ייעוץ לימודים חינם
קורס יזמות עסקית

קורס יזמות עסקית

מה כדאי לדעת על קורס יזמות עסקית?

יזמות עסקית, הכוללת עסקים חדשים, יוזמות חדשות, יוזמות חבריות וכדומה, היא אחד השלבים החשובים ביותר בצמיחתה הכלכלית של כל מדינה. היזמות נחשבת לדרך ראשית ומרכזית אשר מובילה לרווחה כלכלית ולסיפוק כתוצאה מהשגת המטרה והפיכת רעיון למציאות. עם זאת, מלבד ההצלחה האפשרית, כולל תחום זה גם סיכונים ואפשרויות הפסד ועל כן נדרשים היזמים להכיר לעומק את התחום, את המכשולים והקשיים הקיימים בו ואת הדרכים להצלחה.

הלימודים בקורס יזמות עסקית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות והצלחה בתחום זה. המשתתפים ילמדו כיצד לגבש רעיון עסקי יעיל ומוצלח ולהוציא אותו לפועל באופן המהיר והמוצלח ביותר, על מנת להביא את העסק להצלחה כלכלית.

למי מתאים ללמוד קורס יזמות עסקית?

1
יזם
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס יזמות עסקית?

בעולם הדינמי בו אנו חיים, אשר מתאפיין בשינויים תכופים, בטכנולוגיה משתנה ובמורכבות עסקית רבה, נדרשים יזמים מהתחומים השונים להבין בצורה הטובה והמעמיקה ביותר את התחום בו המיזם עוסק ופועל, להבין כיצד לרתום משאבים לצורך קידום העסק, לפתח הבנה בתחום הפיננסי, להפעיל חשיבה שיווקית ויצירתית ולשלוט בטכנולוגיות המגוונות בתחום.

מיזמים חדשים שמוקמים בשנים האחרונות עשויים להיכשל כתוצאה מגורמים שונים: תכנון פיננסי לקוי, תלות באנשי מפתח בעסק, מחסור במערכות ניהוליות, מקורות הון לא מספיקים לשלב הצמיחה, השקעת מאמץ בצד הטכני של המיזם במקום באסטרטגיה השיווקית והעסקית בעוד. על כן, כדי להצליח בתחום זה יש לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית אשר כוללת את מרב הידע והכלים הנדרשים.
פתיחה

למי מתאים קורס יזמות עסקית?

הלימודים בקורס יזמות עסקית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום העסקים והניהול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד ליזמים המעוניינים להקים עסק ורוצים לרכוש מיומנויות וכלים להצלחה או ליזמים אשר עברו את שלב ההקמה הראשוני זה מכבר ומעוניינים לשפר את התנהלותם, להגדיל את רווחיהם ולפתח את יכולותיהם המקצועיות. כמו כן, מתאימים הלימודים לבעלי עסקים קיימים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהוביל את העסק להצלחה ולהשגת מטרותיו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס יזמות עסקית?

תנאי הקבלה לקורס יזמות עסקית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן המוסדות דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר אקדמי ממוסד מוכר. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים להיות בעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית וכי יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס יזמות עסקית?

משך הלימודים בקורס יזמות עסקית עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לארבעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס יזמות עסקית?

תכנית הלימודים בקורס יזמות עסקית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: כלים מתקדמים לניהול העסק, זיהוי הזדמנויות עסקיות, בחירת רעיון עסקי ובדיקת היתכנות עסקית, הבנת עקרונות היזמות, חשיבה יצירתית, בחינת כדאיות ופוטנציאל עסקי, עיצוב העסק, זיהוי קהל היעד, השלבים הנדרשים בתהליך ההקמה, גיוס כספים, בניית מודל תמחירי לעסק, ניהול משא ומתן, בניית תזרים מזומנים לעסק, פתיחת תיק עוסק מרושה במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי, קריאת דוחות כספיים והבנתם, כישלון מיזמים והצלחתם, חסכון בעלויות, אסטרטגיות שיווק, היבטים משפטיים, שירות לקוחות, תקשורת בין אישית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס יזמות עסקית?

לבוגרי קורס יזמות עסקית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס יזמות עסקית הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ובהתאם לכך עומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת חברות וארגונים שונים המעודדים יזמות עסקית וכוללים פרויקטים ייחודיים ומרתקים בתחומים השונים, כמו גם להוביל את עסקיהם הקיימים להצלחה ורווחיות רבה יותר. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת בתי עסק או סטארט-אפים מקוריים משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס יזמות עסקית?

בוגרי קורס יזמות עסקית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול פרויקטים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם ניהול פרויקטים ביעילות ובמיומנות על מנת להתבלט מעל חברות מתחרות ולהשיג את מטרותיהם. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ייעוץ ארגוני. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לאבחון תהליכים קיימים בארגון, ניתוח תהליכים אופטימליים והגדרת תהליכי שינוי נדרשים לארגון.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ