ייעוץ לימודים חינם!

קורס טיפול בשכול

מה כדאי לדעת על קורס טיפול בשכול?

מתוך מטרה לקדם הבנה אמיתית ועמוקה של תהליכי התמודדות ותמיכה באדם שחווה תחושות ורגשות קשים כתוצאה מאובדן ושכול, ניסו פסיכולוגים רבים לבנות תיאוריות שונות. המודל הרווח ביותר בתחום הוא מודל שפותח על ידי דוקטור קובלר-רוס וזה כולל חמישה שלבי התמודדות: הכחשה, כעס, משא ומתן, דיכאון והשלמה. תפקידו של המטפל הוא להוליך את המטופל לאורך כל שלבי ההתמודדות במטרה להביאו להשלמה עם האובדן באמצעות יישום עקרונות מתחום הפסיכולוגיה.

הלימודים בקורס טיפול בשכול כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות ופונים לכל העוסקים במקצועות הטיפול והרפואה השונים בכדי שיוכלו לסייע למטופליהם להתמודד עם אובדן של אדם קרוב אליהם ולהדריך אותו לאורך כל שלבי העיבוד של המשבר, כך שהסתגלותו וחזרתו לתפקוד שגרתי יהיה מהיר יותר.

למי מתאים ללמוד קורס טיפול בשכול?

1
חברתי
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס טיפול בשכול?

אובדן של בני משפחה, חברים או אנשים קרובים הוא חלק בלתי נפרד ממעגל החיים וההתמודדות עם אובדן זה היא אחת מן ההתמודדויות הקשות ביותר עימן נדרש האדם להתמודד במהלך חייו. תהליך האבל הוא תהליך איטי, כואב וקשה, ולעיתים אף מצריך התערבות טיפולית מגורם מקצועי מוסמך אותו אפשר לשתף בכל התחושות והרגשות והוא יספק תמיכה במהלך תקופה קשה זו.

תחושות העצב וחוסר האונים הנלוות למצבים אלו הן תחושות טבעיות וברורות, אך המשבר אותו חווה האדם יכול להיות כה גדול ומשמעותי עד שאינו מצליח לתפקד כלל. הבנת החווייה ולימוד דרכי טיפול והתמודדות עשויים לשפר את איכות התמיכה ולסייע לסובלים לחזור לתפקוד תקין ושגרתי.
פתיחה

למי מתאים קורס טיפול בשכול?

הלימודים בקורס טיפול בשכול פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות וכדומה, כמו גם לאנשי צוות רפואיים כמו רופאים ואחיות המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה מקצועית נוספת באמצעותה יוכלו לסייע למטופליהם. כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשי סגל בית הספר כמו מורים ומנהלים אשר יש ברצונם לרכוש ידע במקצוע טיפולי יעיל.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס טיפול בשכול?

תנאי הקבלה לקורס טיפול בשכול יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, המועמדים לקורסים השונים בתחום זה נדרשים להיות בעלי תואר ראשון במקצועות הרלוונטיים כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או כל מקצוע טיפולי אחר או בעלי ניסיון תעסוקתי מתאים ברפואה, סיעוד ועוד. תואר שני בתחומים הללו מעניק יתרון מהותי בקבלה ללימודים מרתקים ומאתגרים אלו. כמו כן, סביר להניח כי המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טיפול בשכול?

משך הלימודים בקורס טיפול בשכול עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס טיפול בשכול?

תוכנית הלימודים בקורס טיפול בשכול משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: פנומנולוגיה של תהליך האובדן מנקודת מבט התפתחותית-מערכתית, חמשת שלבי האבל, תאוריות ומחקרים יישומיים העוסקים בהתמודדות הפרט, המשפחה והחברה עם מצבים של אובדן ושכול לאורך מעגל החיים כולו, אבל טראומתי ואבל מורכב, אבל מטרים והתמודדות עם מחלות סופניות, שיטות התערבות בטיפול באבל, פוליטיקה של שכול וצמיחה בעקבות אובדן, טיפול קוגנטיבי והתנהגותי CBT להתמודדות עם שכול, טיפול דינאמי, התמודדות ילדים ונוער עם אובדן ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טיפול בשכול?

לבוגרי קורס טיפול בשכול אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם.

תעודה זו אינה מעניקה רישיון מקצועי בפני עצמו, כיוון שבדרך כלל המשתתפים בלימודים אלו הם בעלי הסמכה מקצועית נוספת. עם זאת, תעודת הגמר אותה יקבלו הבוגרים היא מסמך בעל תוקף אשר מעיד על הכשרה רצינית והתמחות ממשית בתחום וזו תוכר על ידי כל מקום עבודה ואף תזכה להכרה בקרב הציבור הרחב. בוגרי קורס טיפול בשכול יוכלו לשלב הסמכה זו במסגרת עבודתם הטיפולית בקליניקות פרטיות וציבוריות, מתנ"סים, בתי ספר וכדומה.
פתיחה

מה לומדים אחרי קורס טיפול בשכול?

בוגרי קורס טיפול בשכול המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס טיפול בעזרת בעלי חיים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול במצוקות פיזיות ונפשיות של מטופליהם באמצעות בעלי חיים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס פסיכותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לסיוע למטופליהם בהתמודדות עם קשיים ואתגרים שונים, תוך גילוי עצמי ובחירת דרכי הפעולה הנכונות ביותר עבורם.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ