ייעוץ לימודים חינם
קורס ליצנות רפואית

קורס ליצנות רפואית

מה כדאי לדעת על קורס ליצנות רפואית?

הומור, צחוק ואופטימיות תורמים רבות לבריאות הנפש והגוף, ועל כן בתי חולים ומסגרות טיפוליות אחרות מציעים שירותי ליצנות רפואית במטרה לסייע לילדים, נוער, מבוגרים וקשישים להתמודד עם המצב שבו הם מצויים בצורה הטובה ביותר. הליצנים הרפואיים מסייעים לחולים להתגבר על פחדים, מתחים וחרדות, מסיחים את דעתם של המטופלים בזמן טיפולים כואבים ולא נוחים ומסייעים להם להסתגל לחיי היום יום בבית החולים.

הלימודים בקורס ליצנות רפואית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות, ומשלבים בין עולמות הבריאות, הטיפול, האומנות והמשחק. המשתתפים יוכשרו לראות את האדם כאישיות שלמה שיש להתייחס לכל רגשותיו, מחשבותיו, רצונותיו ותשוקותיו ולשימוש בהומור וצחוק ככלי טיפולי יעיל במיוחד.

למי מתאים ללמוד קורס ליצנות רפואית?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי ללמוד קורס ליצנות רפואית?

מחקרים מדעיים מוכיחים כי לצחוק ולהומור ישנם יתרונות בריאותיים אשר תורמים ליעילותם של טיפולים שונים, הרפיית גופו של המטופל ואף להפחתת כאב פיזי ונפשי. בהתאם לכך, תחום הליצנות הרפואית מתפתח בעולם הרפואה המודרנית ותפקידם של הליצנים הרפואיים הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה בבתי החולים. הליצנים הרפואיים תורמים לשיפור איכות חייהם ותפקודם של המטופלים ומעלה את אפקטיביות הטיפולים. 

ליצנות רפואית היא מקצוע נדרש ביותר ובוגרי הקורס משתלבים במקומות עבודה שונים, כגון: במסגרת בתי חולים, מרפאות פרטיות וציבוריות, מרכזי שיקום, מרכזי גמילה, בתי אבות וכדומה. אלו המעוניינים לשלב בעבודתם סיפורים, קסמים, צחוק, פיסול בלונים ועוד, מתוך מטרה לעודד, לתמוך ולהעלות חיוך על פניהם של חולים, ימצאו את מקומם במקצוע מרתק זה.
פתיחה

למי מתאים קורס ליצנות רפואית?

הלימודים בקורס ליצנות רפואית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הטיפול השונים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שמאמין בכוחו של הצחוק וההומור, המעוניין לשלב אותם בעבודה טיפולית יעילה. כמו כן, מתאימים הלימודים במיוחד לאחים ואחיות מוסמכים, מורים לחינוך מיוחד, שחקנים, פנטומימאים, בעלי זיקה לתחומי הבידור והצחוק, עובדים סוציאליים, רופאים, פסיכולוגים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה איכותית במקצוע טיפולי יעיל וחשוב.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ליצנות רפואית?

תנאי הקבלה לקורס ליצנות רפואית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימודים המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים אינם מציבים תנאי קבלה נוקשים, פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, המועמדים נדרשים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם קורסים בתחום אשר דורשים מן המועמדים להיות בעלי רקע או ניסיון קודם בתחומי הטיפול, האמנות או ההוראה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ליצנות רפואית?

משך הלימודים בקורס ליצנות רפואית עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בקורסים הבסיסיים כ-60 שעות לימוד אקדמיות ואילו הקורסים המתקדמים יותר כוללים בין 120 ל-180 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ליצנות רפואית?

תוכנית הלימודים בקורס ליצנות רפואית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהי ליצנות רפואית, תפקידו של הליצן הרפואי, משחק ככלי ביטוי עצמי, משחקי תיאטרון ודרמה לשחרור הגוף והדמיון, אביזרים, פיסול בלונים, מעשי קוסמות, להטוטנות, תרפיה במשחק, כוחה המרפא של המוזיקה, הומור כמנגנון הגנה, השפעותיהם של הצחוק וההומור על הגוף והנפש, אינטליגנציה רגשית, דמיון מודרך, אמפתיה והזדהות עם הזולת, עבודה עם אוכלוסיות שונות, פיתוח כלים טיפוליים באמצעות שפת ליצנות, הומור כהגנה, יחסי מטפל מטופל ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ליצנות רפואית?

לבוגרי קורס ליצנות רפואית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "ליצן רפואי-טיפולי" מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודות יוקרתיות אשר מוכרות על ידי בתי חולים, מרכזים רפואיים ואיגודים רלוונטיים בתחום. 

בפני בוגרי קורס ליצנות רפואית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי חולים, מרפאות פרטיות וציבוריות, מרכזי שיקום, מרכזי גמילה, בתי אבות וכדומה. במהלך עבודתם יזכו לעזור לאוכלוסיות מגוונות, בני גילאים שונים המתמודדים עם בעיות וקשיים שונים, ולסייע לכל אלו לעבור זמנים ומצבים אלו באופן חיובי וקל יותר.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ליצנות רפואית?

בוגרי קורס ליצנות רפואית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תרפיה במוזיקה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשימוש במוזיקה ככלי טיפולי יעיל המסייע להתמודדות עם בעיות שונות תוך שימוש בגישות טיפוליות-התפתחותיות ודינאמיות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס פסיכודרמה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בשפה תקשורתית חדשה אשר מתבססת על פעולה, תנועה ומשחקי תפקידים מתוך מטרה לטפל בבעיות שונות בעזרת הבעה ויצירה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ