ייעוץ לימודים חינם
קורס פוטותרפיה

קורס פוטותרפיה

מה כדאי לדעת על קורס פוטותרפיה?

הטיפול באמצעות פוטותרפיה מתאים למטופלים מהאוכלוסיות השונות, בני גילאים שונים המגיעים מרקעים שונים, ועל כן נותן מענה לטווח רחב של קשיים ומוגבלויות, למשל: נוער בסיכון, בריאות הנפש, גריאטריה, שיקום פיזי, שיקום נפשי, חינוך מיוחד, נפגעי סמים ועוד. הטיפול באמצעות צילום עושה שימוש בחומר צילומי ובצילום פעיל תוך כדי הטיפול, על מנת לאפשר צמיחה פסיכולוגית ודרכי התבוננות וביטוי חדשות.

הלימודים בקורס פוטותרפיה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לטיפול בבעיות רגשיות מגוונות באמצעות צילום תמונה וניתוחה. במסגרת תהליך הטיפול מתבצעת עבודה רגשית וחווייתית סביב הצילום ותוצריו, לה שותפים המטפל והמטופל יחד, וזו מובילה להעלאת תכנים, עיבודים והגעה לתובנות תוך חיבור לעבר, הצפת רגשות ותחושות, הבניית נרטיב, סובלימציות, חידוד תפיסות, הסרת הגנות וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס פוטותרפיה?

1
חברתי
2
חוקר
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס פוטותרפיה?

פוטותרפיה, טיפול בצילום, היא שיטה אשר עושה שימוש בצילום ככלי טיפולי, ולכן נחשבת לאחת משיטות הטיפול באמנות. בדומה לשיטות אחרות מתחום הטיפול באמנות, מאפשרת הפוטותרפיה מעין שיח ללא מילים בין המטפל והמטופל. הבעת המחשבות, התחושות והרגשות מתבצעת באמצעות האמנות ובאמצעות התכנים על גבי התמונה. הפוטותרפיה פועלת מתוך הבנה כי לצילום יש ערך מוסף רב וכי המצלמה, בדומה לעין האנושית, בוחרת רגעים ודימויים ומתעדת אותם מתוך זווית ראייה סובייקטיבית.

הטיפול בצילום עושה שימוש בדימויים מצולמים כמו גירוי מעורר, מארגן ומבנה תהליכים תודעתיים. כיוון שכיום הנגישות למצלמה היא גבוהה במיוחד וכמעט לכל אחד מצלמה בטלפון הנייד שלו, ניתן לצלם תמונות, לבחון את התוצאה הסופית שהתקבלה במיידית ולהבין את משמעותן.
פתיחה

למי מתאים קורס פוטותרפיה?

הלימודים בקורס פוטותרפיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול או הצילום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מהסוגים השונים כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך, יועצים, אנשי חינוך מיוחד, פסיכיאטרים, מטפלים במגע, מטפלים בביבליותרפיה, מטפלים במוזיקה או מטפלים מעולם התרפיה באמנויות, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם ורכישת כלי טיפולי נוסף באמצעותו יוכלו לסייע למטופליהם להתמודד עם שלל קשיים ובעיות. בנוסף, יוכלו למצוא עניין בלימודים גם צלמים המעוניינים לשלב את עבודתם יחד עם מקצוע טיפולי יעיל ומרתק.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס פוטותרפיה?

תנאי הקבלה לקורס פוטותרפיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, אך אלו אינם מכשירים את בוגריהם למתן טיפול פסיכולוגי באמצעות צילום.

קורסים מתקדמים אשר מכשירים את בוגריהם כמטפלים באמצעות הפוטותרפיה דורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע קודם וניסיון מעשי במקצוע טיפולי כלשהו. בנוסף, סביר להניח כי המועמדים יידרשו למלא שאלון ולעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פוטותרפיה?

משך הלימודים בקורס פוטותרפיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 100 ל-120 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשמונה חודשים. קורסים מקיפים ומעמיקים יותר כוללים בין 170 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס פוטותרפיה?

תוכנית הלימודים בקורס פוטותרפיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: צילום דיוקן עצמי, מאפייני הדיוקן העצמי, צילום קולנועי והקשר שלו אל הפוטותרפיה, עקרונות השפה הצילומית, קומפוזיציה, מרקם וטקסטורות בתמונה, צילומי העצמה עצמית, פוטותרפיה לילדים, צילום בטבע, מדימוי ויזואלי לטקסט, שימוש ביצירה הויזואלית ככלי אנליטי, תאוריות בפוטותרפיה ועוד שלל תכנים מרתקים, שמבטיחים כי הבוגרים יוצאים לשוק העבודה כאנשי מקצוע מומחים ומיומנים. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פוטותרפיה?

לבוגרי קורס פוטותרפיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מקנה בהכרח אישור לעסוק בתחום הטיפול באמצעות צילום.

בוגרי קורס פוטותרפיה הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת קופות חולים, בתי חולים, מכונים ציבוריים ופרטיים לרפואה משלימה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת קליניקה פרטית משלהם בה יוכלו לטפל בלקוחותיהם. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן בוגרים רבים בוחרים באפשרות זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פוטותרפיה?

בוגרי קורס פוטותרפיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס גינון טיפולי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשימוש בפעולות הגינון ככלי טיפולי נפשי ופיזי שיש באפשרותו לסייע בהתגברות על קשיים שונים, להשתקם ולהתמודד עם הפרעות ובעיות מגוונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טיפול בעזרת בעלי חיים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול באוכלוסיות שונות ומגוונות המאופיינות בבעיות תפקודיות ורגשיות באמצעות בעלי החיים והקשר המיוחד שנרקם בין המטופל לחיה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ