ייעוץ לימודים חינם
קורס הנחיית קבוצות

קורס הנחיית קבוצות

מה כדאי לדעת על קורס הנחיית קבוצות?

מנחה קבוצות הוא בעל מקצוע מתחום הקואוצ'ינג, אשר מלווה את הקבוצה ומנחה את כל משתתפיה בדרך לקבלת החלטות. ההנחייה מתמקדת בתהליך קבלת ההחלטות ולא בהחלטות עצמן, ולכן תפקידה לעורר תהליכים יצירתיים ולא להיות גורם מעורב בהחלטות. על מנחה הקבוצה לזהות תהליכים פנימיים ונסתרים בתוך הקבוצה ולעבד יחד עם המשתתפים את החוויות אל מול השאיפות בדרך להשגת המטרה הרצויה.

קורס הנחיית קבוצות מוצע במגוון מכללות ברחבי הארץ. הלימודים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים ילמדו לנתח נושאים ומצבים, לתמוך באנשים, להדריך את בני הקבוצה בהתמודדות מול קונפליקטים, למצוא את האיזון בין אינטרסים ארגוניים לבין צרכים אישיים וללוות את הקבוצה לאורך כל התהליך.

למי מתאים ללמוד קורס הנחיית קבוצות?

1
חברתי
2
יזם
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הנחיית קבוצות?

לקבוצת אנשים, בין אם קבוצת חברים, קבוצת אנשים שעובדים יחד, קבוצת אנשים שלומדים יחד, קבוצת אנשים שעוברים יחדיו תהליכים משותפים או כל קבוצה אחרת, קיימת דינאמיקה פנימית בה כל אחד מן האנשים הוא גורם משפיע ומושפע. לדינאמיקה זו יש השפעה רבה על אופייה של הקבוצה ולתחושת השייכות והתרומה האישית של כל אחד מן המשתתפים לחווייה הכללית, להתפתחות הקבוצה ולהגעה להישגים אישיים או משותפים במסגרתה.

האדם הוא יצור חברתי מטבעו ובמשך כל חייו הוא משתייך לקבוצות שונות: המשפחה, החברים, הכיתה, השכבה, המסגרת הצבאית, העבודה ועוד. הקבוצות השונות תורמות רבות להתפתחות ולהעצמה של הפרט. לעיתים ישנו צורך ממשי בגורם חיצוני שידע לנתח נושאים מסוימים, לתמוך בחברי הקבוצה ולהדריך אותם בהתמודדות מול קונפליקטים שונים, ועל כן, קיים צורך במנחי קבוצות מקצועיים ואיכותיים שידעו לעשות עבודה חשובה זו. 
פתיחה

למי מתאים קורס הנחיית קבוצות?

הלימודים בקורס הנחיית קבוצות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מורים, בעלי תפקידים במערכת החינוך, יועצים ארגוניים, תזונאים, מרפאים בעיסוק, מאמנים אישיים, מנהלי משאבי אנוש, יזמים פרטיים, בעלי עסקים ולכל מי שנדרש כחלק מעבודתו להיות המנחה או המוביל של קבוצה מסוימת, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הנחיית קבוצות?

תנאי הקבלה לקורס הנחיית קבוצות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יהיו בעלי תואר ראשון אקדמי או ניסיון תעסוקתי באחד מן המקצועות הרלוונטיים בתחומי הטיפול, הייעוץ, האימון והאבחון. על פי רוב, נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הנחיית קבוצות?

משך הלימודים בקורס הנחיית קבוצות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הנחיית קבוצות?

תוכנית הלימודים בקורס הנחיית קבוצות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: סוגי קבוצות, שלבי התפתחות הקבוצה, קבוצות תמיכה מול ציוותי עבודה, סגנונות תקשורת בקבוצה, בניית קבוצה, תפקידים בקבוצות, הקשבה פעילה, הקשבה לא שיפוטית, קבלת השונה, טיפול בהתנגדויות, תפקיד המנחה, סגנונות הנחייה, ריבוי תרבויות בקבוצה, קידום תהליכים, תהליכי סיכום, גורמים טיפוליים בקבוצה, תפקוד הפרטים בקבוצה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הנחיית קבוצות?

לבוגרי קורס הנחיית קבוצות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס הנחיית קבוצות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת ארגונים חברתיים ועסקיים, חברות פרטיות, מחלקות רווחה, בתי ספר, צוותי חינוך, מתנ"סים, רשויות השלטון המקומי, עמותות חברתיות, חברות כוח אדם ועוד. כמו כן, בוגרים שהם כבר מטפלים מוסמכים מהסוגים השונים יוכלו להעביר קבוצות טיפול להתמודדות עם בעיות, הפרעות וקשיים שונים. קבוצות הטיפול יכולות להיות מועברות דרך מסגרות שונות כפי שפורט או כעסק עצמאי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הנחיית קבוצות?

בוגרי קורס הנחיית קבוצות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס גישור. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמגשרים מיומנים ומוסמכים ליישוב קונפליקטים שונים והבאת שני הצדדים אל עבר פשרה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס קואוצ'ינג ADHD. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לסייע למטופליהם בהתמודדות עם בעיות קשב וריכוז באמצעות מיומנויות האימון השונות והיעילות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ