ייעוץ לימודים חינם
קורס קואוצ'ינג ADHD

קורס קואוצ'ינג ADHD

מה כדאי לדעת על קורס קואוצ'ינג ADHD?

קואוצ'ינג ADHD - אימון בהתמחות בהפרעות קשב וריכוז, הוא תחום אשר משתייך לתחום האימון ומלמד את העוסקים בו כיצד לבצע תהליך של אימון באוכלוסיות המאופיינות בהפרעות קשב וריכוז במטרה להקל על התמודדותם עם קשיים אלו. האימון מתבצע במתכונת של אימון אישי, ממוקד וקצר אשר מתמקד במאפייניה של הפרעת הקשב והריכוז ובאפשרויות העומדות בפני המטופל להתמודד איתן.

הלימודים בקורס קואוצ'ינג ADHD כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשוק העבודה כמאמנים מקצועיים ומיומנים. המשתתפים ילמדו כיצד לסייע למטופליהם להתמודד עם שלל הבעיות בפניהן הם עומדים ולגרום להם להצליח מבחינה אקדמית וחברתית, להתמיד בלימודים, להצליח במבחנים, להשתלב ולהתמיד בפעילויות חברתיות, להכין שיעורי בית עוד.

למי מתאים ללמוד קורס קואוצ'ינג ADHD?

1
חברתי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קואוצ'ינג ADHD?

הפרעת קשב וריכוז, ADHD, היא הפרעה נוירו-ביולוגית הקשורה להולכת עצב הדופמין אל מערכת העצבים בתהליך של העברה סינפטית. אצל אנשים שאינם סובלים מן ההפרעה הדופמין משתחרר במוח ונותן את האות להתרכז במשהו מסוים ולזכור אותו, אמנם אצל הסובלים מ-ADHD הדופמין אינו משתחרר לקולטן הנחוץ והמוח אינו מקבל את ההוראה להתרכז. מעבר לכך, בעלי הפרעת קשב וריכוז מאופיינים גם בהיפראקטיביות, דבר המקשה עליהם להתרכז, ללמוד ולזכור.

בשנים האחרונות עולה המודעות להפרעות אלו וחלק גדול יותר מן האוכלוסיה מאובחן כסובל מהן. עם התפתחות תחום האימון, המאפשר למתאמן לחולל שינויים חיוביים בחייו ולהגיע להצלחה באמצעות עבודה עצמית, רציונלית ורגשית, התברר שתהליכים אלו יכולים לסייע במידה משמעותית גם לבעלי הפרעות קשב וריכוז.
פתיחה

למי מתאים קורס קואוצ'ינג ADHD?

הלימודים בקורס קואוצ'ינג ADHD פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האימון ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים בקורס מתאימים במיוחד לאנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, להורים לילדים בעלי קשיים בתחום זה, לסובבים אנשים בעלי ADHD ולכל המעוניינים לסייע לאחרים להתמודד עם בעיותיהם במתכונת אישית, ממוקדת ויעילה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אלו מטפלים ומאמנים מן הסוגים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס קואוצ'ינג ADHD?

תנאי הקבלה לקורס קואוצ'ינג ADHD יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, נדרשים המועמדים לקורס קואוצ'ינג ADHD להיות בעלי ניסיון תעסוקתי בתחומי הטיפול, האימון, הייעוץ או החינוך. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף לכך, ישנם קורסים נוספים אשר פתוחים גם בפני בוגרי תואר ראשון בתחומים הרלוונטיים, גם אם אינם בעלי ניסיון מעשי בטיפול, ייעוץ ואימון.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קואוצ'ינג ADHD?

משך הלימודים בקורס קואוצ'ינג ADHD עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים לבעלי ניסיון בתחום בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ואילו לימודים מקיפים ומעמיקים יותר אשר פונים לקהל הרחב כוללים בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קואוצ'ינג ADHD?

תוכנית הלימודים בקורס קואוצ'ינג ADHD משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: סקירה תיאורטית בנושא הפרעות קשב וריכוז מבחינה פיזיולוגית-התפתחותית-רגשית-חברתית, עקרונות האימון להפרעות קשב וריכוז, רציונל ההצלחה של האימון, איתור והגדרת ערכים אישיים, פיתוח מיומנויות עבודה מול אוכלוסיות המאופיינות ב-ADHD, מאפייני ההפרעה, כלים אימוניים, קשיי התארגנות וניהול זמן, התפרצויות כעס, דחיינות, פתרון בעיות וקבלת החלטות, מצבי לחץ ומשבר, תרופות, דרכי אבחון וטיפול, איתור והגדרת חסמי הצלחה, שיווק המאמן, מתבגרים בעלי הפרעת קשב וריכוז, מודל האימון בקבוצה, אתיקה מקצועית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קואוצ'ינג ADHD?

לבוגרי קורס קואוצ'ינג ADHD אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד אף מזכים את בוגריהם בתעודות יוקרתיות המוכרות על ידי ארגונים מקצועיים רלוונטיים, ביניהם איק"א - האיגוד הישראלי לקואוצ'קינג.

בפני בוגרי קורס קואוצ'ינג ADHD עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, במכוני אחון דידקטי, מכוני אבחון לקויות למידה, בתי ספר, קליניקות פרטיות וציבוריות ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קואוצ'ינג ADHD?

בוגרי קורס קואוצ'ינג ADHD המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס גינון טיפולי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לסייע למטופליהם בהתמודדות עם קשיים פיזיים ונפשיים באמצעות פעולת הגינון. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס תרפיה באמנות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטפל באוכלוסיות מגוונות ולסייע להם להתמודד עם הפרעות נפשיות, הפרעות רגשיות, קשיי למידה, מחלות וכדומה באמצעות האמנות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ