ייעוץ לימודים חינם!

קורס עיסוי תאילנדי

מה כדאי לדעת על קורס עיסוי תאילנדי?

העיסוי התאילנדי הולך וצובר פופולאריות רבה ברחבי העולם כולו ובישראל בפרט, שכן זוהי שיטת עיסוי ייחודית ויעילה המשלבת טכניקות של מתיחות, לחיצות, נשימות, עיסוי ועבודה עם גוף המטפל מתוך כוונה לשחרר חסמים אנרגטיים, להמריץ את מחזור הדם ולהוביל לזרימה תקינה של אנרגיה בגוף. הטיפול תורם לשחרור מתחים ולחצים נפשיים, שחרור והקלה של כאבים, תחזוקה שוטפת של הגוף, חיזוק מערכת התנועה, מניעת כאבים, הגדלת טווח תנועת המפרקים והשרירים ועוד.

הלימודים בקורס עיסוי תאילנדי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לביצוע טיפול יעיל, איכותי ומקצועי. המשתתפים יוכשרו בטכניקות הטיפול השונות, תוך התייחסות לערוצי האנרגיה המצויים לאורך הגוף וילמדו כיצד לשלב את תרגילי הגמישות וההרפיה במהלך העיסוי. בוגרי קורס עיסוי תאילנדי יכולים ללמוד טכניקות עיסוי נוספות במסגרת קורס עיסוי שוודי, קורס עיסוי רפואי, קורס שיאצו ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס עיסוי תאילנדי?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עיסוי תאילנדי?

עיסוי תאילנדי הינו עיסוי עתיק יומין מתוך עולם הרפואה המשלימה, שמקורו במיזוג מרכיבים מתחום הרפואה הסינית, הרפואה ההודית - איורוודה, יחד עם אלמנטים בודהיסטים שמקורם בהודו, ומתייחס לאיזון אנרגטי לשם הרגעת הנפש, הרגשת נוחות נעימה, טיפול בבעיות שונות כמו לחץ נפשי, כאבי ראש, כאבי שרירים וגב, נדודי שינה ועוד ולמניעת סימפטומים שונים ומכאובים.

העיסוי מתבצע בדרך כלל על מזרן שמצוי על הרצפה, ולא על מיטת עיסוי, וכולל תרגילי הרפיה וגמישות המזכירים את תרגילי היוגה. במהלך העיסוי, לוחץ המטפל על הרקמות התת-עוריות, על הגידים, על השרירים ועל איברי המטופל, ומעסה אותם באיטיות על מנת להזרים את הדם ולהביא את המטופל לידי איזון גוף-נפש. הבוגרים משתלבים לאחר מכן בקלות בשוק העבודה במסגרת מכוני ספא, מכוני כושר, קליניקות פרטיות וציבוריות, מכוני עיסוי וכדומה.
פתיחה

למי מתאים קורס עיסוי תאילנדי?

הלימודים בקורס עיסוי תאילנדי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום התרפיה במגע ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים במגע כמו מטפלי שיאצו, מטפלים בעיסוי איורוודי, מטפלים בעיסוי באבנים חמות, מטפלים בעיסוי שוודי וכדומה, כמו גם למטפלים מעולם הרפואה המשלימה כמו מטפלים ברפואה סינית, מורי יוגה, מטפלים בקינסיולוגיה ועוד, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם וברכישת מיומנות טיפולית יעילה נוספת באמצעותה יוכלו לסייע למטופליהם להתמודד עם שלל בעיות ומכאובים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עיסוי תאילנדי?

תנאי הקבלה לקורס עיסוי תאילנדי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. אמנם, ישנם קורסים אשר דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד.
 
כמו כן, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים יותר בתחום, אשר אינם כוללים את לימודי המבוא ואת נושאי הרפואה המערבית הרלוונטיים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, למשל, מיועדים רק לבוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום או לבעלי היכרות קודמת עם תחומי הטיפול במגע.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיסוי תאילנדי?

משך הלימודים בקורס עיסוי תאילנדי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים המזורזים והמקוצרים בין 60 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לחצי שנה ואילו הקורסים המקיפים והארוכים יותר כוללים בין 120 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שמונה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיסוי תאילנדי?

תוכנית הלימודים בקורס עיסוי תאילנדי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: טכניקות מגע ייחודיות, שימוש בחלקי הגוף השונים של המטופל לצורך העיסוי, יוגה, נשימה נכונה, עבודה אנרגטית, יציבה נכונה של המטפל, תשאול ואבחון, אתיקה מקצועית, אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה, מנהגים של ארצות המזרח, אבחון מצבים רפואיים, נקודות אנרגטיות לאורך הגוף, טיפול בישיבה, תנאים נדרשים לטיפול, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית, אנטומיה של מערכת התנועה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עיסוי תאילנדי?

לבוגרי קורס עיסוי תאילנדי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "מטפל מוסמך בעיסוי תאילנדי" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד אף מקנים לבוגריהם תעודה מאושרת ומוכרת על ידי "איגוד מקצועות העיסוי בישראל".

בפני בוגרי קורס עיסוי תאילנדי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני ספא, מכוני כושר, קליניקות פרטיות וציבוריות, מכוני עיסוי וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית, במסגרתה יצברו לעצמם קהל לקוחות רחב, יפתחו קליניקה פרטית משלהם ויסייעו למטופליהם בהתמודדות עם שלל בעיות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיסוי תאילנדי?

בוגרי קורס עיסוי תאילנדי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיסוי רקמות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בטכניקות עיסוי מגוונות אשר עושות שימוש בלחיצה על הרקות במטרה להגיע לעומקו של הגוף, להאיץ תהליכי החלמה וריפוי ולטפל בבעיות פיזיות שונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שיטת גרינברג. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לזיהוי מצבים גופניים אשר מונעים מהאדם להגשים את עצמו ועושים שימוש במגע ובתנועה מתוך מטרה לשפר את איכויות החיים שלו ולפתור בעיות בריאותיות, פיזיות ורגשיות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ