ייעוץ לימודים חינם
קורס טיפול באמנות

קורס טיפול באמנות

מה כדאי לדעת על קורס טיפול באומנות?

לאומנות וליצירה יש כוח אשר לוקח את האדם למקומות רחוקים, שקטים, שלווים, יצירתיים ומרפאים. יש כאלו אשר משתמשים באומנות כעבודה ממשית וישנם כאלו אשר משתמשים באומנות כתחביב בלבד. נוסף לכך, לאומנות כוח טיפולי עצום, היא מאפשרת לאנשים בכל הגילאים, אשר סובלים מפתולוגיות שונות כמו הפרעות נפשיות, הפרעות רגשיות, קשיי למידה, מחלות סיעודיות וכדומה, להתבטא ולהסביר את תחושותיהם בצורה טובה וברורה.

הלימודים בקורס טיפול באומנות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לטיפול בעזרת האומנות. מעבר לכך, הלימודים הם מעין מסע להכרות עצמית ולהתפתחות אישית של המשתתפים כבני אדם וכמטפלים. בשונה מהוראת אומנות בה מלמדים טכניקות ושיטות שונות ליצירות שונות, מטפלים באומנות מסייעים ומקדמים את מטופליהם לעבר התגברות על שלל קשיים, בעיות והפרעות באמצעות כלים שונים מעולם האמנות כמו ציור, פיסול וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס טיפול באמנות?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס טיפול באומנות?

טיפול באמנות היא אחת מן השיטות הטיפוליות השונות אשר מאפשרת ביטוי עצמי לאו דווקא דרך מילים, דבר הנחשב ליתרון משמעותי בנושא הטיפול בילדים. אולם, גם אנשים בעלי יכולות ביטוי מילוליות גבוהות יוכלו להרוויח רבות מטיפול ייחודי זה, כיוון שהוא מעודד את היצירתיות של האדם ועוזר לו להתחבר ולבטא תכנים לא מודעים הקיימים בתוכו.

התרפיה באמנות חדרה לתודעה בשנים האחרונות כשיטה טיפולית יעילה ומוכחת לבעיות שונות כמו דיכאון, חרדה ובעיות נוספות. טיפול זה מקנה כלים לתקשורת, שיתוף פעולה ותמיכה חברתית. האמנות משמשת ככלי להתמודדות עם קשיים, תומכת בפיתוח היצירתיות והספונטניות ומקנה דרכים למימוש עצמי וקידום תהליכים קוגנטיביים. קיימים סוגים שונים של תרפיה באמנות: תרפיה בתנועה, מוזיקה תרפיה, פסיכודרמה, פוטותרפיה, ביבליותרפיה, טיפול באמצעות ציור, טיפול באמצעות פיסול ועוד.
פתיחה

למי מיועד קורס טיפול באומנות?

הלימודים בקורס טיפול באומנות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול או האומנויות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים העוסקים בתחום החינוך, החינוך המיוחד והטיפול כמו מורים, יועצים, גננות, כמו גם ליוצרים ואמנים מהסוגים השונים, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית בתחום טיפולי יעיל זה, בכדי שיוכלו לסייע לרבים להתמודד עם מגוון בעיות, קשיים והפרעות. כמו כן, הלימודים מתאימים למטפלים מהסוגים השונים כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים בתנועה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהרחיב את הסמכתם גם בתחום הטיפול באמנויות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס טיפול באומנות?

תנאי הקבלה לקורס טיפול באומנות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, בכדי להתקבל לקורסים השונים נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון רלוונטי באחד מן התחומים הבאים: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד, אומנות וכדומה, או ניסיון תעסוקתי קודם בעולמות הטיפול, החינוך, ההוראה, ההדרכה, הייעוץ או האימון. 

כמו כן, סביר להניח כי המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מן הקורסים אף דורשים כי המועמדים יעברו קורסי בסיס בפסיכולוגיה והשלמה של כ-300 שעות לימודי אמנות טרם קבלתם ללימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טיפול באומנות?

משך הלימודים בקורס טיפול באומנות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 100 ל-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים ספורים בלבד. קורסים מקיפים ומעמיקים יותר בתחום נפרשים על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס טיפול באומנות?

תוכנית הלימודים בקורס טיפול באומנות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: האומנות ככלי להבעת רגשות, מודעות עצמית דרך אומנות, אסתטיקה, פסיכותרפיה, תהליך קבוצתי דרך אמנות, כלים טיפוליים לעבודה עם אוכלוסיות שונות, בניית אמון, קשר בין אישי כבסיס לריפוי, עבודה עם ילדים, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית, ביטוי ועיבוד רגשי בעזרת כלים אומנותיים שונים, התאמת סוגי אמנות שונים לפתולוגיות שונות, אבחון ובניית תוכנית טיפולית, דינמיקה קבוצתית, התפתחות ציורי ילדים, הדרכת הורים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טיפול באומנות?

לבוגרי קורס טיפול באומנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "מטפל באומנות" מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד אף מאפשרים לבוגריהם להצטרף ליה"ת, ארגון המטפלים להבעה ויצירה בישראל, עם סיום הלימודים. 

בפני בוגרי קורס טיפול באומנות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בקופות חולים, בקליניקות לבריאות הנפש, מרפאות פרטיות וציבוריות, מרכזים קהילתיים ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית, פתיחת קליניקה פרטית משלהם, צבירת קהל לקוחות וטיפול בו באמצעות כלי יעיל זה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טיפול באומנות?

בוגרי קורס טיפול באומנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס פוטותרפיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשימוש בצילום ככלי טיפולי המאפשר חיבור לנפש ולתחושות ללא שימוש במילים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס הנחיית קבוצות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכה של קבוצות, זיהוי תהליכים פנימיים ונסתרים בתוך הקבוצה והשגת המטרה המשותפת בצורה הטובה ביותר.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ