ייעוץ לימודים חינם!

קורס מתרימי דם

מה כדאי לדעת על קורס מתרימי דם?

הצורך בתרומות דם ובמתרימים הוא צורך תמידי, שכן תרומות דם יכולות להציל את חייהם של חולים ופצועים רבים. לשם כך נדרשים מתרימים כדי לקחת את התרומות ולהקפיד על כללי ההיגיינה והבטיחות הנדרשים. במצבי חירום צריך לפעול מהר ולקרוא לעזרה מקצועית, למגן דוד אדום או לכל סמכות רפואית אחרת הנמצאת בקרבת מקום ולקוות שיש להם את כל הכלים שהם צריכים בכדי להציל את הפצוע. תוכלו גם אתם להפוך למתרימים במידה והשלמתם קורס חובשים או לחילופין קורס מתרימי דם, שייעודי למטרה זו.

הלימודים בקורס מתרימי דם, הנקרא גם קורס שאיבת דם ורידי, כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות ללקיחת מנת דם, הבחנה בין סוגי הדם, אבחון המחלות השונות אשר עלולות לסכן את המטופל, להגיב לתרחישים מסוימים שעלולים לקרות בעת לקיחת תרומת הדם ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס מתרימי דם?

1
חברתי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מתרימי דם?

לדם האנושי אין תחליף טוב מספיק והוא העזרה היחידה שיכולים לקבל חולים הזקוקים לתרומת דם. ישנם סוגי דם שונים: A, B, AB ו-O, ולכל אחד מהם מאפיינים שונים. כל מנת דם שנתרמת מפורקת למרכיבים: פלסמה, טסיות, כדוריות אדומות וקריופריציפיטט, נבדקת מפני מחלות וזיהומים, נכנסת למאגר תרומות הדם ובעת הצורך ניתנת לחולים.

ככל שהרפואה הולכת, מתפתחת ומתקדמת, עולה הצורך של המערכת הרפואית בזמינות של דם ומרכיביו בכדי להציל את חייהם של פצועים וחולים רבים. מנות הדם נשמרות בבנק הדם ובכך מאפשרות לרופאים לעשות שימוש יעיל ומהיר באספקת דם במקרי רגיעה וחירום. תרומת הדם מתבצעת באמצעות ציוד סטרילי וחד פעמי על ידי צוות מקצועי שהוכשר לכך.
פתיחה

למי מתאים קורס מתרימי דם?

הלימודים בקורס מתרימי דם פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לחובשים, פרמדיקים, מגישי עזרה ראשונה (מע"ר) וכל העוסקים בתחומי הפרא-רפואה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הסמכה איכותית בעלת חשיבות אדירה שיכולה להציל חיים של רבים באמצעות פעולה פשוטה ומהירה זו. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת נקודות התרמת דם, ניידות של מד"א, בתי חולים, קופות חולים, מוסדות שיקומיים ובבנק הדם. לכן, ההכשרה תתאים לכל המעוניינים להשתלב במקומות תעסוקה אלו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מתרימי דם?

תנאי הקבלה לקורס מתרימי דם יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים ללימודים אלו להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי שליטה בשפה העברית ברמה גבוהה מאוד ובוגרי קורס עזרה ראשונה בהיקף של 44 שעות לימוד אקדמיות לפחות. 

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. רקע וניסיון מקצועי בתחומים הרלוונטים, למשל חובשים, מתנדבי מד"א או פרמדיקים, יכול להוות יתרון משמעותי בקבלה ללימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מתרימי דם?

משך הלימודים בקורס מתרימי דם עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-120 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של חודשים ספורים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מתרימי דם?

תוכנית הלימודים בקורס מתרימי דם משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: הדם ומרכיביו, סוגי דם, מנגנון קרישת דם, קריטריונים לקבלת תורם הדם, נהלי התרמת דם, תגובות חריגות לתרומת דם, לקיחת דם ורידי למבוגרים, העברת מחלות זיהומיות באמצעות דם, האנטומיה של מערכת הדם והנשימה, אנטומיה וטופוגרפיה כללית, מבוא לקרדיולוגיה, מבוא לפרמקולוגיה, החייאה בסיסית, בטיחות וביטחון, אבטחת איכות, היבטים משפטיים בפעילות פולשנית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מתרימי דם?

לבוגרי קורס מתרימי דם אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ומטעם מגן דוד אדום. בוגרי קורס שאיבת דם ורידי יקבלו תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות.

בפני בוגרי קורס מתרימי דם עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת נקודות התרמת דם בהן מתרימים דם ברחבי הארץ, ניידות של מגן דוד אדום, בתי חולים, קופות חולים, מוסדות שיקומיים ובבנק הדם. במסגרת עבודתם יזכו לבצע עבודת קודש שיכולה להציל חיים של פצועים וחולים רבים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מתרימי דם?

בוגרי קורס מתרימי דם המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בסיעוד. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כאחים ואחיות מוסמכים אשר יש באפשרותם להעניק טיפול יעיל ואיכותי לבני אדם חולים ובריאים, באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויום בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס רפואה מערבית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בנושאי האנטומיה, הפיזיולוגיה והפתולוגיה, נושאים הנדרשים לכל העוסקים בעולמות הרפואה והפרא-רפואה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ