ייעוץ לימודים חינם!

קורס העצמה אישית

לימודי העצמה אישית - רוצה למצוא את נקודות החוזקה שבך?

העצמה אישית הינה תהליך של שינוי אשר מתחיל בפנים, בפנימיותו ובנפשו של האדם, מתוך מטרה להגיע למצב של הערכה עצמית גבוהה, השגת מטרות והגשמה עצמית. תהליך זה מוגדר כמעבר בין התפיסה העצמית של האדם המאופיינת בנקודת מבט שלילית על עצמו ועל יכולותיו, והובלתה למצב של חוזק, מסוגלות, ביטחון עצמי, אמונה עצמית ותפיסה עצמית חיובית וגבוהה. 
 
הרגשות החיוביים אותם חש אדם בנוגע לעצמו מסייעים לו לשלוט בחייו, להשיג מטרות ולכבוש יעדים שהציב לעצמו. תחושת חוסר עוצמה עלולה להופיע בכמה שדות פעילות. ייתכן כי אדם שמרגיש כי יכולות התקשורת הבינאישית שלו לוקות בחסר, ולכן הוא מעדיף להישאר סגור ומבודד ואף נמנע מלהגיע לראיונות עבודה, לפגישות עבודה וכדומה. 

למי מתאים ללמוד קורס העצמה אישית?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס העצמה אישית

העצמה אישית באה במטרה לכוון את המשתמשים בה להגיע למצב של מימוש והגשמה, תוך הקפדה על קבלת העצמי, טיפוח הנפש, העלאת הביטחון העצמי, העשרה אישית, פיתוח העצמאות, תחושת נוחות בנוגע לעצמם, הקרנת ביטחון והגעה למצב של שקט נפשי, שלווה והרמוניה. 

הלימודים בקורס העצמה אישית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב זה, הנדרשים לצורך צמיחה והעצמה באמצעות שימוש בפוטנציאל האישי הטמון בהם. מטרת הלימודים הינה העלאת רמת שביעות הרצון בחיים האישיים והמקצועיים, שיפור מערכות היחסים החברתיות והבינאישיות ועוד. כמו כן, יגלו המשתתפים את הייעוד של נשמתם, את המהות שלהם, את החוזקות והחולשות שלהם, את הצדדים אותם כדאי שיפתחו, את הגורמים והמעצורים המונעים מהם להתקדם, את האמונות המגבילות אותם ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס העצמה אישית?

הלימודים בקורס העצמה אישית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים לאנשים המעוניינים ללמוד כיצד להתמודד עם האתגרים הקיימים בחיינו, לעבור חווייה מעצימה, מפתחת וחיובית ולהגיע למצב של הגשמה עצמית באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מטפלים מהסוגים השונים, ביניהם פסיכולוגים, יועצים, מאמנים אישיים, מטפלים באמנות, מטפלים מתחומי הרפואה המשלימה, מנהלים, גננות ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס העצמה אישית?

תנאי הקבלה לקורס העצמה אישית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים מקבלים לשורותיהם מועמדים שהינם בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס העצמה אישית?

משך הלימודים בקורס העצמה אישית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחמישה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס העצמה אישית?

תכנית הלימודים בקורס העצמה אישית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: זיהוי והגדרת מרכיבי החיים המשמעותיים עבור כל אחד מהמשתתפים, הגדרת מטרות, יצירת כלים לזיוי ערכים, בניית חזון ותכנית פעולה להשגת החזון, חוזקות ועוצמות, הפיכת מכשולים להזדמנויות ולפריצות דרך בחיים, כלים להתבוננות ולהרחבת זוויות הראייה האישיות והעסקיות, תקשורת בין אישית, תקשורת בלתי מילולית, שפת גוף, לקיחת אחריות אישית כבסיס למימוש עצמי, פיתוח תפיסה מערכתית ככלי למימוש עצמי, קידום אינטרסים אישיים ומקצועיים בעבודה, שילוב בית וקריירה בניהול עצמי, אינטליגנציה רגשית, רושם ראשוני, אסרטיביות, כלים מעולם הגישור, חיזוק הזיכרון ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס העצמה אישית?

לבוגרי קורס העצמה אישית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס העצמה אישית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מרכזי טיפול, קליניקות ציבוריות ופרטיות וכדומה, בהם יציעו את שירותיהם המקצועיים לקהל לקוחות רחב. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ופתיחת קליניקה פרטית משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס העצמה אישית?

בוגרי קורס העצמה אישית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס דמיון מודרך. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול באמצעות כלי יעיל המאפשר כניסה אל תוך התת מודע לצורך יצירת שינויים ושיפור איכות החיים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס NLP. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול באמצעות שיטה המאפשרת שינוי מחשבתי חיובי, שבירת דפוסי פעולה אוטומטיים ושיפור איכות החיים ככלל, זאת באמצעות כלים תקשורתיים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ