ייעוץ לימודים חינם
לימודי עיסוי רפואי

לימודי עיסוי רפואי

מה כדאי לדעת על קורס עיסוי רפואי?

העיסוי הרפואי מוכר על ידי עולם הרפואה המערבית, אולם נכלל בתוך תחום הרפואה המשלימה. העיסוי הרפואי דומה לפיזיותרפיה אך אינו זהה לה לחלוטין. הוא כולל לחיצות, מתיחות ותרגילים אשר מתמקדים בקבוצות שרירים מסוימות, בשלד, במפרקים וברקמות רכות. בשנים האחרונות, זוכה העיסוי הרפואי להצלחה רבה ויעילותו הרבה בטיפול במגוון בעיות הולכת ומתבהרת. לכן, לימודים אלו הפכו ללימודים מבוקשים ביותר.

הלימודים בקורס עיסוי רפואי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים, מיומנויות מעשיות וטכניקות טיפול מגוונות. המשתתפים יוכשרו לטיפול בבעיות רפואיות שונות כמו כאבי שרירים, כאבים כרוניים, הרפייה כללית, תשישות נפשית, ניקוז ריאתי, חום, מחלות כלי דם, לחץ דם גבוה, כאבים אקוטיים, מחלות עור וכדומה.

למי מתאים ללמוד לימודי עיסוי רפואי?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עיסוי רפואי?

עיסוי רפואי הוא כלי טיפולי ותיק אשר עושה שימוש בטכניקות מגע שונות במטרה לסייע לריפוי בעיות בריאותיות שונות, לשפר את היכולות התפקודיות במהלך היום, לזרז החלמה של פציעות שונות, להמריץ את התפקוד של איברי הגוף השונים ואף להקל על בעיות לחץ וחרדה. בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות להשפעתו החיובית של העיסוי הרפואי על הסובלים מבעיות שרירים, דלקות פרקים, כאבי גב וכדומה, החל תחום זה לצבור פופולאריות רבה ועל כן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום נחשבים למבוקשים ביותר.

מטופלים רבים אשר נזקקים לטיפולים שונים ומגוונים כמו טיפול ברקמה שניזוקה מפציעה, איבר נוקשה שמעוניינים לשפר את פעילותו, שרירים רפויים, כאבים ועוד, מופנים על ידי רופאיהם לטיפול באמצעות עיסוי רפואי, שכן שיטה זו היא שיטה טיפולית יעילה במיוחד.
פתיחה

למי מתאים קורס עיסוי רפואי?

הלימודים בקורס עיסוי רפואי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום טיפולי המגע ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למעסים מהסוגים השונים: מטפלים בעיסוי שוודי, מטפלים בעיסוי באבנים חמות, מטפלים בעיסוי תאילנדי וכדומה, כמו גם למטפלים בשיאצו, מטפלים ברפלקסולוגיה, מטפלים ברייקי, מורים ליוגה ועוד, המעוניינים ברכישת מיומנות מקצועית נוספת לטיפול בבעיות שונות ומגוונות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים גם רופאים, בוגרי לימודי פיזיותרפיה, בוגרי לימודי סיעוד ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עיסוי רפואי?

תנאי הקבלה לקורס עיסוי רפואי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, וזאת בתנאי שהם בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. 

דרישה נוספת בפניה יידרשו המועמדים לעמוד היא מעבר ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם קורסים אשר דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בנושאים הרלוונטיים כמו רפואה משלימה, רפואה סינית, הידרותרפיה, הדרכת כושר גופני, הוראת חינוך גופני, בעלי ידע קודם בעיסוי וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיסוי רפואי?

משך הלימודים בקורס עיסוי רפואי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים הבסיסיים כ-50 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לחודשיים וחצי. הקורסים המקיפים והמעמיקים יותר כוללים בין 300 ל-800 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיסוי רפואי?

תוכנית הלימודים בקורס עיסוי רפואי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אנטומיה פיזיולוגיה, יציבה נכונה של המטפל, טכניקות עיסוי שונות, עיסוי על פי אזורי הגוף השונים, שחרור מפרקים, איזון שרירים, מתיחות, עיסוי ספורטאים, עיסוי נשים בהריון, טיפול בפתולוגיות שונות, יצירת תהליך טיפולי, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית, מבנה שרירים, מבוא לאורתופדיה, אבחון בעיות רפואיות, טיפולי מגע משלימים, פסיכופתולוגיה, רפלקסולוגיה, בדיקת מפרקים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עיסוי רפואי?

לבוגרי קורס עיסוי רפואי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. התעודה הנרכשת בסיום הלימודים משתנה בהתאם להכשרה הנרכשת - תעודת מעסה מוסמך, תעודת מעסה בכיר או תעודת מעסה מתקדם. כמו כן, ישנם קורסים אשר מקנים לבוגריהם תעודות מאושרות על ידי ארגונים רלוונטיים בתחום, למשל איגוד המעסים הישראלי.

בפני בוגרי קורס עיסוי רפואי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מרפאות ציבוריות ופרטיות, נבחרות ספורט, מחלות שיקומיות, מרכזי טיפול הוליסטיים, מכוני כושר ובריאות, קופות חולים, מרכזי ספא, בתי חולים ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיסוי רפואי?

בוגרי קורס עיסוי רפואי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיסוי רקמות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בבעיות רפואיות שונות כמו פציעות, דלקות פרקים, כאבים כרוניים וכדומה, באמצעות טכניקות לחיצה על הרקות ומגע בעומקו של הגוף. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שיטת אלכסנדר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול באמצעות התעמלות והתמקדות בתנועה מתוך מטרה לזהות הרגלים לא נכונים של תנועה וחשיבה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ