ייעוץ לימודים חינם
קורס אימון וייעוץ כלכלי

קורס אימון וייעוץ כלכלי

מה כדאי לדעת על קורס אימון וייעוץ כלכלי?

יועץ כלכלי הוא בעל התפקיד אשר מספק מענה ישיר ודרכי התמודדות עם המשברים הכלכליים ואילו המאמן הכלכלי אחראי על קידום התהליכים לשינוי דפוסים כלכליים שגויים מתוך הנחה כי הפתרון נמצא אצל המטופל עצמו. השילוב בין שני התחומים הללו מקנה מענה כולל ומקיף בעולם הכלכלה למטופלים ומלמד אותם כיצד להתנהל נכון פיננסית, תוך ניהול נכון ויציב בשאר תחומי חייהם.

הלימודים בקורס אימון וייעוץ כלכלי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרתק זה. משתתפי הקורס יוכשרו למתן עצות מעשיות וכלים ניהוליים שיובילו את מטופליהם לניהול כספיהם בהצלחה והובלתם להצלחה בתחום הכלכלי. בסיום הלימודים, בוגרי הקורס יוכלו להשתלב כשכירים בשלל המשרות המוצעות בתחום או לפנות לדרך עצמאית. 

למי מתאים ללמוד קורס אימון וייעוץ כלכלי?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אימון וייעוץ כלכלי?

התנהלות כלכלית כושלת היא תוצאה של חוסר ידע וחוסר הבנה בתחום הכלכלי, כמו גם שלל קשיים כלכליים ואישיים עימם מתמודד האדם הפרטי, היזם או המנהל. אנשים פרטיים ואזרחים מן המניין, זוגות צעירים ומשפחות, עסקים וארגונים שונים, מתקשים לשמור על ההון הכלכלי שלהם, להבין כיצד להתנהל מבחינה כספית ולהימנע מהפסדים, זקוקים לגוף חיצוני שיוכל לסייע להם בתחומים אלו, להנחות אותם ולהוביל אותם להתנהלות כספית נכונה.

אימון וייעוץ כלכלי, שהוא אחד מתחומי האימון האישי, מתמקדים בניתוב נכון של כסף ובקשר בין רגשות בהתנהלות שלנו מול הרגשות והצרכים שלנו, במרחב שבין הרגש לכסף. המשבר הכלכלי העולמי, כמו גם הקיצוצים והעלאות המיסים הצפויות בישראל, מעלות את הצורך והביקוש ליועצים ומאמנים כלכליים מיומנים שיוכלו לתרום להבראה כלכלית של משפחות ועסקים רבים.
פתיחה

למי מתאים קורס אימון וייעוץ כלכלי?

הלימודים בקורס אימון וייעוץ כלכלי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לתחומי האימון, הייעוץ והטיפול, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בשלל המשרות בתחום רווחי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מטפלים מהסוגים השונים, עובדי משאבי אנוש, עובדים מעולם הפיננסים והבנקאות, מנהלים ובעלי עסקים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם וללמוד כיצד להוביל עסקים וחברות לעבר הצלחה כלכלית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אימון וייעוץ כלכלי?

תנאי הקבלה לקורס אימון וייעוץ כלכלי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים אשר מקבלים לשורותיהם אך ורק מועמדים שהם בעלי הסמכה אקדמית וניסיון מעשי בתחומי הטיפול, האימון, הכלכלה, שוק ההון וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אימון וייעוץ כלכלי?

משך הלימודים בקורס אימון וייעוץ כלכלי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים המזורזים בתחום בין 20 ל-30 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לחודשיים ואילו הלימודים המקיפים יותר כוללים בין 100 ל-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לתשעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אימון וייעוץ כלכלי?

תוכנית הלימודים בקורס אימון וייעוץ כלכלי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: עקרונות הייעוץ הכלכלי, מושגי יסוד בכלכלה, מימון, מיסוי, תזרים מזומנים, כלכלת המשפחה, בחינת מצב כלכלי של אדם/משפחה/עסק, ייעוץ משפחתי וקבוצתי, דיור ומשכנתא, ניהול תקציבים, היערכות לעת משבר, צרכנות נבונה, הקטנת הוצאות והגדלת הכנסות, ביטוחים ופנסיה, עקרונות האימון האישי, שינוי דפוסי חשיבה, ליווי מתאמנים, אתיקה מקצועית, טיפול במשברים, יחסי מאמן-מאומן, מבוא לשוק ההון, דיני מיסים בישראל, מודלים לתכנון כלכלי, ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים, בניית תוכנית מותאמת למתאמנים, ההבדלים שבין ייעוץ למשפחה לבין ייעוץ לקבוצה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אימון וייעוץ כלכלי?

לבוגרי קורס אימון וייעוץ כלכלי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס אימוץ וייעוץ כלכלי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות, עסקים וארגונים בהם יוכלו לסייע בניהול נכון ויעיל של הליכים פיננסיים שוטפים ולהקנות לעובדים מיומנויות וכלים להתמודדות עם אתגרים שונים בתחום הכלכלי. כמו כן, הבוגרים יוכלו להשתלב בקליניקות ומרכזים, להעביר סדנאות או טיפולים פרטניים או אף לפנות לדרך עצמאית במסגרתה יפתחו קליניקה פרטית משלהם ויציעו את שירותיהם המקצועיים לקהל הרחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אימון וייעוץ כלכלי?

בוגרי קורס אימון וייעוץ כלכלי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ייעוץ השקעות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן הכוונה, חיזוי וייעוץ בתחום הפיננסים ללקוחותיהם, מתוך מטרה לגרום להם לגרוף רווחים גבוהים ומשתלמים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אימון משפחתי וזוגי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בזוגות או במשפחות המעוניינים ליצור שינוי חיובי בחייהם ולשפר את הקשרים ביניהם.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ