ייעוץ לימודים חינם!

קורס הידרותרפיה

מה כדאי לדעת על קורס הידרותרפיה?

הידרותרפיה, ידועה גם בשם "פיזיותרפיה במים" הינה שיטה טיפולית אשר כוללת הפעלה גופנית שמתבצעת במים, לרוב בבריכה של מים חמימים. שיטה זו מנצלת את היתרונות הרבים של השהייה במים מתוך כוונה לקדם תהליכי טיפול ושיקום של שלל בעיות ומחלות ולשפר את התפקוד, הבריאות ואיכות החיים. ההידרותרפיה מאפשרת לטפל בבעיות שרירים, עצבים ועצמות, בעיות פרקים, פיגור, פרקינסון, פגיעות מוחיות, בעיות אורתופדיות, כאבים כרוניים ועוד.

הלימודים בקורס הידרותרפיה מוצעים במגוון מכללות ברחבי הארץ, וכוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה. המשתתפים יוכשרו כאנשי מקצוע מיומנים שיש באפשרותם לתרום רבות לתהליך ההחלמה או השיקום של מטופליהם הסובלים מבעיות שונות. הטכניקות השונות שנלמדות בקורס הידרותרפיה משפרות את התפקודים השונים של איברי הגוף ואת איכות חייהם של המטופלים בצורה ניכרת.

למי מתאים ללמוד קורס הידרותרפיה?

1
חברתי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הידרותרפיה?

בוגרי קורס הידרותרפיה הינם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, אשר משתלבים בקלות במגוון רחב של מקומות תעסוקה. לאורך הקורס, הסטודנטים לומדים טכניקות מגוונות בהן משתמשים במהלך הטיפולים ההידרותרפים, ותפקידן לסייע לשלל אוכלוסיות ולגרום להם לחוש הקלה בהתמודדות עם בעיותיהם. הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום שהופכות אותם לאנשי מקצוע מן השורה הראשונה. 

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מרכזי שיקום, בתי חולים, בריכות עירוניות, בריכות פרטיות, קופות חולים וכדומה. בנוסף, אלו שיהיו מעוניינים בכך יוכלו לפתוח עסק עצמאי ולקבל קהל באופן פרטי. עבודה כעצמאי מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן רבים בוחרים באפשרות זו. 
פתיחה

למי מתאים קורס הידרותרפיה?

הלימודים בקורס הידרותרפיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הטיפול השונים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים מתחומי הטיפול השונים כמו מורים לחינוך ולחינוך מיוחד, מורים ליוגה, מורים לפלדנקרייז, מעסים מהסוגים השונים, מורים לפילאטיס, מדריכי שיאצו וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הסמכה טיפולית חדשה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מדריכי חדר כושר או מדריכי שחייה, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית בתחום טיפולי מרתק ויעיל זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הידרותרפיה?

תנאי הקבלה לקורס הידרותרפיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

אמנם, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הידרותרפיה?

משך הלימודים בקורס הידרותרפיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 300 ל-600 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הידרותרפיה?

תכנית הלימודים בקורס הידרותרפיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: פסיכולוגיה שיקומית, שחייה טיפולית, פתולוגיה, תפעול בריכה טיפולית, פילאטיס מים, אנטומיה, הכרת תכונות המים, מבחני שרירים, נוירולוגיה, שחייה שיקומית, אורתופדיה, התנהלות ובטיחות במים, אתיקה מקצועית, יסודות השיקום, עזרה ראשונה, פיזיולוגיה, התפתחות נורמלית וא-נורמלית, וואטסו, סודיות רפואית, מרכיבי הכושר הגופני, אירובי מים, טיפול בילדים, הלוויק ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הידרותרפיה?

לבוגרי קורס הידרותרפיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בנוסף, לאחר שיעברו הבוגרים את המבחן החיצוני המסכם, יזכו לתעודה יוקרתית "הידרותרפיסט מוסמך" מטעם הארגון הישראלי להידרותרפיה. כמו כן, במהלך הלימודים יוכלו לזכות בתעודות הסמכה נוספות כמו תעודת מטפל בשיטת וואטסו, תעודת מטפל בשיטת הלוויק, תעודת מדריך לימוד שחייה, תעודת מגיש עזרה ראשונה ועוד.

בפני בוגרי קורס הידרותרפיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מרכזי שיקום, בתי חולים, בריכות עירוניות ופרטיות, קופות חולים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית וטיפול בקהל הרחב באופן פרטי. הבוגרים יוכלו לסייע לשלל אוכלוסיות ולגרום להם לחוש הקלה בהתמודדות עם בעיותיהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הידרותרפיה?

בוגרי קורס הידרותרפיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס רפואה סינית. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים את מרב הכלים והמיומנויות לאבחון וריפוי בשיטות המגוונות של עולם הרפואה המשלימה, מתוך מטרה לסייע למטופליהם להגיע למצב של איזון אנרגטי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס כירופרקטיקה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בשיטה מרתקת ויעילה זו שיש באפשרותה לרפא פתולוגיות שונות ומגוונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ