ייעוץ לימודים חינם!

קורס קריאה מהירה

מה כדאי לדעת על לימודי קורס קריאה מהירה?

קריאה מהירה היא כלי חשוב ויעיל אשר יש ביכולתו לשפר את סיכוי ההצלחה במבחנים בזמן הלימודים ולהקנות ביטחון לתלמידים. כמו כן, כלי זה מקנה יתרון גם עבור סטודנטים שלומדים לתואר ראשון וגם עבור אנשים עובדים בתחומים שבהם נדרשים לקרוא כמויות חומר מרובות ולרכוש ידע חדש במהירות, כמו למשל עריכה לשונית, תרגום וכו'. הקריאה המהירה מאפשרת קליטת מידע רב במהירות, משפרת את יכולות הריכוז והזיכרון ואת יכולת ההבדלה בין העיקר לטפל.

הלימודים בקורס קריאה מהירה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים ירכשו טכניקות שונות ומגוונות לקריאה מהירה, יבינו את הסיבה להבדל במהירות הקריאה בין אנשים שונים, זאת כחלק מחשיבה וגישה שונה בהתייחסותם לכתוב. מעבר לכך, יעסקו בצורת העיבוד של הקריאה והחומר הנלמד אשר משתנה גם היא בין אדם לאדם.

למי מתאים ללמוד קורס קריאה מהירה?

1
קונבציונלי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קריאה מהירה?

העידן בו אנו חיים מאופיין במידע וטכנולוגיה אשר מתפתחים בקצב מהיר ונגישים לכל המבקשים אותם. הידע בכל נושא משתנה ומתקדם במהירות עצומה ובכדי להיות מומחים בתחום מסוים וללמוד אותו לעומקו אנו נדרשים להתעדכן בידע חדש בתדירות גבוהה. כמו כן, עלינו להפעיל אסטרטגיות למידה והבנה שונות על מנת לארגן את המידע הנחוץ לנו כך שנוכל לזכור ולשלוף אותו בזמן הנכון. תהליך זה דורש יכולת ריכוז גבוהה ויצירתיות.

אחת מטכניקות הקריאה, אשר מביאה גם לצורת מחשבה שונה ולגמישות מחשבתית אשר יוצרת הבנה מקיפה ומעמיקה היא קריאה מהירה. הקריאה המהירה משפרת את יכולות הריכוז, ההבנה והזיכרון ומחוללת שינוי תפיסתי. קריאה היא חלק מהותי מעולם הלימודים והעבודה בתחומים השונים וביצועה במהירות יכול לתרום רבות לאיכות העבודה ולהספק העבודה. אמנם הכשרה זו אינה מאפשרת השתלבות במקצוע ספציפי ואינה מקמה תחום תעסוקה חדש אך היא תורמת בכל תחומי החיים ללומדים את הנושא. 
פתיחה

למי מתאים קורס קריאה מהירה?

הלימודים בקורס קריאה מהירה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הידע השונים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה באמצעות מיומנות זו.

הלימודים מתאימים לכל אחד ואחת מאיתנו, שכן במסגרות לימודיות ובמקומות עבודה בתפקידים מרובים אנו נדרשים לקרוא מידע, להפנימו ולהבין אותו. בנוסף, גם בעת גלישה באינטרנט, קריאה בעיתון או בספר ואף בזמן הצפייה בטלוויזיה אנו קוראים טקסטים שונים. יכולת קריאה מהירה יכולה לתרום לכולנו, ולימודים אלו מתאימים במיוחד לעורכי דין, מתרגמים, מנהלים, מוציאים לאור, עורכי תוכן וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש מיומנות יעילה זו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס קריאה מהירה?

תנאי הקבלה לקורס קריאה מהירה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

בקורסים השונים בתחום זה, התרגול המעשי מהווה חלק נכבד ומשמעותי מן הלימודים ועל כן כדאי כי ישלטו המועמדים בשפה העברית ובשפה האנגלית, שכן ללא שליטה בשפות אלו לא יוכלו לתרגל קריאה מהירה והבנת טקסט בזמן קצר. בחלק ניכר מהקורסים קיימת אפשרות ייעוץ טרם הקורס כדי לוודא את התאמת הנרשמים לקורס. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קריאה מהירה?

משך הלימודים בקורס קריאה מהירה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו פונים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 5 ל-30 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין יום אחד לחודשיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קריאה מהירה?

תכנית הלימודים בקורס קריאה מהירה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: לימוד תהליכי זיכרון, קריאה אפקטיבית, מבנה מוחות, טכניקות לארגון מידע, שימוש נרחב בראייה נכונה ותרגול לעיניים, מיון מידע והתמצאות, הגברת ערנות וריכוז, עיקר וטפל בטקסטים, זיהוי נתון חשוב מתוך מסך נתונים, שימור מידע לטווח קצר וטווח ארוך, הבנת טכניקות קריאה רגילות ועוד שלל תכנים שימושיים ומרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קריאה מהירה?

לבוגרי קורס קריאה מהירה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

הכשרה זו אמנם אינה מאפשרת השתלבות במקצוע ספציפי ואינה מהווה תחום תעסוקה חדש עבור הלומדים את הנושא, אך היא מאפשרת שיפור והתקדמות בתפקידים השונים, בעיקר באלו הכוללים בתחומי אחריותם קריאת חומר כתוב בכמות גדולה ודורשים לימוד, ידע וקליטת מידע במהירות. מיומנות הקריאה המהירה מסייעת לעובדים בכל תחום שהוא, כמו גם לסטודנטים ולכלל האנשים, שכן בעולם בו אנו חיים כיום, הקריאה מהווה חלק אינטגרלי מחיי היום יום. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קריאה מהירה?

בוגרי קורס קריאה מהירה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס הקלדה עיוורת. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להקלדה מהירה של טקסטים, ללא צורך של המקליד להסתכל על המקלדת. כלי זה מהווה יתרון מהותי בכתיבת טקסטים, דוחות, מכתבים וכדומה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אמנות הפרזנטציה. כלי זה הינו כלי אשר מסייע רבות לעובדים מהתחומים השונים גם כן. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להעברת רעיון או מסר בצורה משכנעת, מעניינת ומושכת.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ