ייעוץ לימודים חינם
קורס הנחיית הורים

קורס הנחיית הורים

מה כדאי לדעת על קורס הנחיית הורים?

מנחי הורים הם בעלי המקצוע אשר מסייעים להורים, הן במתכונת אישית והן במתכונת קבוצתית, ומשמשים כמעין גורם סמכותי וניטרלי באמצעותו ניתן להגיע לפתרונות יישומיים בתחומי זוגיות, היריון, לידה, הורות, כלכלת המשפחה, גירושין, התפתחות הילד, צרכיו הרגשיים של הילד, ניהול הבית, הגיינה ואורח חיים בריא, חשיבות הקשר בין ההורה לילד, הקשר בין הילד לסביבה המשפחתית, התמודדות עם שינויים ועוד. כמו כן, מנחי ההורים הם מעין מקום מפלט בו ההורים יכולים למצוא הקלה ותמיכה.

הלימודים בקורס הנחיית הורים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו לזיהוי בעיות בדינמיקה המשפחתית וטיפול בהן וכן להתאמת מערך ההתערבות וההדרכה לכל משפחה ולצרכיה באופן פרטני.

למי מתאים ללמוד קורס הנחיית הורים?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הנחיית הורים?

חיי המשפחה מעמידים בפנינו מגוון רחב של אתגרים, קשיים והתמודדויות הנוגעים להורים ולילדים כאחד. על ההורים לדעת כיצד להתנהג במקרים בהם הילד נקלע לקושי מסוים, למשל אם הוא חש שאינו משתלב בין חבריו לגן או לכיתה, כמו גם במקרים בהם אין הסכמה מכרעת בין שני בני הזוג ובתחום החינוך בכלל, במקרי התמודדות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד שלל סוגיות.

הנחיית הורים היא אחד מתחומי הטיפול והיא מתאפיינת ברגישות גבוהה, דורשת מיומנויות בין אישיות מפותחות במיוחד ומעבר של הכשרה פרטנית המסייעת בבחירת הגישה הטיפולית הנכונה ביותר, כמו גם סבלנות בליווי התהליך ההדרגתי באמצעותו יוכלו העוסקים בתחום לסייע להורים להתמודד עם התפקיד המאתגר ביותר בחייהם.
פתיחה

למי מתאים קורס הנחיית הורים?

הלימודים בקורס הנחיית הורים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לתחומי הטיפול, האימון וההנחייה, המעוניינים לרכוש הסמכה איכותית ומקצועית באמצעותה יוכלו להשתלב בשלל המשרות הכוללות עבודה עם משפחות וילדים. כמו כן, הלימודים מתאימים גם להורים המעוניינים לחזק את סמכותם ההורית, לשפר את קשריהם עם ילדיהם ולדעת להתמודד עם דילמות ואתגרים שונים. בנוסף, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצי חינוך ואנשי חינוך אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הנחיית הורים?

תנאי הקבלה לקורס הנחיית הורים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יהיו בעלי תואר ראשון וניסיון מעשי במקצועות הרלוונטיים: עבודה סוציאלית, חינוך, פסיכולוגיה, טיפול באמנות, ייעוץ חינוכי וכדומה. כמו כן, נדרשים המועמדים בחלק גדול מן הקורסים בתחום לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הנחיית הורים?

משך הלימודים בקורס הנחיית הורים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לציין כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול לימודים זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הנחיית הורים?

תוכנית הלימודים בקורס הנחיית הורים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: בניית הערך והדימוי העצמי החיובי אצל הילד, סמכות הורית, חוקים וגבולות, גידול ילדים אחראיים ועצמאיים, השגת שיתוף פעולה עם הילד, עידוד כגורם מצמיח ומסייע בבניית דימוי עצמי חיובי, מאבקי כוח, מריבות בין אחים, התמודדות ומניעת התנהגויות בלתי רצויות של ילדים, תחרותיות והישגים, כשלונות, משפחות חד הוריות, מעברים ומשברים בחיי המשפחה, ענישה, תקשורת, קשר יציב בין ילד להורה, ביקורתיות, פינוק, הנחיית הורים להכרה ופיתוח של הרגשות אצל הילדים, אינטליגנציה רגשית, פסיכולוגיה התפתחותית, הצבת גבולות, פיתוח העצמאות, קבלת החלטות, הרחבת המשפחה, משברים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הנחיית הורים?

לבוגרי קורס הנחיית הורים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס הנחיית הורים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מערכת החינוך, קליניקות ציבוריות, קופות חולים ומערכת הבריאות כולה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית במסגרתה יוכלו להעביר סדנאות פרטיות בתחומים השונים לקבוצות של הורים, לעומדים בפני הקמת משפחה, להורים אחרי לידה וכדומה. כמו כן, יוכלו להקים קליניקה פרטית משלהם בה יציעו את שירותיהם המקצועיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הנחיית הורים?

בוגרי קורס הנחיית הורים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס קואוצ'ינג ADHD. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז וליקווי למידה אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי התפתחות תינוקות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להבנת דרכי ההתפתחות המוטורית של ילדים החל מרגע הלידה ועד גיל שנתיים וחצי, תוך ליווי צמוד של הורים ומשפחות במהלך שלבים אלו.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ