ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בביטוח

תואר ראשון בביטוח

מה כדאי לדעת על לימודי ביטוח?

ביטוח הוא תחום מקצועי מכובד ומבוקש במיוחד הנוגע לתחומים מגוונים כמו משפט, כלכלה, שוק ההון, ייעוץ מס, מנהל עסקים, חשבונאות ומדע המדינה. בבסיס התחום ניצבת המחשבה לפיה בני האדם מעדיפים להימנע מסיכונים ועל כן יעדיפו לשלם סכום קבוע שיבטיח לפצות אותם בעת משבר או קושי כלשהו, זאת במסגרת הסדר בין המבטח למבוטח, ועל ידי כך להקנות למבוטח הגנה פיננסית, שקט נפשי וביטחון כלכלי. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בביטוח כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרכזי, מרתק ומבוקש זה. המשתתפים יוכשרו להשתלבות במבחר משרות אפשריות בתחום, ירכשו ידע נרחב בתחום העסקי ובתחומי הביטוח, יעסקו בהיבטים האתיים של הביטוח ובהשפעותיו על ההתנהלות המשפטית ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בביטוח?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בביטוח?

כמעט כל אדם כיום מבטח את עצמו, את חייו, את רכושו, את עבודתו ואת משפחתו במסגרת ענפי ביטוח רבים, ביניהם: ביטוח אלמנטרי, ביטוח חיים, ביטוח ימי, ביטוח רכוש, ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות ועוד. מטרתם של כל אחד מן הביטוחים הללו הינה לספק הגנה מפני סיכונים כלכליים מתוך שנאת סיכון. לשם כך דרושים סוכני ביטוח שינהלו את התהליך בצורה הטובה ביותר בהתאם לדרישות הלקוח. על סוכני הביטוח לתכנון ולנהל סיכונים של אנשים פרטיים, עסקים פרטיים קטנים, עסקים ציבוריים, גופים מסחריים וחברות גדולות, זאת תוך התמחות בסוגים שונים ונפוצים של ביטוח וכן בסוגים נדירים ומורכבים יותר.

עקב הצמיחה ברכוש הפרטי שיש לכל אדם בשים האחרונות מקצוע זה הפך למבוקש מאוד כיום בשוק העבודה. בוגרי תואר ראשון שרכשו את כל הכלים, הידע והמיומנויות הדרושות יכולים להשתלב בשלל חברות ביטוח, לעסוק בתחום התמחות לבחירתם ולעזור למיליוני אנשים לבטח את עצמם, בריאותם ורכושם.

פתיחה

למי מתאים ללמוד ביטוח?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בביטוח פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשי עסקים, בעלי עסקים, עובדי משאבי אנוש, בעלי זיקה לתחומי הכלכלה והחשבונאות, המעוניינים להרחיב את עיסוקם לתחומי הביטוח השונים ולעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להתקדם ולהתפתח מבחינה מקצועית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים כל מי שיש ברצונו ללמוד על עולם הביטוח והעסקים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בביטוח?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בביטוח יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת בגרות בממוצע ציונים של 90 ומעלה. כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ביטוח?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בביטוח עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בביטוח?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בביטוח משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: יסודות הביטוח, סוגי ביטוחים, ביטוח מנהלים, חיתום, כלכלה, חוקי פיצויי פיטורין, חוק הגנת השכר, ביטוח בריאות, ביטוח רכב ותאונות אדם, תכנון פיננסי, סטטיסטיקה, חשבונאות, דיני ביטוח, ביטוח לאומי, דיני עסקים, דיני מיסים, ניהול בחברות ביטוח, ניהול סיכונים פיננסיים בחברות עסקיות, תפקידי ניהול בשוק ההון, תכנון וניהול סיכונים, מימון, ביטוח ימי, ביטוח אווירי, מס הכנסה, יסודות השיווק ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בביטוח?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בביטוח אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בביטוח מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם, וכן רישיון להשתלב בעבודה כסוכן ביטוח.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בביטוח עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב כסוכני ביטוח ויועצים בחברות ביטוח, בנקים, משרדים עצמאיים, משווקים של ביטוחים, סוכנויות ביטוח ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בביטוח?

בוגרי לימודי תואר ראשון בביטוח המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בכלכלה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה מחקרית ולהשתלבות בעבודה כחוקרים וכלכלנים איכותיים ומיומנים, זאת באמצעות השכלה רחבה בתחומים הרלוונטיים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למילוי תפקידים בכירים וניהוליים בארגונים השונים, זאת באמצעות הבנה עמוקה ונרחבת של תחומי הניהול השונים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ