ייעוץ לימודים חינם
קורס אימון הוליסטי

קורס אימון הוליסטי

לימודי אימון הוליסטי

אימון הוליסטי הוא שיטה אשר משלבת בין עקרונות האימון האישי לבין עקרונות הרפואה המשלימה ומאמינה כי האדם הוא ישות הוליסטית שלמה המורכבת מגוף, נפש ורוח. האימון ההוליסטי מתבסס על כליה המגוונים של הרפואה המשלימה מתוך כוונה לסייע לאדם המטופל לגלות מחדש את הקול הפנימי שלו ולהתחבר אליו בכדי לכוונו ולהצעידו בנתיבי ההתפתחות והצמיחה.

הגישה ההוליסטית דוגלת באמונה שהשלם הוא יותר מסך חלקיו ושלא ניתן לטפל בבעיות פיזיות, רוחניות או נפשיות של האדם בנפרד, זאת מאחר כי כל אלו קשורים אחד בשני בקשר הדוק וכי התמקדות רק באחד מן המרכיבים לא תוביל לשינוי איכותי, קבוע ומתמשך. 

למי מתאים ללמוד קורס אימון הוליסטי?

1
חברתי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס אימון הוליסטי

האימון ההוליסטי מתבסס על ההנחה לפיה לכל אדם יכולת בחירה חופשית המאפשרת לו לשנות את דרך התנהלותו ואת מציאות חייו ומטרתו לחבר את האדם לפוטנציאל הטבעי שלו. האימון מתחיל בהתמקדות בחלק הרוחני באמצעות טכניקות טיפול שונות שמטרתן לגלות את שאיפותיו, ערכיו, רצונותיו וייעודו של האדם. לאחר מכן, החלק המעשי של הגשמת החזון מתבצע, זאת על ידי שינוי דפוסי התנהגות, אחריות אישית ומחויבות למטרה.

הלימודים בקורס אימון הוליסטי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לשם השתלבות בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו לסייע למטופליהם להגשים את יעדיהם וחלומותיהם, להתמודד עם פחדים וחרדות ולהוביל אותם לדרך מוצלחת וטובה יותר. 
פתיחה

למי מתאים קורס אימון הוליסטי?

הלימודים בקורס אימון הוליסטי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הקואוצ'ינג ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למאמינים בשיטותיה המגוונות של הרפואה המשלימה, לנמשכים לשיטות טיפול אלטרנטיביות המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לגלות דברים חדשים על עצמם ואף לסייע לאחרים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים תזונאים, מרפאים בעיסוק, מורים, אנשי חינוך, פסיכולוגים, יועצים ארגוניים, מנהלים, מטפלים מתחומי הרפואה המשלימה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס אימון הוליסטי?

תנאי הקבלה לקורס אימון הוליסטי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

לעיתים, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים מתקדמים אשר מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ידע קודם או ניסיון מעשי בתחומי האימון או הטיפול בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אימון הוליסטי?

משך הלימודים בקורס אימון הוליסטי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אימון הוליסטי?

תכנית הלימודים בקורס אימון הוליסטי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהו אימון הוליסטי, עקרונות האימון האישי, עבודה עם קבוצות, איתור מכשולים רגשיים, התאמת האימון למתאמן, דמיון מודרך, מבוא למדעי ההתנהגות, טכניקות אימון באימון ההוליסטי, פיתוח מיומנויות הקשבה, אמנות שאילת השאלות, עקרונות הקוד האתי ואחריות מקצועית, טכניקות מיוחדות לקבלת מידע ישירות מהתת מודע, כוחן של מילים, מדיטציה, שיווק ויזמות אישית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אימון הוליסטי?

לבוגרי קורס אימון הוליסטי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד אף מקנים לבוגריהם תעודה מוכרת ומאושרת על ידי האיגודים המקצועיים הרלוונטיים, ביניהם לשכת המאמנים בישראל.

בפני בוגרי קורס אימון הוליסטי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קליניקות ציבוריות ופרטיות, מרכזים לאימון וייעוץ, קבוצות וסדנאות לאימון וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והקמת קליניקה פרטית משלהם בה יוכלו להציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אימון הוליסטי?

בוגרי קורס אימון הוליסטי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס פסיכותרפיה גופנית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בשיטת טיפול המקשרת בין הביטוי הגופני לתחושות הנפשיות של המטופל.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס דמיון מודרך. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשיטה המאפשרת נגישות אל התת מודע מתוך מטרה ליצור שינויים מחשבתיים או התנהגותיים בחייהם.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ