ייעוץ לימודים חינם
קורס קואצ'ינג

קורס קואצ'ינג

מה כדאי לדעת על קורס קואצ'ינג?

תחום האימון הוא תחום רחב היקף ומרתק אשר מתחלק למספר גישות: גישה רוחנית אשר רואה את חיי הרוח כערך עליון, גישה תוצאתית התומכת בהגדרת מטרות ויעדים מראש, גישה יהודית המאמינה כי האדם נברא שלם ומטרתה לגרום לכל אדם למצוא את הכוחות הטמונים בו, גישה תודעתית העוסקת בניבוי דפוסי התנהגות, מחשבות ודברים ועוד.

הלימודים בקורס אימון אישי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לשם עבודה עם מטופלים ומתאמנים. המשתתפים יוכשרו לתמיכה במתאמנים והובלתם למימוש והגשמה עצמית בתחומי חייהם השונים, תוך שינוי נקודת המבט שלהם ושיפור נקודות החולשה הקיימות בהם. במהלך כל התהליך יבצעו המאמנים תהליך ליווי אישי ויסייעו למתאמנים בניהול חייהם האישיים והעסקיים באופן שישיג את מטרותיהם.

למי מתאים ללמוד קורס קואצ'ינג?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קואצ'ינג?

קואצ'ינג, או בעברית - אימון, הוא תהליך טיפולי שמטרתו לסייע לאנשים למצות את הפוטנציאל שלהם, הן באופן כללי והן בתחום מסוים, ולשפר את הישגיהם במישורים השונים בחייהם. האימון אמנם אינו תחליף לטיפול פסיכולוגי או רגשי כלשהו, אך נחשב לתהליך יעיל המסייע בקידום אלו העוברים את תהליך האימון לעבר מטרותיהם, בין אם בתחום האישי, המשפחתי, הזוגי, החברתי, הקהילתי, העסקי וכדומה. כמו כן, מסייע האימון בהתמודדות עם קשיים, משברים וקונפליקטים.

תהליך האימון מתבצע במתכונת של פגישות בין המאמן למאומן או בין המאמן לקבוצת מאומנים. בפגישות אלו משתמש המאמן במיומנויות כמו הקשבה, תמיכה, הצבת אתגרים ומטרות, הנעה, מתן משוב ועידוד. האימון האישי מתמקד בחסמים ומכשולים אשר מונעים מהאדם להתקדם ולהצליח ומטרתו של המאמן היא לסייע למאומנים להסיר אותם, תוך התמקדות בחוזקות ובמעלות שיש למטופל עצמו.
פתיחה

למי מתאים קורס קואצ'ינג?

הלימודים בקורס קואצ'ינג פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי המקצועות החופשיים כמו יועצים, פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מטפלים מעולם הרפואה המשלימה, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך וחינוך מיוחד, מדריכים, מנהלים, עורכי דין, בעלי תפקידים ניהוליים בחברות וארגונים, עובדי משאבי אנוש וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהחל לטפל באחרים באמצעות מיומנויות האימון היעילות והמגוונות.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס קואצ'ינג?

תנאי הקבלה לקורס קואצ'ינג יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

עם זאת, חלק מן הקורסים מקבלים לשורותיהם מועמדים בני 25 ומעלה בלבד, בעלי תואר ראשון אקדמי בתחומים הרלוונטיים, כמו גם ניסיון ניהולי וניסיון תעסוקתי קודם בתחומים הטיפוליים כמו חינוך, פסיכולוגיה, ייעוץ, טיפול, ניהול, הדרכה וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קואצ'ינג?

משך הלימודים בקורס קואצ'ינג עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 120 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין תשעה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קואצ'ינג?

תוכנית הלימודים בקורס קואצ'ינג משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: עקרונות האימון, תיאוריות וכלים יישומיים מתחומי הפסיכולוגיה, בחירה מתוך עוצמה, אינטואיציה, ההבדל בין אימון אישי לאימון עסקי, כלי האימון באימון העסקי, עבודה עם קבוצות, תנאים להצלחה באימון, אימון זוגי ומשפחתי, בניית תכנית פעולה, הצבת יעדים, הקניית ערכים, ניהול דיאלוג, ניהול משא ומתן, שינוי דפוסי חשיבה, הגשמה עצמית, יצירת פעולה אפקטיבית בהתבסס על דוגמה אישית, לקיחת אחריות אישית, ביסוס אמון ואינטימיות, העצמה אישית וצוותית, טיפול בכוחות מונעים, חשיבה דרך פתרונות, אתיקה מקצועית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קואצ'ינג?

לבוגרי קורס קואצ'ינג אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המכללות אף מקנות לבוגריהם תעודות יוקרתיות מאושרות על ידי איגודים מקצועיים רלוונטיים כמו לשכת המאמנים בישראל למשל. 

בפני בוגרי קורס קואצ'ינג עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קליניקות ציבוריות ופרטיות במסגרתן יספקו את שירותיהם לארגונים, לחברות ולאנשים פרטיים, במסגרת החינוך הפורמלי או הבלתי פורמלי, בפעילויות קהילתיות, קבוצות תמיכה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת קליניקה פרטית משלהם בה יציעו את שירותיהם המקצועיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קואצ'ינג?

בוגרי קורס קואצ'ינג המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס הנחיית קבוצות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכת קבוצות וליווי צמוד בדרך לקבלת החלטות ובהתמודדות מול קונפליקטים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס תרפיה במוזיקה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בבעיות שונות, הן פיזיולוגיות והן רגשיות, ושימוש במוזיקה ככלי טיפולי מרכזי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ