ייעוץ לימודים חינם
קורס מדריכות הנקה

קורס מדריכות הנקה

לימודי מדריכות הנקה

הנקה הינה הדרך הטבעית ביותר לספק לתינוק הנולד את המזון הנחוץ לו לשם גדילה והתפתחות בריאה, והינה בעלת יתרונות בריאותיים ורגשיים רבים. נוסף על כך שהינה גורמת להתפתחות פיזית ורגשית תקינה של הפעוט, היא יוצרת קשר אינטימי ומיוחד בין האם לבין התינוק ומשמשת כדרך תקשורת ייחודית, ישירה וטבעית ביניהם. מחקרים רפואיים הוכיחו כי הנקה מפחיתה את סיכוי האם לחלות בסרטן השד ובסרטן השחלות בעתיד וכי פעולת ההנקה מסייעת בהפחתת משקל האם, כתוצאה מהערך הקלורי הרב שמבזבז במהלך ביצוע פעולה זו. 

מדריכת הנקה הינה הדמות המקצועית אשר מייעצת לאם הטרייה כיצד לנהל את תהליך ההנקה, מסייעת לה בפתרון בעיות בהנקה, מדריכה אמהות בהנקה של תינוקות בעלי מוגבלויות שונות ומסייעת למעקב אחר העלייה במשקל של התינוק. בנוסף, מסבירה מדריכת ההנקה לאם כיצד להחזיק את התינוק וכיצד לחבר אותו לשד בצורה הנכונה ביותר.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכות הנקה?

1
חברתי
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכות הנקה

מדריכת ההנקה מהווה דמות מרכזית וחשובה עבור האם הטרייה והיא מעניקה לה סיוע, תמיכה וליווי לאורך כל תקופת ההנקה. על פי ארגון הבריאות העולמי, תקופת ההנקה והזנת התינוק בחלב אם כמזון היחידי, מומלצת עד גיל שישה חודשים. בהמשך, רצוי להוסיף לתזונתו של התינוק מזון משלים ומגוון. חלב האם צריך להיות מסופק לתינוק על פי דרישתו, בכל זמן שירצה בכך, הן בשעות היום והן בשעות הלילה. 

הלימודים בקורס מדריכות הנקה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להשתלבות במקצוע מרתק ומספק זה, אשר נהנה מביקוש רב בשוק העבודה. המשתתפים יוכשרו להעניק תמיכה וסיוע למשפחות ולאמהות, בהתבסס על ידע מקצועי נרחב ומעמיק בכל נושא ההנקה, חלב האם והתפתחותו התקינה של התינוק.
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכות הנקה?

הלימודים בקורס מדריכות הנקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הלידה והאימהות ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקות בתחומי ההיריון, הלידה והתפתחות התינוקות כמו דולות, אחיות מוסמכות, מדריכות ליווי התפתחותי, יועצות שינה, מנחות קבוצות לאימהות, מדריכות הכנה ללידה ולמטפלים השונים מהעולמות המגוונים של הרפואה המשלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הסמכה מקצועית בתחום זה. כמו כן, מתאימים הלימודים לאימהות צעירות אשר יש ברצונן ללמוד נושא זה לעומקו.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכות הנקה?

תנאי הקבלה לקורס מדריכות הנקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. דרישה אשר בפניה סביר להניח ויידרשו המועמדים לעמוד הינה מעבר של ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מן הקורסים מקבלים לשורותיהם רק מועמדים שהינם בעלי רקע וניסיון מעשי קודם בתחומים הרלוונטיים כמו דולות, אחיות מוסמכות וכדומה. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכות הנקה?

משך הלימודים בקורס מדריכות הנקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים הבסיסיים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות ואילו הלימודים המתקדמים והמקיפים יותר כוללים בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכות הנקה?

תכנית הלימודים בקורס מדריכות הנקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: האנטומיה של השד, הפיזיולוגיה של ההנקה, ניהול הנקה נכון, הנקה בחדר לידה, קשיים ובעיות בהנקה ופתרונם, גמילה מהנקה, תזונה לאחר לידה, הרכב חלב האם, שאיבה ואחסון של חלב אם, תזונת האם המיניקה, התפתחות תינוקות וילדים, תיעוד רשומות רפואיות, אתיקה מקצועית, הנקת פגים ותינוקות במצבים מיוחדים, הכנה להורות, סוגיות ומיניות בהיריון ולאחר הלידה, תחליפי חלב אם, צמחי מרפא, פרמקולוגיהועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכות הנקה?

לבוגרות קורס מדריכות הנקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתן. בנוסף, יוכלו הבוגרות אף להמשיך להתמקצע בתחום ולגשת לבחינות ההסמכה החיצוניות מטעם המועצה הבינלאומית ליועצות הנקה, IBCLE, ולאחר שיעברו אותן בהצלחה יהיו זכאיות לתעודה בינלאומית יוקרתית בתחום.

בפני בוגרות קורס מדריכות הנקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הן יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי חולים, קופות חולים, קליניקות פרטיות וציבוריות, מרכזים להתפתחות התינוק, טיפת חלב וכדומה. במסגרת עבודתן, יזכו ללוות הורים טריים ומשפחות חדשות ולסייע להם לעבור את תקופה זו בקלות ובהנאה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכות הנקה?

בוגרות קורס מדריכות הנקה המעוניינות ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהן, הרחבת הסמכתן ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כבעלות מקצוע איכותיות ומיומנות, בעלות תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרות הינה השתלבות בלימודי אימון משפחתי וזוגי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרות כמאמנות אישיות בתחומי מערכות היחסים של הזוג והמשפחה והתקשורת הבין אישית, שמטרתן לשפר את תפקוד התא המשפחתי ואת הקשר הזוגי.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי התפתחות תינוקות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להבנת דרכי ההתפתחות המוטורית של התינוק ולליווי הורים ומשפחות במהלך השלבים הללו.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ