות שמקצוע זה נשמע כמיועד ופונה לקהל הנשי, הוא מתאים כמובן גם לגברים.

למי מתאים ללמוד קורס שיננות?

1
חברתי
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס שיננות?

השיננית היא חלק מן הצוות הרפואי אשר אחראי על הטיפול בבריאות הפה והיא למעשה יד ימינו של רופא השיניים. השיננית פועלת על פי הנחיותיו של רופא השיניים ומבצעת טיפולי תחזוקה לשיניים ולחניכיים. בין תפקידיה הרבים של השיננית ניתן לכלול הדרכה להיגיינת פה נכונה, הסרת אבנים ומשקעים רכים מהשיניים ומשחזורים משקמים, איטום חריצים בשיניים, הכנה של מטופלים לפני ניתוחי חניכיים, ייעוץ תזונתי להרגלי אכילה נכונים במטרה למנוע עששת, ביצוע צילומי רנטגן של השיניים בהתאם לבקשת הרופא והמטפל, העברת טיפולים מניעתיים, ליטוש השיניים בפה, רפואה מונעת ועוד.

על כן, ניתן לראות כי לשיננית תפקיד חשוב ומרכזי והיא הגורם האחראי על שמירה ושיפור של בריאות הפה, השיניים והחניכיים. מקצוע השיננית הוא מקצוע פופולרי במיוחד אשר נהנה מביקוש רב לעובדים מקצועיים בתחום בשוק העבודה.
פתיחה

למי מתאים קורס שיננות?

הלימודים בקורס שיננות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הם בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בתחום בריאות הפה והרפואה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

לימודי קורס שיננות מתאימים במיוחד לעובדים מתחומיו השונים של עולם הרפואה או רפואת השיניים, המעוניינים ברכישת ידע נוסף, הרחבת אופקים והעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אלו גם אחים ואחיות מוסמכים, אשר יש ברצונם לעבור הסבה מקצועית לתחום יוקרתי, מבוקש, מרתק ורווחי זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס שיננות?

תנאי הקבלה לקורס שיננות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרת הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ובעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית. כמו כן, סביר להניח כי המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. אם המועמדים בני 30 ומעלה, הם יוכלו להתקבל ללא תעודת בגרות מלאה, בתנאי שיעברו מכינה מתאימה. אם המועמדים בני 40 ומעלה, עליהם להיות בוגרי 12 שנות לימוד בכדי להתקבל להכשרה זו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס שיננות?

משך הלימודים בקורס שיננות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-2000 שעות לימוד אקדמיות, הנחלקות ל-1550 שעות לימוד עיוניות ו-450 שעות התנסות מעשית, הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס שיננות?

תוכנית הלימודים בקורס שיננות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס שיננות כוללים את הנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, כימיה, ביולוגיה, ביוכימיה, היסטולוגיה, מבנה הפה, רפואת שיניים משחזרת ומשקמת, אנדודנטיה, פריודונטיה, כירורגיה, אורתודנטיה, היגיינת הפה, שימוש בתכשירים ואביזרים להיגיינה אוראלית, גילוי מוקדם של בעיות שיניים, צילומי רנטגן, טיפול ברגישות בשיניים, פתולוגיות בפה, גהות הפה, רפואת שייניים קהילתית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס שיננות?

לבוגרי קורס שיננות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים אשר יעברו בצלחה את מבחני ההסמכה החיצוניים מטעם משרד הבריאות, יזכו לרישיון לעסוק בתחום מבוקש ורווחי.

בפני בוגרי קורס שיננות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קופות חולים ומרפאות שיניים פרטיות או ציבוריות. במסגרת העבודה, יזכו הבוגרים לבצע בחינות שיניים, בדיקת של חלל הפה וסביבתו, בדיקות כיסים לחניכיים, החדרת חומרים לשחרור מושהה כטיפול משלים למחלות חניכיים, הענקת ייעוץ ראשוני במניעה ובהפסקת עישון, ביצוע ופיתוח של צילומי רנטגן, ביצוע ייעוץ תזונה נכונה למניעת עששת, ביצוע טיפולי הסרת אבנית, ליטוש שחזורים וסתימות, הסרת תחבושות ותפרים לאחר ניתוחים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס שיננות?

בוגרי קורס שיננות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי סייעת לרופא שיניים. הסמכה זו היא הסמכה שונה מהסמכתה של השיננית ובמסגרת הלימודים יוכשרו הבוגרים במרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום מרתק זה, ובסיומם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כיד ימינו של רופא השיניים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טכנאות שיניים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לייצור ולתחזוקה של עזרים דנטליים ומבניים לחלל הפה, תוך עבודה טכנית מדויקת, רגישות והקפדה על פרטים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ