ייעוץ לימודים חינם!

קורס תרפיה בתנועה

מה כדאי לדעת על קורס תרפיה בתנועה?

תחום הטיפול והתרפיה בתנועה הוא תחום חדש יחסית, אך זוכה לביקוש רב במיוחד, כיוון שיעילותו לטיפול בשלל בעיות היא רבה. השיטה מתאימה לטיפולים פרטניים או קבוצתיים והיא מאפשרת שילוב בין עבודה על הגוף לבין עבודה על הנפש. תנועות הגוף הן כלי טיפולי גלוי הניתן לשינוי ולהתנסות טיפולית, בניגוד לשיטות טיפוליות אחרות שאינן גלויות ואינן נתונות לשינוי ולהתנסות טיפולית.

הלימודים בקורס תרפיה בתנועה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לטיפול בהפרעות שונות באמצעות התנועה. המשתתפים יוכשרו במגוון גישות וטכניקות לטיפול אשר עושות שימוש בתנועות ובאמצעות כך חושפות תכנים פנימיים שלעיתים קשה לבטא במילים, ולאחר מכן מלמדת את המטופלים לעבד את תחושותיהם לצורה מילולית.

למי מתאים ללמוד קורס תרפיה בתנועה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תרפיה בתנועה?

התנועה הטיפולית, אשר נשנעת על עקרונות התנועה הסינית העתיקה צ'י קונג, מסייעת למטפלים אלטרנטיביים מעולם הרפואה המשלימה להבין תהליכים פיזיים, נפשיים, מנטאליים ורגשיים אשר מתרחשים בחייו של המטופל. הטיפול בתנועה מתבסס על הנחת היסוד לפיה הגוף והנפש מקיימים ביניהם מערכת יחסי גומלין והם קשורים זה בזה בקשר הדוק ובלתי ניתן להפרדה.

הגוף משקף את מצבו הנפשי וההתפתחותי של האדם. העמידה, היציבה ודפוסי התנועה מושפעים כולם מההיסטוריה האישית של כל אדם ואדם. התרפיה בתנועה מעלה את המודעות לגוף, מפתחת את ההתייחסות ליכולות התנועתיות, מפתחת יכולת ויסות בהבעת רגשות, מפתחת מיומנויות תקשורתיות וחברתיות, מפתחת תחושת כוח ושייכות, מסייעת באיתור רונפליקטים רגשיים ומשחררת חסימות נפשיות אשר מתבטאות בגוף ובדימוי הגוף ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס תרפיה בתנועה?

הלימודים בקורס תרפיה בתנועה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום טיפול או הריקוד, ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מהסוגים השונים כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, ביבליותרפיסטים וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בהכשרה טיפולית נוספת. כמו כן, מתאימים הלימודים לרקדנים, מדריכי מחול ולמטפלים בתנועה מהעולמות השונים של הרפואה המשלימה כמו מדריכים בשיטת פאולה, מדריכים בשיטת אלכסנדר וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש טכניקת טיפול נוספת שעושה שימוש בתנועה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס תרפיה בתנועה?

תנאי הקבלה לקורס תרפיה בתנועה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

בדרך כלל, בכדי להתקבל לקורסים השונים בתחום, נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון רלוונטי, למשל בפסיכולוגיה, חינוך, חינוך מיוחד, עבודה סוציאלית וכדומה. כמו כן, אם המועמדים הם בעלי ניסיון מעשי בעבודה טיפולית והדרכתית כמו הנחיית קבוצות, הם יוכלו להתקבל ללימודים אלו גם ללא הסמכה אקדמאית. בנוסף, על המועמדים להיות בעלי רקע בתחומי התנועה והמחול, ולעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תרפיה בתנועה?

משך הלימודים בקורס תרפיה בתנועה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 1100 ל-1500 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס תרפיה בתנועה?

תוכנית הלימודים בקורס תרפיה בתנועה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות התנועה, קשר גוף ונפש, אנטומיה ויישומה בתנועה, התפתחות סנסומוטורית תקינה וחריגה, טיפול בתנועה בעבודה אישית, טיפול בתנועה בעבודה קבוצתית, טיפול בתנועה באוכלוסייה פסיכיאטרית על פי שיטת צ'ייס, שפת תנועה רגשית, הרחבת מרחב התנועה, טיפול בתנועה בילדים ובמתבגרים, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תרפיה בתנועה?

לבוגרי קורס תרפיה בתנועה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "מטפל בתנועה" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס תרפיה בתנועה הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ובהתאם לכך עומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות בהם יוכלו להשתלב בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת בתי ספר לחינוך רגיל או לחינוך מיוחד, במכוני שיקום וטיפול, קליניקות פרטיות, קופות חולים ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית, צבירת קהל לקוחות רחב וטיפול בו באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תרפיה בתנועה?

בוגרי קורס תרפיה בתנועה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס תרפיה במוזיקה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים במרב הכלים והמיומנויות באמצעותם יוכלו לבצע טיפולים שונים אשר עושים שימוש במוזיקה ככלי טיפולי מרכזי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ביבליותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקיום טיפולים המסייעים בהתמודדות עם קשיים שונים באמצעות טקסטים ספרותיים שונים, אשר מהווים כלי טיפולי יעיל.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ