ייעוץ לימודים חינם!

קורס עזרה ראשונה

מה כדאי לדעת על לימודי קורס עזרה ראשונה?

משמעותה החשובה של העזרה הראשונה מתייחסת לכך שהיא ניתנת במצבי חירום ויכולה להציל חיי אדם בעיתות חירום. מעבר לחשיבות בזמנים קשים, ידע ומיומנויות בתחום זה יכולים להרגיע ולספק תחושת שלווה וביטחון למי שעברו את הקורס. לימודי הגשת עזרה ראשונה מהווים בסיס ראשוני לכל העוסקים בתחומי הרפואה והבריאות.

הלימודים בקורס עזרה ראשונה, בין אם בקורסים המזורזים ובין אם בקורסים המתקדמים והמקיפים יותר, כוללים ידע תיאורטי מעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות לביצוע החייאה ועיסוי לב, עצירת שטפי דם, קיבוע שברים, ביצוע חבישות, החייאה בעזרת מכשירים ועוד שלל נושאים. עם סיום הלימודים בקורס, יידרשו המשתתפים לעמוד בהצלחה במבחן עיוני ובמבחנים מעשיים בכדי לקבל את תעודת ההכשרה. לעיתים רבות בוגרי הקורס מעוניינים להמשיך ולהתעמק בעולם זה ובוחרים להמשיך לקורס חובשים ואף להתחיל בלימודי רפואה.

למי מתאים ללמוד קורס עזרה ראשונה?

1
חברתי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עזרה ראשונה?

עזרה ראשונה היא חלק מתחום הרפואה והבריאות בכלל ורפואת החירום בפרט. היא מוגשת בשטח, סמוך למקום ולזמן האירוע ומטרתה להציל חיים ולתת את הטיפול הראשוני ולעיתים אף לעצור את הידרדרות מצבו של החולה ועל כן הגשת העזרה הראשונה היא חשובה במיוחד, ובאמצעותה אנו יכולים לסייע לעצמנו, לקרובנו ולקהל הרחב בעת רגעים ומאורעות קשים.

מהירות מתן העזרה הינה קריטית וחשובה להצלת החיים. מגישי העזרה הראשונה מהווים את הדמות המקצועית הראשונה שבאה במגע עם החולה או הפצוע. ידע בתחום העזרה הראשונה הוא חשוב במיוחד עבור כל אדם ואדם, במיוחד עבור המעוניינים להשתלב בעבודתם במקצוע הרפואה או עבור העוסקים בעבודות הכרוכות בסיכון כמו נהגים, עובדים בגובה, מדריכי ספורט וכדומה.
פתיחה

למי מתאים קורס עזרה ראשונה?

הלימודים בקורס עזרה ראשונה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבריאות והרפואה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד להורים צעירים, מדריכי ומאמני חדר כושר וספורט, מדריכי שחייה, מטפלים במגע, גננות, מטפלות, מדריכי התפתחות תינוקות, מדריכי טיולים, נהגים, חשמלאים, מדריכי עבודה בגובה, עוסקים בגלישת מעטפת, מטפלים שונים מעולם הרפואה המשלימה ועוד, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים שלהם ולרכוש הסמכה חשובה במיוחד שיכולה להציל את חייהם ואת חיי הסובבים אותם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס עזרה ראשונה?

תנאי הקבלה לקורס עזרה ראשונה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, ישנם קורסים אשר פונים לקהלי יעד ספציפיים כמו קורס עזרה ראשונה למסיעי ילדים, קורס עזרה ראשונה לנהגים, קורס עזרה ראשונה לעובדים בגובה, קורס עזרה ראשונה למטפלים במגע וכדומה, והקבלה לקורסים אלו מותנית בהשתייכות לקהל היעד הרלוונטי, שכן התכנים המועברים בהם מוכוונים לאותו קהל יעד מסוים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עזרה ראשונה?

משך הלימודים בקורס עזרה ראשונה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. הסדנאות המקוצרות והבסיסיות נפרשות על פני ימים אחדים ואילו הקורסים המעמיקים יותר כוללים בדרך כלל כ-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה?

תכנית הלימודים בקורס עזרה ראשונה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: שלבי אבחון החולה, אנטומיה ופיזיולוגיה, כניסת גוף זר לגוף, פגיעות ראש, מערכת הדם והלב, החייאה, מדידת לחץ דם, פינוי דרכי נשימה, טיפול בפצעים ושברים, חבישות וקיבועים, עצירת דימומים בלחץ ישיר ועקיף, טיפול בהתייבשות ומכת חום, החדרת עירוי, הנשמות ועיסוי לב, כוויות, טיפול במצבי טראומה והלם ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עזרה ראשונה?

לבוגרי קורס עזרה ראשונה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם, בהתאם לקורס בו למדו.

בוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום יזכו לתעודת גמר בלבד שאומנם אינה מקנה אפשרות להשתלב בעבודות השונות בתחום אך מקנה ידע חיוני וחשוב. בוגרי הקורסים המעמיקים והמקיפים יותר יזכו לתעודת מע"ר (מגיש עזרה ראשונה). בפני בוגרים אלו עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת ליווי קבוצות וטיולים, הדרכת צלילה וליווי קבוצות צוללים, הדרכת ספורט וכושר, עבודה במגן דוד אדום ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עזרה ראשונה?

בוגרי קורס עזרה ראשונה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי פיזיותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשיקום יכולות תפקודיות של מטופליהם הסובלים מבעיות שונות בשרירים, בעצבים ובשלד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי רפואה. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים את מרב הידע והכלים הנדרשים מרופאים איכותיים ומקצועיים שבאפשרותם לטפל בחולים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ