ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכשרת דירקטורים

מה כדאי לדעת על קורס דירקטורים?

כל חברה, ארגון או עסק מחוייבים למנות דירקטוריון אשר ישמש כמועצת המנהלים של החברה, יפקח על התנהלותה הפיננסית, על פעילותו של המנכ"ל ויתווה את המדיניות האסטרטגית הכללית בה תצעד החברה. תפקידם של הדירקטורים מחייב אותם לקבל החלטות כבדות ומשמעותיות במהירות, תוך התחשבות בכל הגורמים ועל סמך שיקולים נכונים וידע מקיף.

הלימודים בקורס הכשרת דירקטורים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים יעסקו בתחום הניהולי, המשפטי, הכלכלי והשיווקי, הנדרשים מבעלי המקצוע בדירקטוריון לשם תפקודו התקין של הארגון. כמו כן, ילמדו כיצד להתמודד עם סוגיות ואתגרים בפניהם ייתכן ויידרשו לעמוד. בוגרי הקורס ישתלבו בקלות ובמהירות בשוק העבודה כאנשי מקצוע מן השורה הראשונה.

למי מתאים ללמוד קורס הכשרת דירקטורים?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הכשרת דירקטורים?

דירקטוריון הוא מועצת המנהלים, חבר הנאמנים או חבר המנהלים אשר קיים בכל ארגון, חברה או עסק והוא משמש כגורם האחראי על ניהול החברה, גיבוש האסטרטגיות לפיה תפעל ועל פיתוחה והובלתה להצלחה. חברי הדירקטוריון ממונים לתפקידם על ידי בעלי המניות בחברה מתוך כוונה כי אלו ישרתו וייצגו את האינטרסים של החברה או הארגון באופן הטוב ביותר וכי ידאגו לכך שהחברה תניב רווחים גבוהים ככל הניתן, תוך שמירה על החוקים והתקנות.

על הדירקטוריונים מוטלת אחריות כבדה, הם אלו המפקחים על המנהלים ועל התהליכים השוטפים בעסק, ועל כן נדרשים חברי הדירקטוריון להיות בקיאים הן בעולם הפיננסים והעסקים והן בעולם הניהול והמשפטים ולהבין את כל אלו לעומק. כמו כן, עליהם להיות מעודכנים בחוקים ובדרישות הרלוונטיים לעבודתם.
פתיחה

למי מתאים קורס הכשרת דירקטורים?

הלימודים בקורס הכשרת דירקטורים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לעולם העסקי ומעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בחברות, ארגון ועסקים ובאמצעות כך להשפיע על אופן הניהול השוטף שלהם, לבחור עבורם אסטרטגיות פעולה משתלמות ולפתח אותם. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים בעלי תפקידים בכירים, מנהלים, מנכ"לים, מזכירי חברות, יועצים משפטיים, עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, מבקרים פנימיים ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הכשרת דירקטורים?

תנאי הקבלה לקורס הכשרת דירקטורים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי תפקידים בכירים שונים ומגוונים, אשר מכהנים כמנהלים בארגונים פרטיים וציבוריים או למי שעתידים להיות חברי דירקטוריון בחברות עסקיות וציבוריות.

כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, עליהם להיות בעלי ניסיון מעשי בתפקידים ניהוליים של חמש שנים ומעלה. בנוסף, מוסדות הלימוד השונים יכולים להציב תנאי קבלה נוספים ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הכשרת דירקטורים?

משך הלימודים בקורס הכשרת דירקטורים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 48 ל-80 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני בין עשרה לעשרים מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הכשרת דירקטורים?

תוכנית הלימודים בקורס הכשרת דירקטורים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תפקידו של הדירקטור, מערכת היחסים בין הדירקטוריון-הנהלת החברה-בעלי החברה, אחריות אזרחית של הדירקטור, מבנה שוק ההון בישראל, תכנון אסטרטגי בחברה, אחריות הדירקטור לבקרה בחברה, ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי, תפקיד דירקטור מול ועדת ביקורת, ביקורת פנימית בחברות עסקיות וגופים ציבוריים, הפרטת חברות ממשלתיות, חוק החברות החדש, תפקיד בעלי החברה מול המערכת העסקית, נושאי משרה בחברה, אסטרטגיות ארגוניות, ניהול משאבי אנוש, ניהול פיננסי של חברה, ניתוח דוחות, מיזוגים ורכישות, ניהול ישיבות, סוגי התאגדויות בישראל, ניהול סיכונים, קבלת החלטות, קוד אתי וקוד ממשל תאגידי, חשבונאות ניהולית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הכשרת דירקטורים?

לבוגרי קורס הכשרת דירקטורים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס הכשרת דירקטורים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי ניהול שונים בארגונים עסקיים, ציבוריים ופרטיים. כמו כן, יוכלו לטפס בסולם הדרגות בארגון או העסק בו הם פועלים זה מכבר ולהתברג בתפקידים מכובדים יותר. בנוסף, ובהתאם להכשרה שרכשו, יוכלו להשתלב במסגרת חברי הדירקטוריון וההנהלה העליונה בארגונים ועסקים שונים, לפקח על ההליכים המתרחשים בעסק, להשפיע עליהם ולהוביל אותם להצלחה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הכשרת דירקטורים?

בוגרי קורס הכשרת דירקטורים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אסטרטגיות מסחר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להבנת שוק ההון ולניתוח אסטרטגיות מסחר מתוך כוונה להגדיל את יכולותיהם כמשקיעים ולגרוף רווחים משתלמים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אימון עסקי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לסיוע לבעלי עסקים לשפר את עסקיהם ולתרום להצלחתם הכללית, זאת באמצעות כלי האימון ובעזרת ליווי פרטני לאורך התהליך.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ