ייעוץ לימודים חינם!

קורס אימון עסקי

מה כדאי לדעת על קורס אימון עסקי?

תהליך האימון העסקי מתבצע באופן פרטני בין מאמן לאדם המבקש את הייעוץ, או במסגרת של הנחיית קבוצות או ייעוץ ארגוני מקיף. אימון עסקי הוא אחת הדרכים להגיע להצלחה עסקית ובמקרים רבים לא מדובר רק על ייעוץ, אלא גם על יישום התהליכים בארגון וליווי פרטני לאורך כל התהליך. תחום האימון העסקי הולך ומתפתח והביקוש לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בתחום הולך וגובר.

הלימודים בקורס אימון עסקי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק זה. המשתתפים יוכשרו לסייע לבעלי עסקים לשפר את ארגונם, להעניק להם הכוונה, לסייע בתחומי המכירות, השיווק, הניהול, משאבי האנוש ועוד, ליצור שינויים חיוביים בארגון ולתרום להצלחתו הכללית.

למי מתאים ללמוד קורס אימון עסקי?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אימון עסקי?

כתוצאה מן השינויים הארגוניים הרבים שחלו בשנים האחרונות, נדרשים עסקים וארגונים שונים לאנשי הנהגה שיש באפשרותם לקבל החלטות מושכלות תך שילוב מוטיבציה, יצירתיות והישגיות. כמו כן, אנשים רבים המעוניינים בפתיחת עסק חדש משלהם או בניהול אנשים בעסקים קטנים ובינוניים, אינם מחזיקים בכל הידע הדרוש לשם התמודדות עם בעיות, אתגרים ומשברים שונים במסגרת עבודתם. לכן, מאמן עסקי יכול להיות דמות יעילה ומסייעת במיוחד.

האימון הוא כלי טיפולי מתוך עולם הקואוצ'ינג שמטרתו ליצור שינוי חיובי בחייו של האדם הפרטי, לסייע לו להשיג מטרות אישיות, להוביל אותו להצלחה ולממש את עצמו. אמנם, יכול האימון גם ליצור שינוי חיובי בהתנהלותם של ארגונים ועסקים שונים. מטרתו של האימון העסקי הוא הטמעת יסודות האימון, הענקת כלים ומיומנויות לשיפור וניהול מערכות יחסים שונות בארגון, יישום תהליכים בארגון ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס אימון עסקי?

הלימודים בקורס אימון עסקי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול והייעוץ ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לתחומי האימון השונים, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בהאמצעותה יוכלו להשתלב בשלל המשרות בתחום ולהוביל אנשים ועסקים אל עבר הצלחה כלכלית ועסקית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצים ארגוניים, מאמנים אישיים, מטפלים באמנות וכדומה, כמו גם מנהלים ובעלי תפקידים ניהוליים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אימון עסקי?

תנאי הקבלה לקורס אימון עסקי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ניסיון עסקי וניהולי בלבד, ניסיון מתחום הניהול הפיננסי וכדומה, זאת מתוך מטרה שיוכלו לייעץ לאנשים אחרים בתחום.

ישנם מוסדות לימוד אשר דורשים מן המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בתחומים הרלוונטיים, למשל: מנהל עסקים, משפטים, כלכלה, תעשייה וניהול, או במקצועות הטיפול כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכדומה. על פי רוב, נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אימון עסקי?

משך הלימודים בקורס אימון עסקי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 100 ל-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לתשעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אימון עסקי?

תוכנית הלימודים בקורס אימון עסקי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות הניהול האסטרטרגי, ניהול רכש ולוגיסטיקה, עקרונות האימון העסקי, תפקידי המאמן העסקי, גיבוש חזון לשיפור העסקים, אימון לפיתוח החזון, שלבי תהליך האימון העסקי, הכרת מיומנויות האימון העסקי, הטמעת כלים תקשורתיים למנהלים, הקניית כלי חניכה ואימון, יצירת פעולה ניהולית אפקטיבית המבוססת על דוגמה אישית, מנהיגות והדרך להנהיג, הגברת שביעות הרצות והמוטיבציה של העובדים, שיפור תוצאות עסקיות בארגון, העצמה צוותית, משא ומתן מנצח, ניהול תהליכי משוב בארגון, הפרדת הרגש מהפעולה ההתנהגותית, אימון לקבלת החלטות ופתרון בעיות, ניהול זמן, יסודות השיווק והפרסום ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אימון עסקי?

לבוגרי קורס אימון עסקי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.
 
בוגרי קורס אימון עסקי הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת מרכזי אימון ברחבי הארץ, קליניקות אימון וטיפול פרטיות או ציבריות וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית במסגרתה יוכלו לפתוח קליניקה פרטית משלהם בה יציעו את שירותיהם במקצועיים לקהל לקוחות רחב. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן בוגרים רבים בוחרים באופציה זו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אימון עסקי?

בוגרי קורס אימון עסקי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס יזמות עסקית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לגיבוש רעיון עסקי יעיל והוצאתו לפועל באופן מוצלח ומהיר, השגת מטרות והימנעות מסיכונים והפסדים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקבלת החלטות ניהוליות תוך פיתוח דרכי חשיבה יצירתית ואסטרטגיות התמודדות עם משברים, הובלת תהליכי שינוי, ניהול עובדים ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ