ייעוץ לימודים חינם
קורס דולה

קורס דולה

מה כדאי לדעת על קורס דולה?

דולה היא אינה בהכרח אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון בסיעוד, מיילדת או בעלת הכשרה רפואית מקצועית כלשהי, ובכל זאת נחשבת לדמות חשובה ביותר במהלך תקופת ההיריון ותהליך הלידה. היא מלווה את הזוג בכל שלבי ההיריון ואף בשלבי ההורות הראשונים. על אף שמו של המקצוע, ישנם גברים רבים אשר פונים לתחום זה גם הם. בדרך כלל, מועברים הלימודים על ידי אחיות, מיילדות, רופאים, מומחים בתחומי הרפואה המשלימה, פיזיותרפיסטים, יועצות הנקה וכדומה.

הלימודים בקורס דולה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לצורך ליווי נשים וזוגות צעירים וסיוע להם בהתמודדות עם השינויים הרבים הצפויים להם במהלך תקופת ההיריון והלידה, במטרה להשרות על הזוג תחושת רוגע ובטחון, להפחית את חרדותיהם ופחדיהם ולגרום להם לעבור חווייה חיובית ומעצימה.

למי מתאים ללמוד קורס דולה?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס דולה?

דולה, הנקראת גם תומכת לידה, היא בעלת תפקיד חשוב, משמעותי ומרכזי. הדולה היא זו שמספקת לאישה ולזוג הצעיר את כל התמיכה הנחוצה להן, הן בפן הרגשי והן בפן הפיזי, ודואגת כי יהיו מוכנים במידה הטובה ביותר לתקופת ההיריון והלידה עצמה וכי ידעו כיצד להתמודד עם השינויים, חוסר הוודאות והאתגרים בפניהם יידרשו לעמוד.

הדולה מביאה עימה את הניסיון והתמיכה האישית שחסרה לזוגות המצויים במהלך ההיריון. מקצועיותה חשובה ביותר, אך באותה מידה חשובים גם היחסים, האמון והקשר שנרקם בינה לבין הזוג. זוגות רבים מעידים על כך שחוויית הלידה בליווי דולה היא חוויה חיובית במיוחד ועל כן הביקוש לתומכות לידה מנוסות נמצא בעלייה מתמדת.
פתיחה

למי מתאים קורס דולה?

הלימודים בקורס דולה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הרפואה והטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים במקצועות הטיפוליים והפרא-רפואיים כמו אחיות, מדריכי תנועה לגיל הרך, יועצות שינה, מדריכות הנקה, מטפלות, גננות, מדריכות הכנה ללידה, סייעות וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי והטיפולי שלהם ולרכוש הכשרה מעצימה וחשובה באמצעותה יוכלו לסייע לנשים ולזוגות רבים. תחום זה פונה בעיקר לקהל הנשי, אמנם אין מניעה כי גברים יקחו חלק בלימודים אלו גם כן וישתלבו בשוק העבודה כתומכי לידה מוסמכים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס דולה?

תנאי הקבלה לקורס דולה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, חלק מן הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר ראשון אקדמי, בעלי ידע ברמה בסיסית בשפה האנגלית. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס דולה?

משך הלימודים בקורס דולה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים כ-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שבעה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס דולה?

תוכנית הלימודים בקורס דולה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים. 

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה בהיריון ובלידה, משככי כאבים והתמודדות עם כאבים במהלך הלידה, היבטים רגשיים ומנטליים בתקופת ההיריון, הכנה פיזית ורגשית ללידה, מעקב היריון, תרגול נשימות ותנוחות, הנקה ראשונית, זוגיות, לידה טבעית, תזונה בהיריון, תפקידי הדולה, טיפול ראשוני בתינוק, שיטות רפואה משלימה להקלת כאב, דמיון מודרך, רפלקסולוגיה, טיפול ביולדת ומקומה בחדר הלידה, ניהול שירות הדולה, מדע ועיסוי תינוקות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס דולה?

לבוגרי קורס דולה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "תומכת לידה" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות מקנים תעודת מדריכת הכנה ללידה או תעודת דולה פוסט פארטום, בהתאם לקורס בו למדו.

בפני בוגרי קורס דולה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת ארגונים שונים אשר מציעים שירותים לנשים בהיריון ולזוגות לפני לידה, בתי חולים, מכונים פרטיים וכדומה. כמו כן, יוכלו לעסוק בהנחיית קבוצות, ליווי זוגות, ייעוץ ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני בוגרי הקורס היא פנייה לדרך עצמאית והקמת עסק פרטי משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס דולה?

בוגרי קורס דולה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיסוי תינוקות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעיסוי תינוקות מתוך מטרה להקנות להם תחושת הגנה, חום, רוגע ושלווה, הקלה על כאבים, איזון המערכת החיסונית, שינה רגועה ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי התפתחות תינוקות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להבנת דרכי ההתפתחות המוטורית של התינוק וליווי ההורים והמשפחות במהלך שלבים אלו.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ