ייעוץ לימודים חינם
קורס פסיכודרמה

קורס פסיכודרמה

מה כדאי לדעת על קורס פסיכודרמה?

הפסיכודרמה עוסקת בחקר הפנמות פסיכולוגיות, בדיקת מערכות יחסים של ההווה והעבר, זהות עצמית, ערכים וקשרים עם דמויות משמעותיות בחיינו. דרך הפעולה של הפסיכודרמה, אשר עושה שימוש בדרמה ובמשחק, מאפשרת למשתתף לחוות רגשות, לשחזר בצורה מעצימה אירועים לא פתורים, לבדוק את דרכי ההתנהגות המפריעות לו ולסביבתו, ליישב סכסוכים ואי הסכמות באמצעות המחזה מחודשת של מצבים, לשפר את דרכי התקשורת של המטופלים ועוד.

הלימודים בקורס פסיכודרמה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להעברת טיפולי פסיכודרמה איכותיים ומקצועים. המשתתפים ישחזרו מצבים שונים מחייהם, רצונות, רגשות, תקוות וקונפליקטים, בדרך של פעולות פסיכודרמה, ובכך ילמדו להעביר טיפולים אלו בצורה הטובה ביותר ולסייע למטופליהם להתמודד עם שלל בעיות, קשיים והפרעות באמצעות שימוש בעקרונות שונים מתחום הפסיכולוגיה.

למי מתאים ללמוד קורס פסיכודרמה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס פסיכודרמה?

פסיכודרמה היא שיטה טיפולית אשר נכללת בתוך עולם הפסיכותרפיה ומשתמשת בהבעה וביצירה ככלי טיפולי מרכזי. המטופלים בשיטה זו עושים שימוש במשחק ובתפקידים בדרמה, מתוך מטרה להשלים עם חוויות קשות מן העבר ולהביא לפתרון לכאביהם האישיים. הטיפול מתבצע במתכונת קבוצתית ובהנחייה של המטפל. שחזור הבעיות והקשיים באמצעות משחק מאפשר למטופל לראות כיצד חבריו לקבוצה היו מתמודדים עם אותם אירועים שהוא עצמו חווה. יחסם של המטפל ושל חברי הקבוצה מוביל לשיפור הבריאות הנפשית של המטופל ולהשלמה עם עברו.

שיטות הטיפול של הפסיכודרמה מבוססות על הגישה לפיה לכל אדם יש כוח ליצור ומאפשרות שפה תקשורתית חדשה המבוססת על פעולה, תנועה ומשחקי תפקידים. בכך, מאפשרת השיטה הסתכלות חדשה ומעצימה על החיים ועל האתגרים השזורים בהם.
פתיחה

למי מתאים קורס פסיכודרמה?

הלימודים בקורס פסיכודרמה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול או המשחק ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לשחקנים, אנשי תיאטרון, במאים, כוריאוגרפים וכדומה, המעוניינים לשלב את עבודתם הנוכחית עם מקצוע טיפולי מרתק. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים גם העוסקים במקצועות הטיפוליים השונים כמו פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מטפלים במוזיקה, אנשי חינוך, אנשי חינוך מיוחד, יועצים ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה איכותית במקצוע טיפולי יעיל זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס פסיכודרמה?

תנאי הקבלה לקורס פסיכודרמה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. הקורסים הבסיסיים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. קורסים אלו אינם מכשירים את בוגריהם לטיפול באמצעות פסיכודרמה.

בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים יותר, על המועמדים להיות בעלי הכשרה אקדמית, רקע קודם וניסיון בפסיכולוגיה, תיאטרון, אמנות, חינוך וכדומה. כמו כן, על המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פסיכודרמה?

משך הלימודים בקורס פסיכודרמה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים המזורזים כוללים בין 80 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לשלושה חודשים. עם זאת, קורסים מקיפים יותר נפרשים על פני תקופת זמן של בין שנה אחת לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס פסיכודרמה?

תוכנית הלימודים בקורס פסיכודרמה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: פסיכותרפיה, כלים לאבחון והערכה פסיכולוגית, תיאוריה ופרקטיקה בעבודה קבוצתית, טיפולים פרטניים, שילוב אמנויות בטיפול, יסודות הפסיכודרמה, תיאוריות ואסכולות מרכזיות בפסיכודרמה, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית, סוציומטריה וסוציודרמה, התיאטרון ככלי להעצמה אישית וחברתית, דרמה תרפיה, יסודות המשחק, התמודדות עם אוכלוסיות מיוחדות, שילוב האמנות עם הפסיכודרמה, פסיכודרמה קלאסית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פסיכודרמה?

לבוגרי קורס פסיכודרמה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מזכים את בוגריהם בתעודות יוקרתיות מוכרות על ידי איגודים ישראליים ובינלאומיים רלוונטיים כמו איגוד FEPTO, האיגוד האירופי לפסיכודרמה.

בפני בוגרי קורס פסיכודרמה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קופות חולים, קליניקות פרטיות וציבוריות ומרכזי טיפול. בתחילת דרכם יעבדו הבוגרים תחת פיקוח של מטפלי פסיכודרמה מנוסים יותר, אולם ככל שיצברו ניסיון יוכלו לנהל קבוצות טיפול בעצמם. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פסיכודרמה?

בוגרי קורס פסיכודרמה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס פוטותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול באמצעות צילום ככלי לתקשורת בלתי מילולית, לטיפול בבעיות רגשיות, הצפת תחושות ורגשות, הסרת מנגנוני הגנה ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טיפול בעזרת בעלי חיים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה טיפולית ייחודית המסייעת להתמודדות עם בעיות תפקודיות ורגשיות שונות באמצעות בעלי החיים ותכונותיהם.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ