ייעוץ לימודים חינם!

קורס רופאי שיניים לקראת בחינת הרישוי

לימודי הכנת רופאי שיניים למבחן הרישוי

קורס הכנת רופאי שיניים למבחן הרישוי מכין סטודנטים לבחינה עיונית ומעשית לקבלת רישוי של משרד הבריאות. בוגרי הקורס מגדילים את סיכויי ההצלחה במבחן הודות לחזרה היסודית והמעמיקה על נושאים וחומרים תיאורטיים בשילוב עם תרגול מעשי רב.

משרד הבריאות אחראי על רישוי מקצועות בריאות ופיקוח על עיסוק במקצועות שונים בישראל, ועל בעלי המקצוע בתחום זה נמנים: רופאים, רופאי שיניים, אחיות רוקחים ועוד. מבחן הרישוי של משרד הבריאות לרופאי שיניים כולל שני שלבים. שלב ראשון הינו מבחן עיוני ושלב שני הינו מבחן מעשי, כאשר המבחנים מתקיימים פעמים בשנה. 

למי מתאים ללמוד קורס רופאי שיניים לקראת בחינת הרישוי?

1
חוקר
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי ללמוד בקורס הכנת רופאי שיניים למבחן הרישוי?

קורס ההכנה עוסק בלימוד מעמיק של נושאים מקצועיים המופיעים בבחינה ובהכרת סוגי שאלות במבחן. השיעורים מועברים באמצעות תרגול מעשי על גבי בובות הדמיה, הדמיה על לסתות ושיניים. במרבית הקורסים, צוות ההוראה כולל רופאי שיניים בעלי ניסיון מעשי רב וניסיון בהכנת סטודנטים למבחני הרישוי.

גם בוגרים מצטיינים של הפקולטות לרפואת שיניים עשויים להילחץ מהבחינה הממשלתית, אשר עתידה לקבוע באשר לעיסוקם. הקורס אינו נפרס על פני חומרים רבים, אלא שהוא מכוון מטרה, וממוקד במעבר מבחני המדינה. מורי הקורס מיומנים בהכנת סטודנטים למבחני הרישוי, ומכירים היטב את החומר הנלמד ואת סוג השאלות הנשאלות. התלמידים יעמיקו בחומרים הרלוונטים לבחינה, ובמהלך הלמידה ייבינו היכן עליהם לשים את הדגשים.
פתיחה

מה לומדים בקורס הכנת רופאי שיניים למבחן הרישוי?

בין הנושאים עליהם ייבחנו הרופאים: אבחון, רדיולוגיה, פתולוגיה, מחלות סיסטמיות, אלחוש, מצבי חרום, תותבות, חומרים דנטאליים, פדודנטיה, גדילה והתפתחות, כירורגיית פה ולסת, מיקרוביולוגיה אוראלית, פיזיקה, כימיה כללית, כימיה אורגנית, מכניקה, בריאות הפה והשיניים, אנטומיה, פיזיולוגיה, רפואת שיניים קלינית, אקולוגיה של הפה, אורתודונטיה, אפידמיולוגיה ומניעת מחלות הפה, טיפולי שורש, טיפולי חניכיים, רפואת שיניים קהילתית, שיקום פנים ולסתות ועוד
פתיחה

למי מתאים ללמוד הכנה למבחן הרישוי ברפואת שיניים?

קורס הכנת רופאי שיניים למבחן הרישוי מיועד לסטודנטים בוגרי פקולטות שונות לרפואת שיניים בארץ ובחו"ל. על מנת להירשם יש להציג אישור על תואר רופא שיניים במוסד מוכר. הקורס נותן מסגרת תומכת ומקדמת לסטודנטים הרוצים לרענן את החומר שלמדו ולתרגל תרגולים נוספים רבים לקראת הצלחה במבחן הרישוי.

עולים חדשים זכאים לקורס הכנה למבחן שכולל את כל התחומים של רפואת השיניים, גם החלק המעשי. כל עולה זכאי למימון של קורס אחד על ידי משרד הקליטה. המועמדים לקורס עוברים מבחן בעברית כדי לבדוק את רמתם בעברית, שכן קורס ההכנה ניתן רק בעברית.
פתיחה

תהליך קבלת רישיון לעיסוק ברפואת שיניים

כדי לקבל מהמדינה את הרישיון הנחוץ לשם עיסוק ברפואת שיניים, יש לעבור תהליך של כמה שלבים:

תחילה, רשויות הבריאות מקבלות את פרטי הסטודנטים שסיימו את לימודיהם בפקולטות השונות של רפואת שיניים. חשוב לציין, כי המדינה מקבלת באופן אוטומטי את המידע אודות סטודנטים שלמדו את לימודיהם האקדמאים בישראל, סטודנטים שלמדו בחו"ל צריכים להגיש בקשה דרך אתר משרד הבריאות.
 1. טופס הצהרות - בוגרי בתי הספר לרפואת שיניים בישראל אינם נדרשים לשלוח מסמכים, אלא שכל המידע הנחוץ לגביהם עובר ישירות למשרד הבריאות. מיד לאחר מכן, יקבלו הבורגים שם משתמש וסיסמה (דרך הדואר האלקטרוני ומסרון), שבעזרתם הם יוכלו להיכנס לאתר האינטרנט של מקצועות הבריאות. בתוך פורטל הבריאות, עליהם להדפיס טופס הצהרות, לחתום עליו ולצרף תמונת פספורט.
 2. בדיקת הזכאות להיבחן - בוגרי תואר ברפואת שיניים צריכים לבדוק את זכאותם באשר לבחינה הממשלתית. הבדיקה עצמה נעשית על-ידי האגף לרישוי מקצועות רפואיים במשרד הבריאות, ואישור הזכאות להיבחן בבחינה מועבר לאגף בריאות השן. כדי שהאגף לרישוי מקצועות רפואיים יאשר את זכאות הבוגר להיבחן בבחינה הממשלתית על הפקולטה לרפואת שיניים שבה למד לאשר כי הבוגר סיים את לימודיו בהצלחה. כמו כן, הבוגר נרשם לבחינה הממשלתית ושילם את אגרת הבחינה. בוגרים שאכן זכאים להיבחן בבחינה הממשלתית יקבלו מסרון המאשר את זכאותם.
הבחינה הממשלתית
הבחינה הממשלתית מורכבת משני חלקים - החלק האחד הוא בחינה עיונית, ואילו השני הוא בחינה מעשית. שפת הבחינה יכולה להיות עברית או ערבית (ישנם מקרים שבהם אפשר לבחור שפה נוספת), ואת שפת הבחינה יש לבחור בעת הרישום לבחינה. כל נבחן שיעבור בהצלחה את השלב הראשוני של המבחן (החלק העיוני) יקבל מסרון על כך, ולאחר מכן הוא יוכל להירשם לשלב הבא של הבחינה (החלק המעשי) ולשלם עליו אגרה.

רישום פלילי
כל בוגר אשר מעוניין לקשל רישיון לעיסוק ברפואת שיניים מטעם משרד הבריאות צריך לקבל אישור ממשטרת ישראל כי אין על שמו רישום פלילי. האגף לרישוי מקצועות רפואיים במשרד הבריאות יפנה למשטרת ישראל לשם קבלת האישורים הנחוצים, ולאחר מכן יונפק הרישיון לבוגרים אשר עמדו בדרישות החוק.
 
היתר זמני
בוגרים עמדו בהצלחה בשני שלבי הבחינה הממשלתית, אך טרם הגישו את עבודת הגמר שלהם, יוכלו לפנות לפקולטה לרפואת השיניים כדי שתעדכן את משרד הבריאות ותיתן להם היתר זמני (למשך שנה). ההיתר הזמני יינתן רק לרופאי שיניים בעלי ארות ישראלית או לתושבי ישראל. 

רישיון קבוע
בוגרי לימודי רפואת שיניים, אשר עברו בהצלחה את שני שלבי הבחינה הממשלתית, יהיו זכאים לקבל רישיון קבוע מטעם הפקולטה לרפואת שיניים במשרד הבריאות. הרישיון הקבוע יינתן רק לאזרחים ישראלים או לתושבי ישראל כחוק. כדי לקבל את הרישיון הקבוע, רופא השיניים צריך לשלוח לאגף לרישוי מקצועות רפואיים את ההיתר הזמני (אם היה ברשותו כזה) וכן את הדיפלומה הסופית שקיבל מטעם מוסד לימודיו.
פתיחה

מבנה הבחינה הממשלתית

הבחינה הממשלתית לקבלת רישיון עיסוק ברפואת שיניים מורכבת משני שלבים:

שלב א - חלק עיוני
הבחינה העיונית כוללת 180 שאלות רבות ברירה (אמריקאיות), ציון העובר שלה הוא 60. הנושאים המופיעים בבחינה:
 • רפואת הפה
 • שיקום הפה
 • אנדודונטיה
 • רפואת שיניים לילדים
 • כירורגית פה ולסת
 • פיריודונטיה
 • חוק ואתיקה
 • יישום הידע


שלב ב' - חלק מעשי
הבחינה המעשית כוללת 5 מטלות יישומיות, וציון העובר שלה הוא 60. נושאי הבחינה המעשית:
 • טיפול שורש
 • שחזור אמלגם סוג 2
 • שחזור מחומר מורכב סוג 3
 • הכנת כתר - השחזה וקיבוע כתר זמני
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ