ייעוץ לימודים חינם
קורס פסיכותרפיה

קורס פסיכותרפיה

מה כדאי לדעת על לימודי קורס פסיכותרפיה?

תפקידו של המטפל הפסיכותרפי הוא לסייע למטופל לגלות את עצמו, את מטרותיו, את רצונותיו ואת דרכי הפעולה הנכונות והטובות ביותר עבורו. שיחה עם מטפל שונה משיחה בין חברים או בני משפחה, שכן בעלי המקצוע בתחום מוסמכים לפעול בצורה אובייקטיבית יותר ולסייע למטופלים בהתמודדות עם קשיים ואתגרים שונים. המטפל מוביל את המטופל דרך הפחדים, החרדות, מצבי הרוח הקשים ועוד, ומקנה לו מיומנויות וכלים לעבור את התהליך בהצלחה.

הלימודים בקורס פסיכותרפיה כוללים נושאים מלימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות ועוד. קורס זה מקנה ללומדים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות אשר מהווים הכשרה מקצועית להבנת נפש האדם ותהליכי הטיפול בה. המשתתפים יוסמכו לעריכת טיפול פסיכותרפי בתחום שאותו למדו והתמקצעו בו זה מכבר ומשתלבים בקלות בשוק העבודה.

למי מתאים ללמוד קורס פסיכותרפיה?

1
חוקר
2
חברתי
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס פסיכותרפיה?

הפסיכותרפיה היא כלי טיפול נפשי אשר מתבצע באמצעות שיחות בלבד. מטרות הטיפול הפסיכותרפי הינה לאפשר למטופל לחוש שיפור בתחושת הרווחה הכללית שלו, ולאפשר למטופל לגלות נושאים ורבדים אשר נמצאים במעמקי תודעתו והוא אינו מודע אליהם, אך אלו משפיעים רבות על רגשותיו ועל התנהגותו. כאשר המודעות לתכנים הללו עולה, קל יותר להתנהל עם הרגשות והתגובות הקשורים לכך והם הופכים לקלים הרבה יותר. קורס פסיכותרפיה מעניק לבוגריו את הכלים הנדרשים לטיפול בטכניקה זו, וכך לסייע למטופלים שלהם בהתמודדות עם בעיותיהם. 

במסגרת הפסיכותרפיה ניתן להתמחות במגוון רחב של מסלולים ושיטות טיפוליות כמו פסיכואנליזה, פסיכודרמה, טיפול קוגנטיבי, טיפול התנהגותי, טיפול פסיכו-דינאמי, טיפול במשחק, טיפול זוגי או משפחתי, טיפול אטסטרגי-איטגרטיבי, טיפול קבוצתי, טיפול באמנויות ועוד שלל גישות. כל אחת מן השיטות הללו משמשת לאבחון, ייעוץ וטיפול פסיכולוגי.
פתיחה

למי מתאים קורס פסיכותרפיה?

הלימודים בקורס פסיכותרפיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול והייעוץ ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

לימודי קורס פסיכותרפיה מתאימים במיוחד לפסיכיאטרים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, לעוסקים בביבליותרפיה, למאמנים אישיים וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולשלב מיומנות טיפולית יעילה זו במסגרת עבודתם הנוכחית. כמו כן, מתאימים הלימודים לבוגרי לימודי רפואה משלימה אשר יש ברצונם לרכוש מיומנות זו ולסייע למטופליהם באמצעותה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס פסיכותרפיה?

תנאי הקבלה לקורס פסיכותרפיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה איכותית זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. קורסים התחלתיים ובסיסיים בתחום אינם דורשים תואר אקדמי כדרישה לקבלה ללימודים, אמנם דורשים מעבר של ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.

עם זאת, מרבית הקורסים המתקדמים בתחום דורשים כי המועמדים יהיו בעלי תואר שני רלוונטי במקצועות הטיפוליים השונים כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באמנות וכדומה, ובעלי ניסיון מעשי מוכח בתחום על מנת להתקבל ללימודי קורס פסיכותרפיה. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פסיכותרפיה?

משך הלימודים בקורס פסיכותרפיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס פסיכותרפיה?

תכנית הלימודים בקורס פסיכותרפיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: טיפול פסיכודינאמי, טיפול קוגנטיבי, טיפול התנהגותי, טיפול זוגי וקבוצתי, טיפול משפחתי, פסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה רוחנית, פסיכותרפיה אינטגרטיבית, פסיכותרפיה באמצעות תנועה, פסיכותרפיה באמצעות מוזיקה, פסיכותרפיה אנרגטית, פסיכותרפיה דינאמית, פסיכותרפיה בשילוב פסיכואנליזה, פסיכותרפיה בשילוב פסיכיאטריה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פסיכותרפיה?

לבוגרי קורס פסיכותרפיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס פסיכותרפיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרות שונות כמו קופות חולים או בתי חולים, קליניקות ומכונים פרטיים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ועבודה פרטנית אל מול קהל לקוחות רחב, לו יוכלו לסייע בהתמודדות עם מגוון בעיות וקשיים בעזרת הכלים שרכשו במהלך לימודיהם. עבודה כעצמאים מאפשרת גמישות רבה בשעות העבודה, ולכן בוגרים רבים בוחרים באופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פסיכותרפיה?

בוגרי קורס פסיכותרפיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ייעוץ זוגי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו המשתתפים להסרת רגשות וחוויות רגשיות שליליות וליצירת תיקון במערכת היחסים הזוגית של קהל לקוחותיהם. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס גישור. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם ליישוב סכסוכים בתור צד שלישי וניטרלי, תוך סיוע לשני הצדדים העומדים אחד נגד השני להגיע לפשרה מבלי להגיע להליך משפטי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ