ייעוץ לימודים חינם
קורס NLP

קורס NLP

מה כדאי לדעת על קורס NLP?

שיטת ה-NLP היא שיטה של אימון אישי (קואוצ'ינג) מאפשרת שינוי מחשבתי חיובי, שבירה של דפוסי פעולה אוטומטיים ולא רצויים, שיפור מצבו הבריאותי של המטופל, שיפור מערכות היחסים של המטופל, טיפול בבעיותיו הרגשיות ועוד. שימוש בשיטה טיפולית זו כולל מגוון טכניקות לשינוי ושיפור התקשורת האישית והבין אישית, וזאת באמצעות אבחון וזיהוי של מסרים העולים מהתת מודע והבנה כיצד ניתן לשנות את הפעילות המחשבתית של בני האדם.

קורס NLP מוצע במגוון מכללות ברחבי הארץ. הלימודים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק וחשוב זה. המשתתפים ילמדו כיצד ניתן לשנות את הדרך בה פועל האדם, את אמונותיו, מחשבותיו ורגשותיו ובכך לאפשר לו ליצור שינוי ושיפור באיכות חייו וכן להגשים את שאיפותיו ומטרותיו.

למי מתאים ללמוד קורס NLP?

1
חברתי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס NLP?

NLP - Neuro Linguistic Programming, או בעברית - ניתוב לשוני פיזיולוגי, היא גישה טיפולית הוליסטית לחקר המוח שפותחה על ידי אנשי מחקר מתחום הפסיכולוגיה, הבלשנות ומדעי המוח. שיטת ה-NLP מאמינה כי קיים קשר ברור בין הגוף והנפש ובין התהליכים הנוירולוגיים והלשוניים של כל אדם לבין הדפוסים ההתנהגותיים אותם הוא רוכש במהלך חייו. על כן, ניתן לשנות דפוסים אלו, כמו גם מחשבות, רגשות ואמונות תוך זמן קצר ובאמצעות שינוי ההתניות והפעולות אליהן אנו רגילים.

השיטה מתבססת על שלושה חלקים: Neuro - חלק זה מתייחס לפעילות המוחית ולמערכת העצבים והחושים, זאת מתוך מטרה להבין את ההולכה העצבית תוך בחינת החושים ועיבוד הקלט החושי לחווייה. Linguistic - חלק זה מתייחס לשפה ומלמד כיצד ניתן לזהות דגמים לשוניים ובאמצעותם לשכלל את התקשורת האישית והבין אישית. Programming - חלק זה מתייחס לאפשרות לשנות אסטרטגיות ודרכי פעולה שונות באמצעות תכנות מחודש של הפעילות המוחית והלשונית, הגדרת מטרות ומציאת האמצעים להגשמתן. כל החלקים האלו נלמדים במסגרת קורס NLP במטרה להכשיר בוגרים שיוכלו לשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מן השורה הראשונה.
פתיחה

למי מתאים קורס NLP?

הלימודים בקורס NLP פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הטיפול והאימון ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים ליצור שינוי בחייהם ובחיי קרוביהם באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית בשיטה יעילה זו. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מאמנים אישיים, מטפלים באמנות, פסיכולוגים, מנחי הורים, מנחי קבוצות, מטפלים מעולם הרפואה המשלימה, מורים, יועצים חינוכיים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי והטיפולי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס NLP?

תנאי הקבלה לקורס NLP יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

בנוסף, דורשים מרבית מוסדות הלימוד כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים יותר בתחום מקבלים לשורותיהם רק מועמדים בעלי תואר ראשון ובעלי ניסיון בעבודה טיפולית.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס NLP?

משך הלימודים בקורס NLP עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הבסיסיים כוללים כ-48 שעות לימוד אקדמיות ואילו קורסים מקיפים ומתקדמים כוללים כ-260 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס NLP?

תוכנית הלימודים בקורס NLP משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: היכרות עם יסודות גישת ה-NLP, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל-מטופל, קביעת מטרות לצורך שינוי, היכרות עם נושאי טכניקות קו-זמן, יסודות של טכניקות הרפייה ונשימה נכונה, דמיון מודרך, יסודות השפה השלווה, היכרות עם סגנונות חישה ותרשים מרכיבי החווייה האנושית, יסודות הטמעת המטרה לשינוי התת מודע, הסרת חסמים נפשיים, יסודות מתן העצמה לאחרים, יסודות התקשורת עם התת מודע, טיפולי NLP ליחידים ולקבוצות, תקשורת בין אישית ותקשורת תוך אישית, יצירת תהליך שינוי, שחזור זכרונות, שיטות הרפייה, שחרור מאמונות והרגלים מגבילים, קשר ללא מודע, טיפול בחרדות, תקשורת לא מילולית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס NLP?

לבוגרי קורס NLP אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. מוסדות לימוד רבים אף מקנים לבוגריהם תעודה יוקרתית מוכרת על ידי ארגונים בינלאומיים ומקומיים בתחום כמו IN-NLP. 

בוגרי קורס NLP הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום כשכירים בתור יועצים ומטפלים ב-NLP במסגרת קליניקות פרטיות וציבוריות או במסגרת סדנאות והנחיית קבוצות. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותים המקצועיים באופן פרטי לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס NLP?

בוגרי קורס NLP המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס דמיון מודרך. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע טיפול באמצעות דמיון מודרך המאפשר כניסה אל התת מודע מתוך כוונה ליצור נגישות לרעיונות ומחשבות על מנת ליצור שינוי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אימון עסקי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כמאמנים מקצועיים ואיכותיים שיש ביכולתם לסייע לעסקים וארגונים בתחומי קבלת ההחלטות וקידום מטרות העסק.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ