ייעוץ לימודים חינם
קורס אימון משפחתי וזוגי

קורס אימון משפחתי וזוגי

מה כדאי לדעת על קורס אימון משפחתי וזוגי?

אימון משפחתי וזוגי יכול להתבצע מול בני הזוג בלבד, או בשיתוף בין ההורים לבין הילדים, והוא דורש מכל הפועלים שיתוף פעולה מלא על מנת שיוכלו ליצור שינוי משמעותי במציאות בה הם חיים. המאמן מציג בפני המטופלים את האידיאל הרצוי של הזוגיות או של המשפחתיות, ומדריך אותם במטרה לשנות את הרגלי החיים שלהם ולפעול על מנת להשיג את המטרה המיוחלת.

הלימודים בקורס אימון משפחתי וזוגי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים ילמדו מודלים לניהול תהליכי אימון, יוכשרו לשיפור תפקוד התא המשפחתי והקשרים הזוגיים, ביצוע פעולות אקטיביות על מנת להגיע לשינוי המיוחל, התמודדות עם התנגדויות ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס אימון משפחתי וזוגי?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אימון משפחתי וזוגי?

המסגרת הזוגית, כמו גם המסגרת המשפחתית, נחשבות למסגרות תומכות, מפתחות ומגנות אשר כוללות בתוכן עזרה הדדית, כבוד, אהבה, נתינה ועוד. בעולם מאתגר, מסובך ועמוס כמו שלנו, השמירה על ערכים אלו ועל הקשרים הללו אינה פשוטה כלל וכלל, דבר שגורם לכך כי משפחות וזוגות רבים מעוניינים לשפר את הקשרים ואת האווירה הקיימת ביניהם, ומבינים כי הם זקוקים לגורם חיצוני שיסייע להם בכך.

אימון משפחתי וזוגי הוא חלק מעולם האימון או הקואוצ'ינג ומטרתו לחולל שינויים חיוביים בהתנהלות המשותפת אשר מתקיימת בין בני הזוג או בין בני המשפחה וליצור אווירה חיובית, מעצימה ותומכת בין הנפשות הפועלות. הלימודים בקורס אימון משפחתי וזוגי מקנים לבוגרים את הכלים הנדרשים כדי לגשר בין משפחות וזוגות ולסייע להם לפתור את בעיותיהם.
פתיחה

למי מתאים קורס אימון משפחתי וזוגי?

הלימודים בקורס אימון משפחתי וזוגי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים קשובים, בעלי זיקה לתחומי הטיפול והייעוץ, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בשלל המשרות בתחום חשוב זה ולסייע לאחרים לפתוח את בעיותיהם בהקשר לתא המשפחתי או לקשר הזוגי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מטפלים מנוסים או בעלי הכשרה אקדמית בתחומים הרלוונטיים: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכיאטריה, ייעוץ חינוכי, טיפול באמנות וכדומה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אימון משפחתי וזוגי?

תנאי הקבלה לקורס אימון משפחתי וזוגי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים מעטים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית הקורסים בתחום דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ניסיון מעשי באימון, ייעוץ או טיפול, כמו גם בוגרי תארים ראשונים או שניים בתחומים הרלוונטיים, ביניהם פסיכולוגיה, טיפול באמנות, ייעוץ חינוכי, עבודה סוציאלית וכדומה. כמו כן, רוב מוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אימון משפחתי וזוגי?

משך הלימודים בקורס אימון משפחתי וזוגי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים הבסיסיים על פני תקופת זמן של כחצי שנה ואילו הקורסים המקיפים יותר כוללים כ-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אימון משפחתי וזוגי?

תוכנית הלימודים בקורס אימון משפחתי וזוגי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מודל אימון משפחתי, סגנונות שונים בניהול משפחה, שייכות ומקום במשפחה, בניית עתיד משפחתי, תקשורת משפחתית, שיטות חינוך רצויות ומצויות, הקניית סגנונות של ניהול משפחה, שייכות ומקום במשפחה, בניית עתיד משפחתי, מודל אימון זוגי, פרויקטים משפחתיים, עשרת המימדים של ההקשבה, הסתגלות לשינויים ומעברים, מקרים דחופים בתא המשפחתי, הגדרת חזון, קביעת יעדים, התמודדות עם קונפליקטים ובעיות, תקשורת בין אישית, הדרכת הורים, שפת גוף ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אימון משפחתי וזוגי?

לבוגרי קורס אימון משפחתי וזוגי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס אימון משפחתי וזוגי הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת קליניקות ציבוריות או פרטיות, מכונים המתמחים בהתמודדות זוגית ומשפחתית עם בעיות אישיות שונות ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית במסגרתה יפתחו קליניקה פרטית משלהם ויציעו את שירותיהם המקצועיים לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אימון משפחתי וזוגי?

בוגרי קורס אימון משפחתי וזוגי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס NLP. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול באמצעות גישה הוליסטית אשר מאמינה כי קיים קשר ברור בין התהליכים הנוירולוגיים והלשוניים של כל אדם לבין דפוסי התנהגותו. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי התפתחות תינוקות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להנחיית סדנאות או זוגות הורים בנושא התפתחות התינוק מרגע הלידה ועד גיל שנתיים וחצי בערך, תוך שילוב מיומנויות אבחון וטיפול במצבים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ