ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל

תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל

מה כדאי לדעת על לימודי ארץ ישראל?

לימודי ארץ ישראל עוסקים בעברה של ארץ ישראל, במדינה כיום ובכל הקשור לארץ ישראל עצמה. ארץ ישראל היא מדינה בעלת חשיבות בין לאומית רבה, הן מבחינה גיאוגרפית - המדינה מצויה על השבר הסורי אפריקאי, הן מבחינה דתית ותרבותית - מקום קדוש לשלוש דתות (יהדות, נצרות ואסלאם), הן מבחינה היסטורית והן מבחינה פוליטית - מדינה המצויה בלב סכסוך בעל היקף בינלאומי.

במהלך התואר הראשון בלימודי ארץ ישראל יעסקו הסטודנטים בהיבטים הפוליטיים, התרבותיים וההיסטוריים של ארץ ישראל וסביבתה, החל מראשית תקופת האסלאם ועד התקופה הנוכחית. כמו כן, ירכשו כלים לבחינה, חקר והבנה של הפוליטיקה המקומית, האזורית והעולמית, וכן לבחינת התהליכים המדיניים, היחסים, ההתפתחות והסכסוכים במדינות המזרח התיכון. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

לימודי ארץ ישראל עוסקים בכלל ההיבטים הנוגעים לארץ ישראל ותרבותה, ביניהם: היסטוריה, גיאוגרפיה, פיזיקה, ביולוגיה, אקלים, ידיעת הארץ, משמעות, מיתוסים ופולקלור, פוליטיקה, גיאולוגיה, ארכיאולוגיה, חברה, כלכלה, מקרא, מדע המדינה, משנה ותלמוד ועוד. במסגרת לימודים אלו יבינו הסטודנטים את הארץ בה הם מתגוררים, יבחנו את האספקטים השונים של המדינה לאורך דורותיה, ילמדו על נופיה ומאפייניה של המדינה ועוד. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות תעסוקתית בחקר והוראת תחום חשוב, מרתק ומאתגר זה. המשתתפים ירחיבו את ידיעותיהם בתחומים הרלוונטיים להכרת הארץ והמדינה, תוך התמקדות בהיסטוריה של העמים שהשפיעו ומשפיעים גם בהווה על אופיה.
פתיחה

למי מתאים לעשות תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי הגיאוגרפיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה וגיאולוגיה, המעוניינים לחקור את המאפיינים הללו בהקשרה של ארץ ישראל, וכן לכל מי שאוהבים את הארץ ויש ברצונם לחקור את המקום בו הם חיים. כמו כן, מתאימים הלימודים להיסטוריונים וארכיאולוגים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, וכן למדריכי טיולים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים מבחני מיון ייעודיים וריאיון קבלה אישי, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי ארץ ישראל.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ארץ ישראל?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: ארץ ישראל בעת העתיקה, ארץ ישראל בימי הביניים, ארץ ישראל בעת החדשה, גיאוגרפיה ארץ ישראלית (היסטורית, התיישבותית ופיזית), תרבות וחברה בארץ ישראל, מדע המדינה, גיאומורפולוגיה, ארכיאולוגיה, היישוב היהודי בארץ ישראל, מקרא, היסטוריה, תהליכים והתפתחות בארץ ישראל (עיור, חילון, הגירה מרחבי העולם, התפתחות התנועה הציונית, הקמת המדינה), אתיאולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בלימודי ארץ ישראל מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בהדרכת מטיילים, רשות העתיקות, רשות לשמיר הטבע, קק"ל, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, משרדי ממשלה, מוזיאונים, משרדי נסיעות, חברות תיירות, אתרים ארכיאולוגיים, מוזיאונים, מתנ"סים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

בוגרי לימודי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בלימודי ארץ ישראל. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להכרת ארץ ישראל לאורך ההיסטוריה, ניתוח הגורמים המשפיעים על התפתחותה, חקירת התהליכים שעיצבו את התרבות בארץ ישראל ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מורי דרך ומדריכי טיולים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול קבוצות מטיילים והדרכתן.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ