ייעוץ לימודים חינם
קורס גינון טיפולי

קורס גינון טיפולי

מה כדאי לדעת על קורס גינון טיפולי?

כיום יש מגוון רחב של שיטות טיפוליות שמטרתן לשקם, לעזור ולהרגיע מטופלים. חלק מהשיטות האלו מבוססות על עיסוק ויצירה בתחום מסוים כמו למשל אומנות או רכיבה על סוסים. גם גינון טיפולי נמנה כשיטה טיפולית נהדרת. זאת משום שהעבודה בגינה, הקרבה לאדמה ולצמחים והתחושה שפעולה שאותה אנו מבצעים מובילה לתוצאה יפה ומרהיבה, מובילה לתחושת רוגע ושלווה. ניתן לראות כי מוסדות חינוכיים ושיקומיים רבים בארץ, הנוגעים לאוכלוסיות השונות, בין אם מדובר בילדים, בנוער, במבוגרים או בקשישים, החלו לשלב בעבודתם תכניות גינון טיפולי.

הלימודים בקורס גינון טיפולי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לשם רתימת פעולות הגינון לצורך הטיפול הנפשי והפיזי אצל המטופלים השונים. המשתתפים יוכשרו לסייע למטופליהם להתגבר על קשיים ובעיות שונים, להשתקם ולהתמודד עם ההפרעות השונות בצורה הטובה ביותר.

למי מתאים ללמוד קורס גינון טיפולי?

1
חברתי
2
אמנותי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס גינון טיפולי?

גינון טיפולי, הנקרא גם תרפיה באמצעות גינון, היא שיטה טיפולית מתחום הפרא-רפואה אשר משלבת בתוכה פעילויות גינון שונות ועבודה עם צמחים ואדמה, דבר אשר יוצר רוגע ושלווה אצל מטופלים רבים בעלי צרכים מיוחדים, פיזיים ונפשיים, מהאוכלוסיות השונות כמו נגמלים מסמים, אסירים, קשישים, ילדים בעלי הפרעות התנהגותיות, נפגעי נפש, אוטיסטים וכדומה.

הקרבה לטבע ולצמחים השונים, בשילוב פעולות הגינון עצמן, מקדמים תחושת מסוגלות ומשפרים את איכות חייו של המטופל, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, ועל כן טיפול זה נחשב ליעיל במיוחד. לצד הטיפול הקונבנציונאלי, מתקיים טיפול עם גורם שלישי, גורם חיצוני, אשר משפר את הדינמיקה בין המטפל למטופל והופך את הטיפול ליעיל יותר. במקרה זה, הגורם החיצוני הוא הגינון.
פתיחה

למי מתאים קורס גינון טיפולי?

הלימודים בקורס גינון טיפולי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום טיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים במקצועות הטיפול השונים, כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך מיוחד, יועצים חינוכיים, מאמנים אישיים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדי הוראה וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים שלהם ורכישת כלי טיפולי יעיל נוסף. כמו כן, מתאימים הלימודים לבוגרי לימודי מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, חקלאות ועוד, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בגישה טיפולית מרתקת זו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס גינון טיפולי?

תנאי הקבלה לקורס גינון טיפולי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

בדרך כלל, בכדי להתקבל לקורסים המגוונים בתחום, נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון, כאשר תואר ראשון במקצועות הטיפול או במקצועות הפרא-רפואיים הוא יתרון מהותי בקבלה ללימודים. תנאי נוסף לקבלה יכול להיות ניסיון מעשי בעבודה טיפולית, ייעוצית או הדרכתית. כמו כן, על המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים מעטים אשר מקבלים לשורותיהם מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימוד, ללא דרישה להסמכה אקדמית.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס גינון טיפולי?

משך הלימודים בקורס גינון טיפולי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 700 ל-1200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה אחת לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס גינון טיפולי?

תוכנית הלימודים בקורס גינון טיפולי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לאקולוגיה, בוטניקה, מושגי יסוד בטיפול, פסיכופתולוגיה, עקרונות הגינון הטיפולי, התאמת הגינה והתנאים לאוכלוסיה ספציפית, בניית תכנית טיפולית, התאמת תקציב, חומרים וצמחים שימושיים בטיפול בגינון, גינון ויסודות הגינה והצמח, פסיכולוגיה התפתחותית, כלי הערכה ואבחון, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל-מטופל, הנחיית קבוצות, תרפיה בטבע, ליקויים התפתחותיים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס גינון טיפולי?

לבוגרי קורס גינון טיפולי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "מטפל בגינון" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חשוב לדעת כי ללא תואר בתחומי הטיפול הרלוונטיים לא יוכלו הבוגרים לעסוק בתחום זה.

בפני בוגרי קורס גינון טיפולי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי חולים, קופות חולים, מוסדות שיקומיים, מוסדות לפגועי נפש, דיור מוגן לחוסים, בתי אבות, מרכזי יום לקשיש, פנימיות לנוער בסיכון, חוות חקלאיות, חוות טיפוליות, גני ילדים ובתי ספר, פנימיות, עמותות לנוער בסיכון וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס גינון טיפולי?

בוגרי קורס גינון טיפולי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס תרפיה במוזיקה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע טיפולים שונים אשר עושים שימוש במוזיקה ובצלילים ככלי טיפולי מרכזי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא  קורס רכיבה טיפולית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בילדים ומבוגרים בעלי קשיים פיזיים, רגשיים ונפשיים באמצעות רכיבה על סוסים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ